Jump to content

Избор на кафе машина


Recommended Posts

От 12 години ползвам само кафеавтомати и в момента съм с това:Моят сайт. Прави хубаво кафе и от евтините кафета, а от скъпите е невероятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от 10 години съм с това и сме много доволни http://www.technomarket.bg/products/09007654/delonghi-bar-14cd-crema-disk

само, че е Made in Italy :gut:

Редактирано от DJack1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хсмалл прави по-хубаво кафе ... тя се самоизмива и при включване и при изключване . Другите Саеко това го нямат ...

Редактирано от pacho_d
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моето incante deluxe го има, ама го спрях - безсмислена функция. Специално за измиване при пускане говоря. Ако я пускаш веднъж в месеца, може и да ти е полезно....

На мен ми харесва това че има часовник и сутрин се включва преди мен, като ида при нея е готова за работа, а и чашите е стоплила....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Xsmall е по-компактна и се обслужва отпред. Няма проблем да я сложиш в ъгъла.

За мен общ недостатък на този клас машини е липсата на дозиране на кафето. Не може ли поне еднократно да се настройва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Одеа модела има дозиране, но само на Giro версията. На Go версията го няма. На Xsmall има само за дължината на кафето. Иначе количеството смляно кафе си е едно и също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой спомена Krups - преди време взехме един техен автомат за офиса (не помня модел, беше около 1500лв), за три месеца ползване 2 от тях беше в сервиз, освен това се оказа че има брояч на кафетата и след 2000 отказват гаранция, независимо дали е изтекла. Вярно се натоварваше машинката, но чак толкова... За сравненение имаме три други автомата на Сименс (единия е брандиран Бош, но е същия), вече три години правят по над 50 кафета дневно без забележки. Чудесни са, но за съжаление са доста над бюджета, а и за няколко кафета на ден не си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.techno-mix.com/product/80/saeco-nina-grey

Още един глас за Saeco-Nina

Ползвам я от почти две години, не само безпроблемна машина, но и прави прекрасно кафе. Изключително непретенциозна, елементарна за работа и според мен здрава и безпроблемна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Саеко.

http://www.dekom.bg/?page=product_details&instanceID=5599

Ползваме тази повече от година. Никакви проблеми. Избор на дължината на кафето както и колко да е силно. Това, че не пиете много кафета, не означва да се лишите от едно хубаво кафе сутринта. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, свърши се. Днеска си взех Xsmall. Цвят Сив+Черен като на това видео по-долу,

Искам да благодаря на всички, че ме вкарахте в правилния път. За малко да бях се метнал на нещо друго, защото не смятах да пускам тема изобщо.

Супер сте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито СКАЙ . Машнката е супер и със здраве да си я ползваш . Имай в предвид , че все е едно си си купил Синтия но на половин цена .

На Одеа модела има дозиране, но само на Giro версията. На Go версията го няма. На Xsmall има само за дължината на кафето. Иначе количеството смляно кафе си е едно и също.

Хсмалл е по нова генерация и има опити - доза . Тя се самонастройва сама ... ама е дълго за обяснение . С една дума машинката е 6 .

Редактирано от pacho_d
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, свърши се. Днеска си взех Xsmall.

Честито! С такава машина може и да пропиеш чисто кафе.

ето един интересен факт: http://www.bornrich.com/entry/bmw-designs-coffee-machine-for-saeco/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като sky си избра кафемашина, а покрай него сигурно и други хора, предлагам да обсъдим кафето, което ползвате.

За начало цитирам вчерашна статия: Световни марки продават тук друго качество.

След много експерименти аз се спрях на най-евтината Лаваца Гремагусто. Но от няколко месеца в Метро се е появила Лаваца Роса, която е пакетирана от Лаваца-Италия за Метро. Малко по-скъпа е от Лавацата на Софсток, но е много по-добра.

Немски и Холандски кафета не ми харесват. Купувал съм познати марки от Италия и вкусът е съвсем различен - няма я миризмата на прегоряло и киселината на евтина Арабика. Сега покрай темата видях, че производителите на машини предлагат някакви техни марки. Някой опитвал ли ги е във млян вариант ? Какво ви е мнението за смески от насипно кафе?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, с кафемашината ми дадоха и кафе, пакетирано от Саеко. Нищо особено, ако мога така да се изразя.

Напоследък много ми допада Чибо ексклузив, но общо взето опита ми на кафепиец показва, че ако не ги сменяш переодично, привикваш към вкуса и спира да ти е приятен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След много експерименти аз се спрях на най-евтината Лаваца Гремагусто.

И аз бях така, докато преди 2 години не си купих Чибо - доста по добро е от тази лаваца, беше и по евтино, напоследък вече и догонва цената.Но е по добро от нея!

Каня се да пробвам новото Чибо (май като на Иво), ама още не съм го уцелил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен това най-ми допада от всички видове:

Точно за това говоря, че има два варианта - единия е внос на Софсток и е незнайно къде пакетирано, другото е внос на Метро, произведено от Лаваца и пише само на италиански. Аз намирам разлика между двете кафета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...