Jump to content

Audi A3 (8P) [АРХИВНА ТЕМА]


Dj example

Recommended Posts

Чак сега забелязвам темата.

Като имам повече време ще драсна и моите впечатления и ще кача малко снимки.

@DoH_KiXoT

Бих очаквал при такова пътуване да имаш разход между 7-9л./100

Аз лично карам бензиновия вариант - при мен са малко по-различни цифрите.

Това, което ми прави впечатление е, че при включен климатроник - разхода ми мърда осезаемо -

с около 1 - 1.5 л. /100 км.

Допускам, че при дизелите цифрата е значително по-малка.... но за това трябва да се изкажат колегите,

които карат такива :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допускам, че при дизелите цифрата е значително по-малка.... но за това трябва да се изкажат колегите,

които карат такива :zustimm:

Точно така, разликата е почти минимална с и без климатроник !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да има някакви мнения или отзиви за 2.0ФСИ на А3ката ? Аз преди карах 1.9тди на 8Р и като цяло колата си беше ок :zustimm:

Гледам че 2.0ФСИ не е много срещан при аудитата , за разлика от голф 5 или пасат 6 да кажем?

Определено ми харесва как върви , и това че е с 6 скорости , ама нещо няма много мнения за него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да има някакви мнения или отзиви за 2.0ФСИ на А3ката ? Аз преди карах 1.9тди на 8Р и като цяло колата си беше ок :hilezh:

Гледам че 2.0ФСИ не е много срещан при аудитата , за разлика от голф 5 или пасат 6 да кажем?

Определено ми харесва как върви , и това че е с 6 скорости , ама нещо няма много мнения за него?

Аз имам такава 2.0 фси 2004 г.Незнам какво точно да кажа за нея ако някои нещо го интересува по конкретно да пита,ще споделя моите впечатления.Двигателя е доста тих на място не можеш да разбереш работи ли или не.Като вървеж доста приличен бих казал дори много добър за двигател без турбо.Предишното ми Ауди беше А3 1.6 бензин и в сравнение с нея е направо ракета.Частите не са скъпи поне по обслужването ,дадох 650 лв за обслужване като я взех в тоВА число ремъци,ролки,водна помпа,филтри,и свещи.Другото което смених беше термостатно тяло което струваше 200 лв.от Порше.Разхода е приличен 10-11 в града говоря за София като се има в предвид ,че карам 7км в едната посока сутрин и 7 км ве4ер обратно.Извън града около 7 тук предимството е на 6-тата скорост защото при 140 км оборотите са 2800 някаде рахода е като на добър дизел поне по показателите на моментния раход около 5.7 показва при тази скорост на 6-та.Друго незнам какво да споделя питаите ако нещо някои го интересува по конкретно.Аиде със здраве :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.4TSI - Това е малко бижу. Много приятен за каране. Въобще забравяш каква му е кубатурата. Уникално тих. Карал съм го и на GOLF 5. А3 в сравнение с Голфа ми се видя като по-висш клас.

С две думи: страхотен автомобил е това А3 :flehan:

Колега Verter, би ли споделил малко повече за този двигател. Успя ли да го покараш извънградско? Как се държи при изпреварване - еластичноста добра ли е? Интересувам се за този мотор, защото го смятам като добра алтернатива на другите мотори с мощности в диапазона 100-150к.с.

Редактирано от Milcho_I
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, този вторник ставам част от Вашата секта. Предлагам в тази тема да събираме всякаква информация за нашите коли, защото е изключително оскъдна. Искам да си купя книга за 8PA sportback, не мога да намеря дори някакъв manual ... Модела който ще купя е а3 8pa, 1,9тди 105к.с. ръчни скорости, панорамен покрив, ксенон с лупи, светодиодни стопове 17 пет лъча оригиналните, но боядисани черни, парктроник, esp, abs, asr, следи налягането в гумите, подгрев на седалките, фарове за мъгла, S-line single frame grill, 2007г, сензор за дъжд, електрохроматични огледала, компресор и спрей, без резервно колело, ще си купя патерица, но още чета противоречива информация дали е 5х100 или 5х112мм ако е 5х100 от голф 3 трябва да стане , освен ако не опира в спирачните апарати, имам тунинг решетки на Caractere за муцуната, оборудване за телефон, фабричен касетофон concert II (дали има вход за USB и изход за SUB?), има решетка на кората за багаж , която играе роля и на щора, подгрев пръскалки стъкло.

Общо взето нямам никакво инфо за модела, освен вашата тема и разни други , някои от които постнах тук няколко мнения по-горе. Предлагам да развием темата с най-разнообразни подобрения, открития, тунинг и опит покрай на-различни ремонти и обслужване. Кой каквото намери да поства тук, клиповете с кодовете на аудиото и климата бяха много добро попадение :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, съвсем скоро и аз ще се сдобия с такава кола. Информацията за нея наистина не е кой знае колко. Относно огромните дебати с кой двигател е по-добре, лично аз ще си взема с 2.0 TDI ,а не 1.9. Не виждам предимство в по-малкия мотор, дори разликата в горивото е незначителна. Говория за 3ка след 2005-2006.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купих я! :stupid: много съм доволен, изникнаха и няколко въпроса. Може ли да се сложи аларма , която да се задейства с оригиналното дистанционно ? Идеята е да пищи като някой пипа, но да не нося две дистанционни.

Колко литра е резервоара ? Че ми светна да заредя и събра само 52 литра?

Резервна гума от къде може да се намери, че удрям на камък ?

Как се маха задната седалка , че ми е интересно под нея има ли място за нещо да се сложи, понеже на старата ми кола (пасат 95') имаше място за два усилвателя тъндър 4110 давам го само като пример. Държах си доста неша отдолу.

Къде е диагностичната букса да си поцъкам на Ваг Ком-а :hilezh:

Светна ми check-а за налягането в гумите. Всички са напомпани, предния собствеик каза, че го прави след като смени от летни на зимни гуми и така светка в продължение на месец някъде и то не винаги. Днес светна, задържах копчето и се изчисти.

От дясното копче на уредите какво се прави, при натискане ми светна лейка за масло, почна да свети като изгоряла крушка и после всичко се оправи, има въртене с цъкане на ляво и дясно но нищо не се случва.

Клапата за вътрешна циркулация има автоматичен режим , кога и как се задейства ?

Кода на мотора ми е BKC какво можете да кажете за тови двигател, читав ли е ? Дава ми много приличен разход, карах около 50км извънградско закова на 4,7л/100, в Градски условия с малко околовръстно и бул.българия ми даде 5.9л/100 без да ръчкам разбира се.

Крушките на ксенона D1S/R или D2S/R са ?

Трябва ли да има температура на маслото на дисплея, че в менюто не открих , а пасата ми имаше.

Може ли да се направи да не ми се заключва само след като вдигна 20км/ч

За сега от еднодневното ми каране мисля, че съм събрал достатъчно въпроси, затова спирам до тук :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко литра е резервоара ? Че ми светна да заредя и събра само 52 литра?

Може ли да се направи да не ми се заключва само след като вдигна 20км/ч

За сега от еднодневното ми каране мисля, че съм събрал достатъчно въпроси, затова спирам до тук :stupid:

1) Колега, извинявай ама не се сдържам "само 52 литра"... на пасата ти може би резервоара е бил 70, но това все пак е по-малка кола. Резервоарът ти е 55 литра (има едни сайтове с технически характеристики, та там можеш да провериш - пишеш си модела и думите технически характеристики в гугъл и ще ги намериш ;) )

2) Не съм запознат, но мисля че през ВагКом може да се настрои :hilezh:

И не на последно място - Честито! Много безаварийни и да и се радваш на колицата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1) Колега, извинявай ама не се сдържам "само 52 литра"... на пасата ти може би резервоара е бил 70, но това все пак е по-малка кола. Резервоарът ти е 55 литра (има едни сайтове с технически характеристики, та там можеш да провериш - пишеш си модела и думите технически характеристики в гугъл и ще ги намериш :) )

2) Не съм запознат, но мисля че през ВагКом може да се настрои :stupid:

И не на последно място - Честито! Много безаварийни и да и се радваш на колицата :hilezh:

мерси колега, резервоара ме учуди наистина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо да, абсолютно е така, това голямо купе на Octavia- та с 1.9, ще е мъртвец и половина, при теб мисля, големия мотор е задължителен B) .

Имам един въпрос към по- вещите лица във форума, значи забелязах, че на предните спирачни апарати пише " FS III " с големи букви : 022884480-big.jpg?r=0

:D

въпросът мие: КАКВО ЗНАЧАТ

?

П.п. Извинете ме за тъпия въпрос :D

и при мен са такива апаратите, не знам какво значи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

колеги не мога да намеря книга за 8P sportback май ще излезе, че още я няма на БГ пазара преведена.

искам да слагам уред за мерене на налягането на 1,9 тди, някой правил ли ги е и от къде взехте налягане ? Мисля да си направя дистанционен фланец със щуцер под датчика на турбопътя и да изкарам маркуч до левия въздухово на таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според състоянието на салона и кокпит и годината, в смисъл ако е запазена, мисля че е излишно подобни " цигании " да бъдат инсталирани. Това не е толкова мощна кола, че да има нужда да си следиш налягането в турбото, е ако нямаш някакви планове за близкото бъдеще разбира се и все пак смятам за излишно. Успех ! :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номера със CD за километрите при движение показва ли с каква скорост се движиш ? Вчера исках да опитам ,ама не можах да го пусна ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номера със CD за километрите при движение показва ли с каква скорост се движиш ? Вчера исках да опитам ,ама не можах да го пусна ..

Стана ми интересно, но не разбирам какво е CD...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата говори за това:

Ако е от първите 8P точно за това, но ако е от последните преди фейслифта, говорим за години 2006/2007 НЕ СТАВА ! Но пък за сметка на това си има друг трик. Натискаш и задържаш бутона за първата радио станция и едновременно, докато държиш пускаш ( радиото трябва първоначално да е изключено, без значение дали колата работи ), стартират ти се много функции, с бутон TONE прелистваш въпросните и така, докато не стигнеш следната функция " о.оо - ооо " или нещо от сорта беше, тук вече едната стойност ти е скоростта ( сам ще се ориентираш )- мисля, че дясната, а лявата паралелно дава други стойности, но тях не знам за какво са. Радиото дава информация за много показатели по автомобили ( климатроникът също ), но идея си нямам кои цифри какво точно значат, понеже няма мерни единици след тях, а някой са непрекъснато променливи. Освен всичко това, може да ти измерва и шум в колата в DB, мисля че беше задържаш втория бутон за станциите и пускаш и ти стартира менюто директно с тази функция, от там се настройва и SVC- а на колата ( Speed Volume Control ), но не съм от просветените как точно става. Бих ти снимал всичко и онагледил, но колата е на грубо 2300 км. от мен и няма как. Може би след две седмици ще имам възможност. А относно климатроникът, там вече книги могат да се изпишат с функциите му. Успех ! :2gunsfiring_v1:

Редактирано от Holz_8885
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2004 е !Това означава ,че ще бачка и няма да има проблеми.

http://prikachi.com/images/211/4148211w.jpg Кои копчетата се задържат и като се движа показва ли с колко километра се движа ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от първите 8P точно за това, но ако е от последните преди фейслифта, говорим за години 2006/2007 НЕ СТАВА ! Но пък за сметка на това си има друг трик. Натискаш и задържаш бутона за първата радио станция и едновременно, докато държиш пускаш ( радиото трябва първоначално да е изключено, без значение дали колата работи ), стартират ти се много функции, с бутон TONE прелистваш въпросните и така, докато не стигнеш следната функция " о.оо - ооо " или нещо от сорта беше, тук вече едната стойност ти е скоростта ( сам ще се ориентираш )- мисля, че дясната, а лявата паралелно дава други стойности, но тях не знам за какво са. Радиото дава информация за много показатели по автомобили ( климатроникът също ), но идея си нямам кои цифри какво точно значат, понеже няма мерни единици след тях, а някой са непрекъснато променливи. Освен всичко това, може да ти измерва и шум в колата в DB, мисля че беше задържаш втория бутон за станциите и пускаш и ти стартира менюто директно с тази функция, от там се настройва и SVC- а на колата ( Speed Volume Control ), но не съм от просветените как точно става. Бих ти снимал всичко и онагледил, но колата е на грубо 2300 км. от мен и няма как. Може би след две седмици ще имам възможност. А относно климатроникът, там вече книги могат да се изпишат с функциите му. Успех ! :2gunsfiring_v1:

моята е 2005 декември и не става нито с климата нито с радиото...

п.с. снощи ми откраднаха стъклата на огледалата. Много неприятно, затова пък се оказа, че има супер евтини алтернативи за 25лв ляво и дясно и стават от а4 същите години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. ИЗКЛЮЧВАШ РАДИОТО, ДОРИ И ДА РАБОТИ КОЛАТА

2. натискаш бутона под " 1 " и го ЗАДЪРЖАШ

3. докато държиш единицата пускаш радиото ( с лявата врътка, предполагам знаеш )

4. излизат ти разни стойности ( числа много, ама няма се плашиш :2gunsfiring_v1: )

5. цъкаш с бутона " TONE " докато не ти излезе о.оо - ооо или нещо подобно беше, ще забележиш

6. и потегляш... ако всичко ти е оригинално в смисъл не сбирщайн free style ( защото Горубляне пази своите тайни ), имам в предвид подменян интериор, управление на климатроника и радио или с други думи от няколко коли събрана една, няма начин да не ти проработи, това си е фабрично заложено за радиото гарантирам. :bia:

П.П. На мен ми представлява интерес да разбера как точно да активирам GALA функцията на колата или така наречения SVC ( Speed Volume Control ), ако някой знае нека пише.

Редактирано от Holz_8885
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята е 2005 декември и не става нито с климата нито с радиото...

п.с. снощи ми откраднаха стъклата на огледалата. Много неприятно, затова пък се оказа, че има супер евтини алтернативи за 25лв ляво и дясно и стават от а4 същите години.

Ебахти крадливото племе, за къв чеп са им стъкла за 25 лева да им изсъхнат ръчичките :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за тези, които сме с RNS-E - има ли някакъв начин да се стигне до сервизните канали.

Аз пробвах през климатроника, но не стана...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. ИЗКЛЮЧВАШ РАДИОТО, ДОРИ И ДА РАБОТИ КОЛАТА

2. натискаш бутона под " 1 " и го ЗАДЪРЖАШ

3. докато държиш единицата пускаш радиото ( с лявата врътка, предполагам знаеш )

4. излизат ти разни стойности ( числа много, ама няма се плашиш :) )

5. цъкаш с бутона " TONE " докато не ти излезе о.оо - ооо или нещо подобно беше, ще забележиш

6. и потегляш... ако всичко ти е оригинално в смисъл не сбирщайн free style ( защото Горубляне пази своите тайни ), имам в предвид подменян интериор, управление на климатроника и радио или с други думи от няколко коли събрана една, няма начин да не ти проработи, това си е фабрично заложено за радиото гарантирам. :D

П.П. На мен ми представлява интерес да разбера как точно да активирам GALA функцията на колата или така наречения SVC ( Speed Volume Control ), ако някой знае нека пише.

мерси колега, стана! :D п.с. Gala 0db излезе и при мен на 2-ри или 3-ти бутон, но въртях, цъках наред и нищо... :flehan: а на климата при теб бачкат ли опциите ?

Ебахти крадливото племе, за къв чеп са им стъкла за 25 лева да им изсъхнат ръчичките :hilezh:

е колега, оригинални са към 200лв преди отстъпка с ДДС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ме направи ти човек за 2 малки стъкла 200 лева :D , големи кожодери, важното е, че си намерил евтина алтернатива :)

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...