Jump to content

синхронизиране на ключ


Recommended Posts

здравеите колеги и фенове на ауди.

карам а42.5тди и ми се разсинхронизираха бутоните на ключа след като оставих колата напълно без ток. Случвало ми се е и преди но не си спомниам точно каква беше комбинацията от натискане на бутони и завартане на ключа в контакта и ключалката.Ако някой знае и може да ми помогне моля пишете ми как става. Благодаря ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 100
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Благодаря ти колега, синхронизирах ключовете, мерси много. И все пак ако на някой му се наложи това сащото стъпките са следните: 1.вкарва се единия ключ в контакта и се завърта на контакт 2.а другия се вкарва в ключалката на шофьорската врата и се заключва ръчно автомобила 3.натискаме и задържаме за 5 секунди бутон отключване при което светват за момент аварийните за да се покаже че сигнала е получен 4. изчакваме 5 секунди 5.Натискаме бутона отключване веднъж за да се потвърди програмирането 6. Колата се отключва при което се деактивира програмирането. 7. .Изваждаме ключа от контакта и от шофьорската врата и е ОК. За всеки следващ ключ синхронизирането се извършва по същия начин описан по горе като при стъпка номер3. задържаме за 5 секунди бутон отключване на интервали от 1секунда както следва:2пъти за втори ключ; 3пъти за трети ключ; 4пъти за четвърти и т.н. Надявам се да бъде полезно за някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

А при ауди Б6 по същия начин ли става адаптирането, щото пробвах и не става.

На моята B6 S4 като забрави синхронизацията вкарвам ключа, давам на контакт, свалям и вдигам напълно шоф. джам два три пъти със задържане на бутоните до крайните положения, защото и комфорт функцията тогава не им работи, вадя ключа и си заключвам без проблем.Може и на запален двигател, няма значение.

Сега прочетох в упътването какво пише, буквален превод:

1.Ако колата е заключена, отвори шофьорската врата с металната част(ключа) от дистанционното.

2.Натисни отключващият бутон на дистанционното.

3.Вкарай ключа в стартера и завърти до положение 2 за да се даде на контакт.

4.Завърти ключа обратно в положение 1 за да се изключи контакта.

5.Изкарай ключа

6.Натисни заключващият или отключващият бутон на дистанционното(без значение) за да завърши процеса на ресетване.

Предполагам и на А4 ще е същото.

post-52619-0-27012500-1310833230_thumb.j

post-52619-0-63927200-1310833777_thumb.j

Редактирано от RadoAdamov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги,имам същият проблем но на А3 2000г.Правя същите стъпки,давам на контакт с вторият ключ,заключвам отвън колата и натискам бутона отключване.Святкат аварийните за момент изчаквам 5сек пускам пак изчаквам 5сек и натискам пак бутона отключване при което се отключва вратата.Всичко излиза както е описано махам контакта но дистанционното отново не работи.Някой да има някакво предложение :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги никой ли не е синхронизирал дистанционно на А3 след фейслифт? Поне някой знае ли къде в стара загора могат да ми извършат тази процедура че сега отключвам с ключа сякаш е жигула :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, не съм много наясно но имам следния проблем - взех си оригинален ключ от ауди 2000-та година (такъве дето се прибира). Ходих при един да ми го "обучи" за да мога да паля с него. Но в последствие стана така, че не ми работи дистанционното, т.е. отключвам колата само с ключа (металната част). По описания по-горе начин на колата бих ли могъл да оправя това нещо?

Колата ми е Ауди А4 2.5 TDI!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Здравейте, не съм много наясно но имам следния проблем - взех си оригинален ключ от ауди 2000-та година (такъве дето се прибира). Ходих при един да ми го "обучи" за да мога да паля с него. Но в последствие стана така, че не ми работи дистанционното, т.е. отключвам колата само с ключа (металната част). По описания по-горе начин на колата бих ли могъл да оправя това нещо?

Колата ми е Ауди А4 2.5 TDI!

колега, погоре съм описал синхронизирането за а4 2.5тди поне аз моите и двата ключа така ги оправих, опитай и дано да се справиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги след пускане на VAG-COM сега имам този проблем с отклучването пробвах този вариянт с двата клуча но нестава моля дайте съвет някои ако знае нещо колата е А4 2.8 V6 quatrro 99-ta имам 3 клуча единия е за сервизен режим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен излезе проблем. Със синхронизацията се справям, но продължава да свети (кола с ключ) и не иска да пали. Дали е само от акумулатора или ми трябва комп. с vag-com?

Редактирано от bombastyk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да няма отговори сигурно е имало такава тема, но аз не я открих. Да кажа от какво е станал проблема и как се отстрани.

1. Жена ми при слаб акумулатор се опитва да пали и скапва акумулатора и от там натрупва куп грешки и не распознава ключа.

2. Позвъняване на Vladi_di той ме препрати към точния човек (който идва на място)

3. Проверка с Vag-com и синхронизация на двата ключа.

4. Закопуване на нов акумулатор по-силен. Колата беше с 55 А/ч :zustimm: луда работа.

Всичко ми излезна 260лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Благодаря ти колега, синхронизирах ключовете, мерси много. И все пак ако на някой му се наложи това сащото стъпките са следните: 1.вкарва се единия ключ в контакта и се завърта на контакт 2.а другия се вкарва в ключалката на шофьорската врата и се заключва ръчно автомобила 3.натискаме и задържаме за 5 секунди бутон отключване при което светват за момент аварийните за да се покаже че сигнала е получен 4. изчакваме 5 секунди 5.Натискаме бутона отключване веднъж за да се потвърди програмирането 6. Колата се отключва при което се деактивира програмирането. 7. .Изваждаме ключа от контакта и от шофьорската врата и е ОК. За всеки следващ ключ синхронизирането се извършва по същия начин описан по горе като при стъпка номер3. задържаме за 5 секунди бутон отключване на интервали от 1секунда както следва:2пъти за втори ключ; 3пъти за трети ключ; 4пъти за четвърти и т.н. Надявам се да бъде полезно за някой.

благодаря при мен стана,но ми правеше проблеми алармата.при всеки ключ трябваше да заключвам -отключвам от алармата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

VW / Audi / Seat / Skoda

Дистанционно управление-програмиране след 1997

1. Поставете ключа в запалването и го оставете на контакт.

2. Механично заключете вратата на превозното средство, с помощта на 2 рия ключ

3. Натиснете бутона за отключване на дистанционното управление веднъж, и клаксона ще изсвири само веднъж.

4. Изчакайте 6 секунди и натиснете бутона за отключване веднъж, за да активирате кодирането.

ГОТОВО.Дистанционното управление ще бъде програмирано.

5. Ключа за запалване на OFF.

6. Извадете ключа от запалване и проверете дали работи.

7. Кодирането може да се повтори до 4 пъти за допълнителни дистанционни управления.

8. Запалването трябва да бъде изключено между програмирането на всички дистанционни управления

Ако имате проблеми потърсете експертно мнение от

Редактирано от RaDi_b4
Премахване на рекламен линк!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Искам да попитам дали,ако си купя ключ от най-новите модели ключове дали ще стане обучението.Но колата ми е със старите ключове(тези които нямат никакви бутони).

И дали това дето го пише,че става за AUDI/SEAT/VW и SKODA след 1997 е вярно.Ако става да дам 160 евро за ключ.

Благодаря предварително!

Редактирано от fixxy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Искам да попитам дали,ако си купя ключ от най-новите модели ключове дали ще стане обучението.Но колата ми е със старите ключове(тези които нямат никакви бутони).

И дали това дето го пише,че става за AUDI/SEAT/VW и SKODA след 1997 е вярно.Ако става да дам 160 евро за ключ.

Благодаря предварително!

За какъв модел става дума и по конкретно година на производство?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауди A3 AHF 1999 година. :blink:

По принцип предполагам че твоят автомобил фабрично е произведен със сгъваеми ключове с дистанционно.

дистанционното е с 2 бутона или с 3 бутона.

Така изглеждат дистанционните

По новият ключ на Ауди не може да се програмира на твоята кола.

post-38163-0-19580400-1338199591_thumb.j

post-38163-0-98993600-1338199613_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип предполагам че твоят автомобил фабрично е произведен със сгъваеми ключове с дистанционно.

дистанционното е с 2 бутона или с 3 бутона.

Така изглеждат дистанционните

По новият ключ на Ауди не може да се програмира на твоята кола.

Значи няма да стане,понеже моите ключове са от старите модели.

Демек,че не се сгъват и нямат никакви бутони.Ще си сложа аларма и проблема е решен.

Благодаря за помоща!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

На моята B6 S4 като забрави синхронизацията вкарвам ключа, давам на контакт, свалям и вдигам напълно шоф. джам два три пъти със задържане на бутоните до крайните положения, защото и комфорт функцията тогава не им работи, вадя ключа и си заключвам без проблем.Може и на запален двигател, няма значение.

Сега прочетох в упътването какво пише, буквален превод:

1.Ако колата е заключена, отвори шофьорската врата с металната част(ключа) от дистанционното.

2.Натисни отключващият бутон на дистанционното.

3.Вкарай ключа в стартера и завърти до положение 2 за да се даде на контакт.

4.Завърти ключа обратно в положение 1 за да се изключи контакта.

5.Изкарай ключа

6.Натисни заключващият или отключващият бутон на дистанционното(без значение) за да завърши процеса на ресетване.

Предполагам и на А4 ще е същото.

Бяха изхабени батериите на дистанционното (клч с 2 бутона) и като ги смених не работеше централното от бутоните. Пробвах горния метод на А3 97г. но не стана така. Получи се така:

1.При заключена кола , натискам и задържам бутона за отклюване.

2.Вкарвам ключа в някоя от братите и отклчвам ръчно.

3.Натискам и задържам бутона за заключване и заклчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не-знам дали не бягам малко от темата но ония ден взех ауди а4 96 година и малко индянски ще прозвуча но немога да се оправя с ценралното закл. има 2 копчета от едното откл. и закл. от др нямам никаква идея какво се прави но като заклуча колата с дистанционното след 1-2 мин се вклучва алармата и за да не дигам махалата вав въздуха трябва да е заклучвам с клуча :)

Благодаря ви предварителнно :):respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

ЗДРАВЕЙТЕ КОЛЕГИ,СЛЕД СМЯНА НА БАТЕРИЯТА НА

МОЯ СГАВАЕМ КЛЮЧ НА А4 98Г,НЕ МИ РАБОТИ ДИСТАНЦИОННОТО.

ИЗЧЕТОХ ПОВЕЧЕТО ТЕМИ,НО АЗ ИМАМ САМО ЕДИН КЛЮЧ...КАК МОГА ДА СИ ГО

СИНХРОНИЗИРАМ В ТОЗИ СЛУЧЕЙ,ПОНЕЖЕ ЧЕТА,ЧЕ ТРЯБВАТ ДВА КЛЮЧА? МОЯТ

Е С ДВА БУТОНА.

Редактирано от pmanasiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...