Jump to content

Коя бензиностанция предлага най-качествено дизелово гориво?



Recommended Posts

То както каза колегата 4ring avus ,  нафтата си е нафта, но навсякъде слагат различни добавки и др. химии. Аз съм любопитен как седят нещата при комшиите /Румъния, Гърция, и др./ ? Иначе аз зареждам от Петрол, имам 10ст. на литър отстъпка.  Бива, ще видим зимата как ще е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • Отговори 280
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте, обещах да пиша като свърша резервоара, от бензиностанция Круиз, чесно казано колата почукваше повечко, разлика в разход съществена не намерих извода за мен е, че незнам дали бих заредил пак оттам 1 левче не си заслужава, просто исках да опитам, става дума за бензин 95.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

То както каза колегата 4ring avus ,  нафтата си е нафта, но навсякъде слагат различни добавки и др. химии. Аз съм любопитен как седят нещата при комшиите /Румъния, Гърция, и др./ ? Иначе аз зареждам от Петрол, имам 10ст. на литър отстъпка.  Бива, ще видим зимата как ще е.

В Гърция и Румъния нафтата е на светлинни години над нашата. Зареждал съм в Гърция лятото защото бях вече на резерва, сложих само 20 л и после ме хвана яд ,че не заредих догоре, та да види и моята кола ,какво е да караш с нафта.

В Румъния също е много добра, селото ми е на 5 км от границата до ГКПП Дуранкулак и имаме възможност да зареждаме там - колата си променя звука и поведението коренно - до сега с каква то и добавка да съм карал не върви така , както с чиста Румънска нафта.

В БГ си зареждам от Еко и Ромпетрол(само  в Дуранкулак - носят го наистина от Румъния) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера колеката зареждал патрулката на Петрол на 8-ми Приморски, Варна. Пред него един с 10л. туба иска 10л. нафта, служителя чукнал на коланката 10л.и тубата останала с четири пръста празна. Е*ахти брадвата, а аз все от там зареждам . [emoji33][emoji35] Не ми се смята......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ОМВ редовно лъжат в количеството, служебните там ги зареждаме с карти и винаги слагам за по 50 лв. когато я позлвам за лична и си зареждам където искам я зареждам в ЕКО - за същите пари минавам по-голямо разстояние и няма разлика във вървежа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Определено ROMPETROL ,зареждам във велико търново само от там и съм много доволен,също така зареждам и по пътя търново- софия ромпетрол срещу село сопот, преди Български извор,там нафтицата  е много по добра от търновския ромпетрол,преди бях на газ и също бях много доволен,така че  я препоръчвам на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера колеката зареждал патрулката на Петрол на 8-ми Приморски, Варна. Пред него един с 10л. туба иска 10л. нафта, служителя чукнал на коланката 10л.и тубата останала с четири пръста празна. Е*ахти брадвата, а аз все от там зареждам . [emoji33][emoji35] Не ми се смята......

10 литра вода не са 10 литра дизел.Тосет е нормлано когато отидеш с 10 литрова туба да не се напълни цялата.Тук говоря чисто математически, отделно е дали помпите на бензиностанцията са коректни.

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/BG/ALL/;ELX_SESSIONID=H4fgJffP8FJFpMHQq99zGTTLbPtCYBhQTRLgqKhDXJhG0wX6ldLH!428013619?uri=CELEX:21997D1023%2811%29

Или накратко ~800 грама и ако питаш защо е така то плътността на дизела и водата са различни.

Редактирано от Optix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах, литъра си е литър, ако ще най-различна плътност да има течността. В зависимост от плътността може да варира само тежестта на течността. А нали точно за това мерим течността в литри (с туби и т.н.) а не с кантар.

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое е по-тежко, килограм памук или килограм камъни? :).Разбира се че 1 литър си е един литър, независимо от вида на флуида.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах, литъра си е литър, ако ще най-различна плътност да има течността. В зависимост от плътността може да варира само тежестта на течността. А нали точно за това мерим течността в литри (с туби и т.н.) а не с кантар.

6+ Колега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а и тубите за гориво имат по голям обем заради разширението на бензина

Колега, в грЯшка си нещо! 10 литра са обем от 10 литра, независимо за какво са! Като си купиш метална туба от 10 литра, има ли разлика дали е за бензин или дизел?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, той може би искаше да каже, че сипвайки примерно 10л тубата е произведена така, че да не се пълни до капачката, защото бензина в последствие може да се разшири с промяната на температурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувам за РОМПЕТРОЛ!  Ползвал съм OMV, SHELL, ЛУКОЙЛ, но съм най-доволен от Румънския дизел! Питал съм и служителите в бензиностанцийте и шофьорите на бензиновозите и всички ми твърдят, че цистерните идват от там! И в Разлог питах и там така казват. Питах, питах, но да кажа и собственото си мнение. Колата има най-добра динамика след "гостуване  в РОМПЕТРОЛ. А и не се налага да натискам педала силно, т.е върви без газ (така да се каже).  Иначе в Плевен всичкото РОМПЕТРОЛ е все франчайз, та не мога да сравня с "другите"! 



Не, той може би искаше да каже, че сипвайки примерно 10л тубата е произведена така, че да не се пълни до капачката, защото бензина в последствие може да се разшири с промяната на температурата.

Аз колега, така реших да пробвам, дали като дават такива големи отстъпки в Плевенския РОМПЕТРОЛ, не ме бият през пръстите с количеството и тубата се напълни АМА ТОЧНО на гърловината! Та за това смятам, че тубите са си 10 литра, а виж вече колонките...........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, не съм го писал, беше отдавна, но по тоя повод и аз да споделя - на нашия Ромпетрол в София Дружба сипвах нафта за един приятел в 10л туба от минерална вода. Напълни се догоре и колонката показа 9 и малко, направо не повярвах. Значи или Ромпетрол наливат повече или тия с минералните води ни ебът по малко.

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз ранотя на бензиностанция Шел и мога да ви кажя че горивото идва от едно и също място-нефтохим от там нататък различните фирми си го убогатяват с различните присадки от каде сте сигорни че на ром петрол нафтата идва от румъния след като почти всички са франчайзери ако не всички?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички да напиша за нашата нафта и аз,пълен боклук е особенно на рачев миналата зима заредих мерцедеса там и на сутринта освен че запали като перкинс изчезна и улицата от дим не я изгасих докато не я изгори и след смяна на горивния филтър и нова нафта си заработи нормално и пали нормално.Дойдох си от Англия и имам в една туба нафта от там там няма зимна но на минус 18'20' нафтата дори и не направи наченки на замръзване или нещо друго така че докато ги търпим ще си караме с боклуци и оправия няма да има да сте чули да имат проблеми със замръзване или нещо друго в Германия,Австрия да ама там има контрол и уважение към клиентите да не говорим че и цената по някога е по ниска от нашите бензиностанции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , преди 3 години ми замръзна нафтата в Берлин , заредена от Шел. Айде стига с тези глупости , че в чужбина всичко е най-най. Ако не се беше стоплило , сигурно щеше да запали чак през пролетта. Сигурно и в чужбина не се краде , но тези го знаят най-добре.

http://www.siegener-zeitung.de/siegener-zeitung/40-Reifen-von-Neuwagen-gestohlen-33dece9f-2211-4098-89a6-1551a7ae0bab-ds

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сакса собственик на бензиностанции круиз зарежда горува от гърция Това го знам от мой приятел който работи там Аз зареждам само там дизел и съм много доволен от горвото вървежя е по добър осезателно от лукойл нафтата!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Някакви реклами се въртят за нов дизел от ЕКО. Бил с качеството на самолетно гориво и доколкото гледам във фуело.нет на цена 2.57 срещу 2.36 за обикновения.

Случайно някой да има впечатления от него? Ако въобще го има вече де, понеже сутринта в ЕКОто наблизо не видях  такова гориво да се предлага все още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера в платения репортаж по ТВ казаха че засега ще го има само в определени бензиностанции. При тая цена обаче едва ли ще го пробвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Искам повече такива видеота, където хората взимат една туба бензин/дизел и всъщност я изследват, а не да вярваме на някой който смята че колата му върви много по-добре след зареждане на скъпа нафта докато от видеото се разбира, че в зимните нафти има по-малко парафин от където се губи мощност.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакви реклами се въртят за нов дизел от ЕКО. Бил с качеството на самолетно гориво и доколкото гледам във фуело.нет на цена 2.57 срещу 2.36 за обикновения.

Случайно някой да има впечатления от него? Ако въобще го има вече де, понеже сутринта в ЕКОто наблизо не видях  такова гориво да се предлага все о

 

 

НИщо различно, ама нали има пара от реклама за избиване....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...