Jump to content

Избор на Пералня


Recommended Posts

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За оборотите не си прав,ползваме от няколко години Indezit на 1000оборота,и няма никакъв проблем с дрехите,само са по сухи.

Това от майстори го знам: Indesit - никога! Не знам защо, ама така ме наплашиха, че почнах да ги подминавам направо. Та си взех едно Горение 1000 оборота, с отложен старт, със защита от преливане и др. екстри (не им разбирам много) за 500 лв. Доста е тиха и много мазно върти барабана. Candy не взимай никога, особено пък комбо версия със сушилня. Просто не са това което бяха навремето. Има за 900 един Bosch, мисля 1000 оборота беше, много хубави неща се говорят за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AEG са пералня на 2011-та .

Иначе аз ползвам LG, от 10 години и няма никакви проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашата е с инверторен мотор – не се чува като върти. Има и „ръчни програми“.

1200 оборота се ползват доста често и е много полезно.

Има отделно управление на обороти и температура за всички програми.

Това дето се наливат препаратите е напълно разглобяемо.

Заключва се, разбира се.

излиза, че е идеалната пералня :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото и LG-то ми не се чува, макар не вярвам да е с иверторен мотор. Тогава нямаше такива.

Една от първите без "врътка", има Play/Pause бутон и 8 сегментен дисплей.

Новите им модели обаче са доста по-скъпи като гледам. А аз наскоро взех пералня със сушилня на Зероват - за около 900 лв. за новия апартамент. Мисля че от сега нататък само перални със сушилня ще купувам

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oт скоро имаме това: http://www.promotechno.com/obzavejdane/denima2001/item/41-daewoo-wm-dwd-fd1473d

Също се бяхме насочили към BOSCH обаче, изведнъж излетяха малко от парите, и се наложи да ограничим бюджета. Изключително икономична е на вода, и електроенергие, доста е мощна мотора е инверторен т.е барабана се задвижва директно от мотора, няма никакви ремъци, пък да се пързалят, да не може да завърти барабана с повечко дрехи и т.н. Изключително тиха е до сега не е създавала проблеми вече повече от месец. :) Мисля, че е един много добър избор пералнята, от към характеристики, и цена. Не ти трябва пералня със сушилня, знаеш ли, при 1000 оборота, вади дрехите влажни, а при 1400 ще им трябва не повече от 2 часа стайна температура за да изсъхнат :)

Редактирано от iordan0ff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

Кое не разбра? :bia:

"Обикновенно когато мотора е инверторен е поставен без ремък или така наречения директ драйв" .

Исках да кажа, че пералните без ремък са по-добри от тези с ремъка, казвам го от личен опит.

Edit: Ако имаш нещо да допълваш и да поправяш е добре да го напишеш.

Редактирано от iordan0ff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да свържеш директно всякакъв мотор

Теоретично - да. На практика такъв мотор ще струва колкото цялата пералня. Освен, ако не е "инверторен".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали е с инверторен или друг мотор не означава че е дирекно куплиран към барабана.Т.н. инверторни мотори,са трифазни електродвигатели на 230В.Имат честотно управление и естествено нямат четки.Плюсовете са много,с по-ниските си обороти могат да се куплират директно на оста/колекторните работят на 12000об./,нямат четки от което следва много тихи,честотно управление-прецизно управление на оборотите/е не че другите не го могат/,намалени размери-поне два пъти по малки,много по голям въртящ момент при ниски обороти-трифазен двигател е.За минуси мислех да пиша електрониката,но с времето би трябвало всичко да е много добре направено.Отложения старт е много добра опция и вече трябва да я има на всички перални,моята има какви ли не глупости но само отл. старт се ползва.Това ДЕУ е добро.При избор на пералня бих търсил 1-електронен регулатор на водата/не кантар-разликата е че има и електронен ниворегулатор който следи попиването на водата и така следи количеството дрехи които са сложени,като дори различните видове тъкани с едни и същи килограми поемат различно количество вода-Филипс АЕГ Миеле,2-отложен старт,3-незная как го водят -хидропране с помпа и под налягане разпръсква водата вътре,4-изравнител за мръсната вода т.е. няма значение къде ще е сложен маркуча-визирам Фагор неудачници точно 90см иначе не тръгва вътре влиза и Горене,5-възможност да се регулира температурата по желание-искам по дълга програма но на 40-45гр а не 60..От тук нататък който каквито екстри си харесва,центрофугато неми е приоритет дори я намалям на 800.Пералня и сушилня-защо тогава правят само сушилни и то с доста електроника.Имах Зероват-постояно се затлачваше кондензатора с мъх но пък точно се беше родил синковеца и 5-6мес. я ползвахме после вече само си остана като атрибут.Е дано не съм отегчил някого.Успех с покупките-всички производители си имат добрите модели така,че гледайте какво ви трябва като пералня,тя и жената може да пере :hilezh: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав пост. Едва ли си отегчил някой.

След такъв пост имам съмнение, че знаеш отговора и на моя въпрос :hilezh:

А той е - има ли смисъл да сменя кондензаторна сушилня Електролукс с работеща на принципа на изпарението (виждам само един модел на Електролукс)?

Сушилнята ми не е в мокро помещение и имам чувството, че след работа се вдига влажността.

Дали да я затворя в шкаф, който да свържа с отдушник или направо да купя другия вид сушилня?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Зануси,нарочно я избирах без дисплей и купища сложна електроника,ползвам я вече 10г.и нямам проблеми,а и доколкото разбрах това е една от малкото европейски марки,които все още не са изнесли нищо от производството си в Китай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито със здраве да я ползвате.

за robobug - няма начин кондензаторната да духа в помещението.Да не би да е вентилаторна,тогава духа навън.Няма две мнения че с пара е най добре.Дори някъде се води и пералня с пара.Парогенератора е много хитро направен и дава суха пара на 40-45градуса.Суши ги като кондензаторна и накрая с пара омекотява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

След като 5 годишен скъп Ariston made in italy ме предаде, отидох и взех евтин модел с 5г пълна гаранция и 10г. на мотора, всичко друго не съм гледал този път, падна се марка LG да видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Поне видяли къде ги къса.М/у барабана и маншона ,вътре в барабана или друго-различни материи и при по високи обороти на центрофуга пак се получава.Разбит лагер -въртена в лека елипса и може ца захапе.Това не е Перла я.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много от пералните късат, но тази долу не.

Miele

Уникален барабан тип „пчелна пита”

Благодарение на специалната стуктура на повърхността, приличаща на пчелна пита, между прането и барабана се образува воден филм, по който при въртенето на барабана прането меко се плъзга. Специалният начин на перфорация на барабана гарантира минимално механично въздействие върху дрехите и дори и при най- високите обороти на въртене дрехите остават свободни и без дори най- малки отпечатъци от барабана върху тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, пералнята хубава ама ми къса дрехите. Какво да правя? Мога ли да направя рекламация?

Естествено, че ще направиш рекламация! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега как така скъса дрехите ?

има 7 дена който можеш да върнеш стоката без обяснение!!!!

погледни CANDY колега 3 пералне в нашето семейство като 1 работи при майка от 91 година на брата е 5-6 нашата е на 1и 3 месеца не се е спирала заради малкия всеки ден се пуска 7 кг пране побира има и настройка за полвин 3,5 кг за 15 минути

ние ползваме кратка програма(или поне аз нея знам) от 32 минути и сме много доволни има възможност за смяна на програмата в движение има си пауза и после гласиш новата програм и плей. има много кръстосани програми ама жената и разбира.

има и копче за промяна на оборотите в смисъл една програма може да я пускаш на едни обороти може пак тази програма ,но по-високи до хилята.

не е от най-тихите , но според мен е добрия избор, за даеву съм чувал хубави отзиви ,за миеле мога смело да заявя че и те не са това което бяха.

за АЕГ-то е хубаво ако имаш познат да ти купи пералня от германия и да ти я докара и сравни работата и всичко с тази която най-вероятно ше ти продават по- скъпо и се смей на воля, но какво да се прави каквато държавата такава и стоката.

модела е Г107 с 5 години пълна гаранция

за около 800 лв има подобна със сушилня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, пералнята хубава ама ми къса дрехите.

Хубава и 'ми къса дрехите' са несъвместими в едно изречение.

Правилната марка е Мийле.

Имаше някъде мнение за 'пчелната пита' :flehan:

Прави рекламация, друго не ти остава.

Ама не знам какво ще се промени.

Успех! :zustimm:

колега как така скъса дрехите ?

има 7 дена който можеш да върнеш стоката без обяснение!!!!

погледни CANDY колега 3 пералне в нашето семейство като 1 работи при майка от 91 година на брата е 5-6 нашата е на 1и 3 месеца не се е спирала заради малкия всеки ден се пуска 7 кг пране побира има и настройка за полвин 3,5 кг за 15 минути

ние ползваме кратка програма(или поне аз нея знам) от 32 минути и сме много доволни има възможност за смяна на програмата в движение има си пауза и после гласиш новата програм и плей. има много кръстосани програми ама жената и разбира.

има и копче за промяна на оборотите в смисъл една програма може да я пускаш на едни обороти може пак тази програма ,но по-високи до хилята.

не е от най-тихите , но според мен е добрия избор, за даеву съм чувал хубави отзиви ,за миеле мога смело да заявя че и те не са това което бяха.

за АЕГ-то е хубаво ако имаш познат да ти купи пералня от германия и да ти я докара и сравни работата и всичко с тази която най-вероятно ше ти продават по- скъпо и се смей на воля, но какво да се прави каквато държавата такава и стоката.

модела е Г107 с 5 години пълна гаранция

за около 800 лв има подобна със сушилня

Боже Господи, как пишеш :steinigung::steinigung::steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...