Jump to content

Поставяне на лупа в рефлекторен фар


luboaudi

Recommended Posts

здравейте,еми това е заглавието само говори!наи трудното беше да премахна уребрението на стъклото от вътрешната страна на фара!за целта си взех други фарове от колега от форума и се започна :):) !първо премахнах грубо уребреното,после започнах със шкурките (за камък) с едрина р 120/240/400/600,после преминах на шкурки за метал р 800/1000/1500/2000/2500,след шкурките дойде ред и на полирането.след дълго тъсене на паста за полиране (има но е много скъпа окло 130лв. 5 грама )решението се указа просто оксидна боя (боя за цимент)вълнен парцал,паста за зъби и бормашина!снимките сами говорят какво се получава!купих и лупи пак от колега от форума изрязах рефлектора да ги вграда защото опираха в стъклото,след тази интервенция дойде ред и на капачките отзад на фаровете удължих ги с водопроводна тръба (това не съм го снимал,нервите ми дойдоха в повече)и ето го краиния резултат!нямам снимки на осветеноста на пътя,но който е карал каляска с лупи знае за какво става въпрос!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала колега! Добре се е получило а стъклото на фара стъкло ли е или плексиглас ? <_< Щото и аз намислях такава манипулация но стъклото ме спря :gmorning:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стъкло е!за малко и аз да се откажа като пробвах с какви ли не начини да го полирам,но в краина сметка резултата е налице :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

приложимо е!ако ти се занимава да търкаш стъклото!иначе се продават и лупи с цокъл за Н4.трябва да стане,ако опира лупата в стъклото се изрязва рефлектора да мине по назад (лупата)и това е! :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ги на доста места ето един вариант. Тук

projectorBixenonoptic.jpg

Редактирано от cvetan83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега :hilezh:

понеже съм много доволен от мойте ксенони вече 2 години от както ги сложих, нищо не съм сменял по системата :( Та само лупи без крушки и др. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лупа в рефлекторен фар , че има ли регулиране това чудо ? Сложи и един Xenon 55W - ще стане перфектната светлина . Поне като ядеш бой някоя вечер по-малко да та е яд :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лупа в рефлекторен фар , че има ли регулиране това чудо ? Сложи и един Xenon 55W - ще стане перфектната светлина . Поне като ядеш бой някоя вечер по-малко да та е яд :)

мислиш ли че ако не може да се регулира ще го сложа!ако не ти е ясно как става попитай!лупата се захваща за рефлектора,а тои ако не знаеш се регулира с оригиналните реглажни болтове :hilezh: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мислиш ли че ако не може да се регулира ще го сложа!ако не ти е ясно как става попитай!лупата се захваща за рефлектора,а тои ако не знаеш се регулира с оригиналните реглажни болтове :bia: !

Еми Браво тогава и благодарско , че си помислил и за моето зрение :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте,еми това е заглавието само говори!наи трудното беше да премахна уребрението на стъклото от вътрешната страна на фара!за целта си взех други фарове от колега от форума и се започна :hilezh::hilezh: !първо премахнах грубо уребреното,после започнах със шкурките (за камък) с едрина р 120/240/400/600,после преминах на шкурки за метал р 800/1000/1500/2000/2500,след шкурките дойде ред и на полирането.след дълго тъсене на паста за полиране (има но е много скъпа окло 130лв. 5 грама )решението се указа просто оксидна боя (боя за цимент)вълнен парцал,паста за зъби и бормашина!снимките сами говорят какво се получава!купих и лупи пак от колега от форума изрязах рефлектора да ги вграда защото опираха в стъклото,след тази интервенция дойде ред и на капачките отзад на фаровете удължих ги с водопроводна тръба (това не съм го снимал,нервите ми дойдоха в повече)и ето го краиния резултат!нямам снимки на осветеноста на пътя,но който е карал каляска с лупи знае за какво става въпрос!

Здравей,колега!Много добре си се справил!Аз в момента съм в този филм :respekt: !С вграждането на лупата във рефлектора,съм се справил,без проблем,макар че моите лупи не са като твоите готови за вграждане,а са от друга кола,и там творчетсвото е голямо :hilezh: Но,най-трудоемкото и на пръв поглед невъзможното,без съмнение е търкането на стъклото!Естествено,вече счупих едно :flehan: Но....Луд умора нема,само леко се поти....Та,след това изчерпателно въведение те моля да ми отговориш на няколко въпроса.Стигнал съм до там,че стъклото е изтъркано,до нивото на което го изкам!Започнах с шкурка за камък 60 - 80 - 120 - 220 - 320 - 400 - 600 - 800 и 1200!!!След последните номера (800 и 1200),стъклото доста се поизбистри,но все още си е доста матирало :( .Та за тази оксидна боя за която говориш,тя на прах ли е или течна?Предполагам и с нея,както и с пастата за зъби си полирал с бормашината? И накрая,пръскал ли си стъклата с лак отвътре,както други колеги са направили?Общо взето - това е?Ако някой има нещо неясно по въпроса с търкането,матерялите и каквото се сети,да пита. :blink: Поздрави!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти колега,боята е на прах и я продават по железарийте в едни кофички (води се боя за цимент).пастата за зъби е от най е евтините (за избелване)това с пастата е моя идея може би да е по лигава сместа при шлайфане!сипваш малко от боята,слагаш малко паста и вода,шлайфа се с вълнен парцал (аз сложих гумен тампон на патронника на бормашината и на него вълнения парцал)внимаваи че стъклото загрява при търкането!като почне да исъхва сместа може да сипваш по малко вода за да може по лесно да се движи!стъклото не съм го лакирал-нямаше смисъл (и аз като теб съм чел доста по форумите и някои колеги са го лакирали но явно не са достигнали желания ефект на полиране)и накрая имаи търпение става бавно и с много търкане поне един ден на едното стъкло!ето и снимка на боята и успех с начинанието покажи после и снимки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти колега,боята е на прах и я продават по железарийте в едни кофички (води се боя за цимент).пастата за зъби е от най е евтините (за избелване)това с пастата е моя идея може би да е по лигава сместа при шлайфане!сипваш малко от боята,слагаш малко паста и вода,шлайфа се с вълнен парцал (аз сложих гумен тампон на патронника на бормашината и на него вълнения парцал)внимаваи че стъклото загрява при търкането!като почне да исъхва сместа може да сипваш по малко вода за да може по лесно да се движи!стъклото не съм го лакирал-нямаше смисъл (и аз като теб съм чел доста по форумите и някои колеги са го лакирали но явно не са достигнали желания ефект на полиране)и накрая имаи търпение става бавно и с много търкане поне един ден на едното стъкло!ето и снимка на боята и успех с начинанието покажи после и снимки!

Здравейте отново! Много ти благодаря,колега за бързия и изчерпателен отговор! Ще продължавам нататък с боята и пастата!А това със загряването го усетих вече.. :angry: Едното ми стъкло както вече ви споделих отиде в небитието :rotcol: .Това е което постигнах само с шкурките.Макар и на снимките да не си личи,там където е търкано (само на късите,дългите си остават с уребренията,защото там няма лупи а си е обикновенната крушка),си е все още доста матово!Интересното е че ако намокря стъклото отвътре,веднага става прозрачно :stupid: .Затова те попитах дали си ги лакирал.Но,това е само единия фар :hilezh: Като започна другия,ще снимам абсолютно всичко!Най-опасно е търкането с бормашината!И то главно заради това кофти загряване на стъклото.Проблема е,че не загрява равномерно,ами само там дето търкаш.И като разшири повече на малка площ - веднага се пука :wall::wall: Ако някой се захване да го прави,горещо му препоръчвам да търка с машина само много грубото :( После на ръка

Пак става,но малко по-бавно!Ама 100% няма да се спука :hilezh: Успех на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравйте колеги, ако знаете колко се радвам на хора като вас, с желание и лека ръка доказвате че всичко е възможно, проекта е страхотен и още повече резултата, та имам питане от каде да я намеря тая прословута шкурка за стъкло, че аз съм от Кюстендил и в двата големи магазина ме гледаха като изтървани, след това ми дойде идеята да питам един познат който прави надгробни плочи а пък листовете бяха за голям шлайф, ще Ви бъда безкрайно благодарен ако помогнете на моя слепец да прогледне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави за положения труд и аз съ мсе хванал от 1 год. да правя такива фарове като вградя лупа във едносекционен фар на Поло. Остава ми само стъклата да изтъркам но това ще е като се стопли още малко и навън с виброшлайфа до желания ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...