Jump to content

Избор на кафе машина


Recommended Posts

Здравей те! Аз ползвам Делонги Тревизо с кафе Спетема червена и съм много доволен и от двете. Дано да сам полезен.

Здравей те! Аз ползвам Делонги Тревизо с кафе Спетема червена и съм много доволен и от двете. Дано да сам полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Понеже предполагам, че темата ще послужи за справочник при подобни терзания и на други потребители, да вмъкна нещо, което изпуснахме- цената на 'консумативните' части.

Онзи ден супер изненадващо ми се запуши цедката на ръкохватката на моята Саеко Нина Бар. В комплекта има две, сега ползвам единичната, но проверих колко струва по- голямата цедка (сваля се от ръкохватката и е прост леко вдлъбнат диск от неръждавейка)- 25лв за това парче желязо :wall: Ясно е, че ще си я купя. Просто имайте в предвид цените и на консумативите за бъдещата ви машина :wall:

Такам :flehan:

Оказа се, че официалния сервиз на Саеко са пробвали да ми сложат една лУекинка надценка от 150% върху цената- купих си цедката за ръкохватката за 10 лв (абсолютно ориджинъл- свалиха ми я от ръкохватката на изложена машина, след като почнах недоверчиво да гледам изложените само цедки отделно :zustimm: ) от магазина, от който си купих кафемашината :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Днес и аз се метнах на XSmall-а. Еспресото се получи екстра, с капучиното се издъних (накрая получих лате <_<). Само не мога да разбера на каква степен на мелачката да го оставя - финно, едро или по средата? Каква е разликата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте и от мен,

и аз съм със същата машинка - Saeco Xsmall - черен вариант. Харесвам я, че е автоматик и не ми пречи, че бързо се напълва контейнерчето с отпадъци или бързо се изпразва водата, но ме дразни изключително много, че не прави хубав и голям каймак, както и кафето ми се струва редичко. Дотук прочетеното разбирам, че почти никой го няма този проблем. Пробвах различна настройка за едрината на мелене. В момента съм на средно положение, но уви пак не е както трябва. Скоро си настроих бутона за дължината на късо кафе, но бутона за дългото не съм го пипала, защото не го използвам.

Бяха ми подарили различни видове кафе от Starbucks, които до скоро ги ползвах. Преди това съм ползвала червената Лаваца(Rossa), Лаваца Crem Aroma, както и Douwe Egberts (не си спомням точно кой вид), но подобаващ каймак няма..

Може ли машината да е с някакъв фабричен дефект? Може ли да ми обясните и как й правите профилактиката с лимонтозуто или специалния разтвор против котления камък?

Благодаря предварително :gmorning:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

И при мен е така с каймака. На късото го има що годе добре, на дългото го има, но малко по-малко. Дългото е и по редичко, но е нормално. Мисля дозатора е автоматичен на 8 грама. Аз досега съм карал само на Чибу 100% арабика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, машина Saeco и да не прави каймака, който се очаква. Аз миналата коледа си взех Saeco Poemia и съм много доволен от каймака, който прави. Доста е голям, но и кафето е важно разбира се. Купувам си от Кауфланд Чибо една жълта опаковка и се получава много добре и кафето и каймака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, машина Saeco и да не прави каймака, който се очаква. Аз миналата коледа си взех Saeco Poemia и съм много доволен от каймака, който прави. Доста е голям, но и кафето е важно разбира се. Купувам си от Кауфланд Чибо една жълта опаковка и се получава много добре и кафето и каймака.

И ние сме с такова Саеко, като колегата MeThTiCaL също се зарежда с Чибо и до сега никакви проблеми сме нямали с нея zustimm.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На капсули има, но не знам какви са. Ти искаш смляно кафе от капсула ли да пиеш?

ами моя случай е малко шантав...

30 години се кълнях, че не харесвам кафе...дори бонбони с кафе не обичах.

просто вкуса на кафето ме отвращаваше.

и така до преди година...почнах работа в една фирма и седя бюро до бюро с един португалец, който ме зариби с неспресо кафето.

горе долу всеки месец поръчваме по 100-150 капсули...аз взех да пия по 2-3 кафета на ден.

пия и кафе по разни заведения, но това честно казано ми е доста по-приятно.

дори в момента си пуснах едно "ливанто" за добро утро.

питам в България дали ги има, защото в идната година ще се прибирам по-често и може да си взема някоя машинка в Бг да си сърбам кафенце или пък за майка ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Машинки за капсули има. Вземи си капсулите от там и си готов. Предполагам капсулите са еднакви по размер.

Мисля Делонги имаха такава машинка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последно има ли неспресо (машини и капсули) в България или не?

и ако има - къде? ако може и сайт :)

Има и машини (малки и по-професионални), има и капсули (от сплесканите). Сайт няма, но връзка с човека имаме B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капсулите в общия случай са уникални, т.е. всяка система си има различен стандарт: Coffee pods and capsules

Редактирано от Thor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Tassimo на Bosch и се "кефя" на далаверата, че всеки вид капсула си има бар код, който се разчита от машината и оказва каква доза и какви градуси. :wink: За еспресо конкретно не си заслужава такава висока технология от НАСА, но за другите засукани кафета (чай и шоколади също) е готино, че винаги е 1:1 с предходното. Има ужасно богат избор на капсули! Тъпото е, че капсули все още няма в България и карам горките ми приятели да мъкнат по някое друго кашонче от Европата <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега гледах сайта на неспресо и наистина няма магазин за България....

много куцо :(:gruebel:

тук ги поръчвам през сайта и на другия ден са ми в офиса... :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е по-вероятно да е от кафето което ползваш. Вземи си насипно кафе на зърна. Аз си купувам от магазинче на пазара Иван Вазов и правя микс 100гр Коста Рика (Арабика), 100гр Сантос (Арабика), 100гр Колумбия(Арабика), 100гр Индия Чери (Робуста). Няма общо със нито едно кафе от Фирмените Смеси, плътен каймак, много силен аромат и вероятно ще преоткриеш кафе машината. hilezh.gif

2i28qrd.png

Редактирано от cvetan83
  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

звучи добре като микс...ще взема да го пробвам:))))) мерси за идеята

иначе и нашите машини са Saeco във фирмата (различни поколения и класове)...каймак излиза само при определени сортове кафе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз до колкото знам неспресо има само 1 вид капсули

Тц, два вида машини, два вида капсули. Това на снимката е за домашна употреба, а Про машините бачкат с ето такива капсули:

3181_xl.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е те рано или късно тия капсули ще свършат....да не говорим, че не ми се мъкне половин куфар капсули :)

Уизи, тия не ги бях виждал. Мерси.

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е по-вероятно да е от кафето което ползваш. Вземи си насипно кафе на зърна. Аз си купувам от магазинче на пазара Иван Вазов и правя микс 100гр Коста Рика (Арабика), 100гр Сантос (Арабика), 100гр Колумбия(Арабика), 100гр Индия Чери (Робуста). Няма общо със нито едно кафе от Фирмените Смеси, плътен каймак, много силен аромат и вероятно ще преоткриеш кафе машината. hilezh.gif

Пич, ако проблема е в кафето, евала! :) В най-скоро време ще взема тази смес, която ми написа и ще се похваля (дано)! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...