Jump to content

AUDI 80 B4 - 1.9 TDI - Всичко за модела.


vanco1

Recommended Posts

Здравейте.Карам ауди б4 тди 1.9 и имам следния пробле: като загрее колата започва да прекъсва ( да работи неравномерно ),опитах и с дълбок ряз ,но падне ли стрелката до 900 оборота и започва пак да си работи неравномерно ,(само когато е студена работи нормално).Моля някой ако е компетентен по темата ,да ми даде съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Moята работеше така ,след смяна на уплътнения на капака.После се наложи настройка и всичко се подреди както трябва.Закачете я на ваг ком и я вижте. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги да питам и аз нещо за 1Z на Б4

Какво отношение има датчика за температурата на горивото?

Показва ми 74 градуса при наличие на половин резервоар с гориво

Това вьзможно ли е?

не го набива като грешка

Какви са последиците при неработещ коректно такьв датчик?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте.Карам ауди б4 тди 1.9 и имам следния пробле: като загрее колата започва да прекъсва ( да работи неравномерно ),опитах и с дълбок ряз ,но падне ли стрелката до 900 оборота и започва пак да си работи неравномерно ,(само когато е студена работи нормално).Моля някой ако е компетентен по темата ,да ми даде съвет.

Колега,до горивният филтър има 2 букси с гофрирани уплътнения извади или махни гофрираните уплътнения и виж какво е състоянието там,може да имаш разпоена жица или студена спойка. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

здравейте колеги от доста време карам Audi предпоследното купих преди 1 година Audi 80 1.9 tdi 1Z колата върви повече от прилично правя сравнение с Audi 80 coupe ACE 103kW.Преди няколко дни си купих друго Audi 80 1.9 tdi но няма нищо обшо със старото въпросното (последното) не върви добре нито в ниските нито във високите обороти при обилна гас изпушва черен пушек а при нормална сив не набира като старото и харчи 1 2/ литра повече на 100км има значително по силни вибрации от старото.Бях на диагностика имаше малко предварвние на помпата ама маистора "уш" го оправи но маи нищо не е направил,проверих и за скусани маркучи на турбото и интеркулера,но там всичко си е наред!ако някой има представа да пише!Благодаря предварително :bia:

Редактирано от stiliqn_vd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз имам въпрос към колегите с Б4 ТДИ. На колко градуса се включват първа и втора степен на вентилаторите на радиатора. Че сега си смених термостата, и да не се окаже че не ми работят перките и да прегрея някъде. И другото което е, вариант за принудително пускане на перките има ли освен този да извадя буксата долу на радиатора и да пъхам с телче(по този начин и двете степени работят, ама няма ли как на това ТДИ просто с вадене на букса да тръгне втора степен примерно, както на други коли) :bia: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че нямаш климатик. Говоря от личен опит- тази година перките ми се включваха само 2 или 3 пъти и то по задръстванията в София в жегите(направил съм си индикация кога ми работят перките). Иначе извън градско перките не са ми се включвали.

Иначе за принудителнито включване става както и ти каза- с мост :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравеите фенове на AUDI. Аз карам Б4-ка TDI и наскоро както вървеше изведнъж се спъна загуби мощност и запуши като печка бял пушек. Кажете възможна повреда/електрическата платка за газта "свисти" сякаш дава на късо/???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

колеги,някой зане ли,има ли лампа на таблото за имобилайзера ауди 80 б4 тдИ?

днес прегледах всички контролери за грешки и в имобилайзера изле следната грешка.

00750 -Warning lamp

            31-00 Open or Short to Ground

предполагам,че трябва да търся изгоряла лампа някъде по таблото.грешката не се трие.колата пали нямам проблем,просто ми е интересно има ли лампа или не.

до сега не ми е светила подобна индикация на таблото.

Редактирано от kraskko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

благодаря колега.

поздрави на всички и за мн. години

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намерих мястото на крушката,смених я но грешката не се трие.може би таблото е сменявано и това няма функция за имобилайзер въпреки,че има място с индикация. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сложих друга крушка,сега при подаване на контакт индикацията свети но не всеки път,колата си пали няма проблем.утре ще се опитам да изтрия грешката,нека някой колега със същата кола и имобилайзер да каже,свети ли му индикацията на имото при всяко подаване на контакт или не.моята свети когато си поиска,при 5 подавания на контакт ще светне 2-3пъти.

интересувам се дали имам проблем с някоя писта по таблото или така си светка тази ламба(в което се съмнявам).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам имобилаизер и таблото ми свети като дискотека като е на контакт  , но идея си нямам коя е за имобилаизера :wall:  ,сложи една сника и е ,маркираи коя е за него и 6те ти кажа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свети жълта лампа,кола и ключе,намира се под лампата за подгрева

http://www.drive2.ru/cars/audi/80/80_b4/karmax/journal/288230376152456693/

на снимката се вижда,долу в ляво.

Редактирано от kraskko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги някой може ли да ми каже как да си направя правилна центровка на Ауди 80, 90 к.с., 11.1994 год., 1Z двигател с дебитомер Пиербург и ел.ГНП? Също какви трябва да са точните показатели после като я закъча на тестера (Autocom).  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Здравейте.Карам ауди б4 тди 1.9 и имам следния пробле: като загрее колата започва да прекъсва ( да работи неравномерно ),опитах и с дълбок ряз ,но падне ли стрелката до 900 оборота и започва пак да си работи неравномерно ,(само когато е студена работи нормално).Моля някой ако е компетентен по темата ,да ми даде съвет.

проблема тие в електрониката аз имам същия проблем ама не му забелязвам защото една електроника е много скъпа 

Колеги някой може ли да ми каже как да си направя правилна центровка на Ауди 80, 90 к.с., 11.1994 год., 1Z двигател с дебитомер Пиербург и ел.ГНП? Също какви трябва да са точните показатели после като я закъча на тестера (Autocom).  

за точна центровка ти трябват 2 щифта 

един на помпата и един на разпределителния вал 

коляновия вал се гледа белега на маховика при скоростите има едно прозорче 

на тестера като я закачиш аванса трябва да е на 3.5 градоса и горивото на 4 милиграма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Audi 80 b4 1.9tdi  
Колата ми пуши много, вади сиво-бял пушек, харчи ми масло и не чувам турбото да работи но немога да разбера дали е развалено. Възможно ли е пушека и харченето на масло да е от турбото? Със сменена гарнитура и обслужена глава е. Моля за помощ някои ако е имал подобни проблеми да сподели мнение. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Понеже темата е “всичко за модела“,моята е форсирвам на място при загрял мотор 5000/5500об.и още може.Имам познат неговата едвам прави 5000об.също не изключва,нямам друга за сравнение.На трета в движение направих 5000об.и още може.Тая защо не изключва примерно на 4500об.,как е при ваз,тоя мотор изобщо има ли изключвател?Или имам някакъв проблем.Това е от днес при 19гр.тук в Ловеч,иначе след празниците ще знам повече!!!

Редактирано от lubolalev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

свети жълта лампа,кола и ключе,намира се под лампата за подгрева

http://www.drive2.ru/cars/audi/80/80_b4/karmax/journal/288230376152456693/

на снимката се вижда,долу в ляво.

Имобилайзер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...