Jump to content

синхронизиране на ключ


Recommended Posts

колеги,някои ще ми помогнели със съвет за синхронизация

при наличие само на един ключ.след смяна на батерия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • Отговори 100
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте колеги, аз също имах проблем с единия от ключовете на колата. Отначало си мислех че е от батерийте и след като ги смених - нищо все същото дистанционното не отключваше вратите и не работеше. След като прочетох вариантите за синхронизиране на ключа реших да опитам. Тук идва интересното - слязох до колата и с дистанционното което не отключваше отключих ръчно колата и от тук нататък проблема изчезна, заработи идеално както другото дистанционно. Надявам се моят скромен опит да е от полза за някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз моя ключ с дистанционно го изгубих. Сега имам само тоя правия с едно копченце за крушчица. Ще си намеря от някоя морга друг и ще го синхронизирам, след което ще си направя нова метална част и ще си взема ампулката за имобилайзера от тоя правия и ще го сложа в сгъваемия. Дали ще се получи? Има ли значение само ако моето дистанционно беше с 2 бутона пък аз си намеря с 3. Същия въпрос важи и за обратния вариянт. Ако дистанционното ти е било с 3 пък си намериш друго с 2 ще работи ли. Ще се радвам ако някой знае и ми отговори.

Редактирано от va4o__
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте!!!Предстой ми да откача акумулатора за околко 2-3 часа.Колата е Audi A3 2.0TDI sportback 2005г.(с един ключ е колата).Мисълта ми е следната , как се синхронизира ключа след това.Има ли някои който го е правил със същата кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На а4 б7 завърташ ключа на контакт, натискаш и задържаш бутона за заключване за няколко секунди и си готов, трябва да е същото и при а3 :zustimm:/>

Редактирано от AERO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен на единия ключ на А4/Б7 не работи дистанционното. Като натисна някой от бутоните си светка светодиода, но не отключва/заключва централното. Иначе със самия ключ отключвам и заключвам, паля двигателя. Опитвах се да го обучавам по различни начини дадени във форума, но не става. Някой да има идея как да се пробва дали излъчва дистанционното и евентуално какъв може да е проблема? Отварях го, видимо няма проблеми по платката :nixweiss:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На А4 Б5 от най старите как се обучава? Колата има между двете врати едно правоъгълниче, към което трябв да се насочи ключа, за да отключи, но смених компресорЯ и нанай от копчето само от ключа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

При мен процеса е следния:

- Отключете колата с ключа (дистанционното не работи)

- Завъртете до контакт

- Задръжте бутона за заключване за 5 секунди

- Изключете контакта и извадете ключа

- Пробвайте дистанционното

Аз карам А4 Авант 2005

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здр. някой може ли да ми помогне за синхронизирането на ключа,колата е Ауди а3 2000г.Пробвах по следния начин: 1.с единия ключ давам на контакт 2.излизам от колата и я заключвам с втория ключ 3.задържам копчето за откл. около 5-10 сек. аварийните премигват 4.изчаквам 5-10 сек. и натоскам повторно копчето за откл. при което колата се отключва 4.вадя ключовете,пробвам дистанционното и не работи. :( някой ако знае точно определен начин за А3 да пише.Благодаря предварително :) (дистанционното е с три копчета)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр. някой може ли да ми помогне за синхронизирането на ключа,колата е Ауди а3 2000г ...

За теб процедурата е следната:

1. Натискаш заключване или отключване.

2. Ръчно заключваш И отключваш шофьорската врата в рамките на 30 секунди.

3. Системата трябва да заключи или отключи колата.

4. Ако не стане - направи отново с повече внимание ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

добро утро и от мен :)

взех си колата само с 1 ключ който е без дистанционо :) (мноо гадна работа около ключалката ми вече е много надрана боята )

ауди а3 98ма този модел така ли е по принцип или ако си купя ключ с дистанционо ще мога да го синхронизирам? Или да си купувам аларма и да тормозя някой майстор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има варианти с оригинална аларма, има и без - поне до преди няколко години се е водила "екстра с доплащане" и изглежда първия собственик не е имал нужда от нея...

Иначе се предлагат още от 97-ма година с фабрична аларма, но не са всички ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

А може ли вместо ръчно заключване на шоф. врата с ключ, да се натисне отвътре бутона на вратата до пищялката или да се използва ключалката на багажника? Питам защото ми се налага обучение на дистанционното на фабричната аларма, но преди време махнах тотално патрона на шоф. врата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

С бутона няма да стане,сваляш кората и имитираш заключване с ключ,като натискаш първо палеца на бравата да е в затворено положение,след това с ръка заключваш бравата,която е на доста скапано място.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте колеги

И при мен възникна проблем със вторият ключ. Като купих колата палеше с двата ключа, сега смених кутийката на вторият ключа защото беше строшена и спря да пали с него. На таблото   ми излиза имобилаизер.Трябва ли намеса с Ваг Ком ?

P.S. Колата е А4 Б5 2000 година

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

колеги искам да ви попитам аз имам 1  ключ  в мен другия ми е в българия мога ли с единия да направа тава синжронизиране на ключа ? смених си батерите и не иска да работи ? 

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте

Аз мисля да купя от една застрахователна компания А4 2008г.

Проблемът е че няма въобще ключове. Някой да знае освен от Ауди от къде другаде мога да намеря ключове и евентуално да ги обуча?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

VW / Audi / Seat / Skoda

Дистанционно управление-програмиране след 1997

1. Поставете ключа в запалването и го оставете на контакт.

2. Механично заключете вратата на превозното средство, с помощта на 2 рия ключ

3. Натиснете бутона за отключване на дистанционното управление веднъж, и клаксона ще изсвири само веднъж.

4. Изчакайте 6 секунди и натиснете бутона за отключване веднъж, за да активирате кодирането.

ГОТОВО.Дистанционното управление ще бъде програмирано.

5. Ключа за запалване на OFF.

6. Извадете ключа от запалване и проверете дали работи.

7. Кодирането може да се повтори до 4 пъти за допълнителни дистанционни управления.

8. Запалването трябва да бъде изключено между програмирането на всички дистанционни управления

Ако имате проблеми потърсете експертно мнение от

Колега, това дали може да се приложи за обучение на НОВ ключ? Когато купих колата ми дадоха само един ключ и искам да си купя нов и да го обуча. Ако си купя нов необучен ключ за моята кола така ще стане ли, или трябва да се закачи софтуер и т.н.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да обучиш само дистанционното заключване, за да запали колата си трябва пин-кода на имобилайзера и компютър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите, скоро си закупих АУДИ А4 2005 тъй като акумулатора му не беше много читав взе че се изтощи,обучих единия ключ както следва но със другия ключ нещо не се получава,някой ще ми даде ли съвет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...