Jump to content

Избор на кафе машина


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Пич, ако проблема е в кафето, евала! :) В най-скоро време ще взема тази смес, която ми написа и ще се похваля (дано)! :rolleyes:

Вкъщи (Saeco X-small) и в офиса (Saeco Intelia) ползваме само тази Лаваца. Друго пакетирано, на зърна не ми е вкусно. Прави си и каймака, и аромата, и вкуса :respekt:

Принципно го взимам от големите вериги за 35лв, а онзи ден колега ме светна, че в Метро било по 28 (как съм го пропуснал не знам).

1306546111854.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

тръгнах и аз да си купувам Philips Saeco Poemia и по-точно HD8325 модела от техномармалада. Взех я вкъщи и като почнах да се заглеждам много неща ме дразнеха.

На всичкото отгоре се оказа, че има механичен проблем. Цедката не влизаше хубаво добре в ръкохватката и съответно не можех да я затворя до края. Реших да не я напъвам, за да не се счупи. Отидох обратно в магазина, намесиха се управителката и консултантката и те не се справиха ... , отвориха още една машина - същия проблем : ( при братята китайци (маде ин чайна е), явно качеството е друго : ( Върнаха ми парите под формата на ваучер и сега си избирам друга.

Някой с мнение за ELECTROLUX EEA-250 или нещо друго в този ценови клас?

Редактирано от fx rookie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на нито една кафе машина до сега не съм успявал да затегна дръжката до край :blink:

Ама то не е и нужно май :gruebel:

Каквото и да вземеш в този ценови диапазон, не очаквай съществена разлика в качеството.

Харесвай си дизайн и отнасяй нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, 4-ма човека го пробвахме, без цедката за 2-те кафета или с тази за 1 кафе си застава перпендикулярно. Просто другата цедка не лепва достатъчно добре в ръкохватката, а настърчаше 2 мм. Като не се стегне почва да излиза вода отвсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този модел Саеко няма цедки за по 1 или 2 кафета. Ползва се дълбоката цедка за мляно кафе, а другата малката е за капсули, като под нея се слага онази гумичка. Ползувам същата, но модела който не е инокс с подгрева отгоре за чаши а е черна без подгрева и няма проблеми. Цедката трудно може да се стегне до средата, като в нея има един плаващ меганизъм, който я връща леко назад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, за дълбоката цедка става въпрос. не влизаше както трябва до долу и при 2-те машини. Затова не може и ръкохватката да се стегне до перпендикулярно положение. Без нея си се стяга. А като не се стегне почва да излиза отстрани водата. Положението за чучурчетата за 2-те чаши съответно също не е както трябва. Тоя плаващ механизъм изобщо пък не разбирам каква му е ролята и защо е направен?!? освен да се счупи и той :hilezh: :hilezh:

Целия и дизайн и начин на работа не е измислен добре. За чистенето пак трябва да се мъчиш да извадиш цедката с голям зор или да си помагаш с лъжичка. Ако решиш да го правиш докато е горещо може и да се изгориш. Като цяло може да не е лоша машината, но в никакъв случай не е удобна за работа. Пробвай на някое Делонги и ще видиш за какво ти говоря.

Освен това е доста шумна и вибрира много - направо ми се местеше чашата от вибрациите.

Редактирано от fx rookie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно си прав, за тези минуси. И мойта буди спящите в другата стая по шум, вибрира много и е пластмасова, но за домашни условия толкова. Делонгито никога не съм го докосвал, със сигурност е направено по-качествено, но до колкото знам то страда от често задръстване на крема дисковете. Не зная обаче поради каква причина дълбоката цедка не е искала да влезе докрай в ръкохватката. Всъщност, като се замисля и мойта цедка не влиза докрай в ръкохватката, но няма проблем да се постави.

За плаващият механизъм... отварях ръкохватката и установих, че той дефакто играе ролята на разтоварващ налягането клапан. В този случай когато налягането в цедката стане много високо и успее да подбутне механизнам да се завърти, по този начин отваря една много малка дупчица в крема диска и по този начин кара кафето да излиза под адско налягане. Така успява да постигне и този брутално голям каймак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Ако ви се пие наистина хубаво кафе, това е марката и машините: http://mts-group.biz

 

Тази машина: http://mts-group.biz/product/caffitaly-system-s11-white/

тези капсули: http://mts-group.biz/product/kapsuli-superoro-10-h-8g/

 

произвеждат най-доброто кафе, което може да се произведе в домашни условия :) Говорим за истински качествено кафе, не Лаваца например, които са 90% маркетинг и нищо повече.



Тц, два вида машини, два вида капсули. Това на снимката е за домашна употреба, а Про машините бачкат с ето такива капсули:

3181_xl.jpg

 

това не са капсули а чалди :) ПРО машините бачкат с кафе на зърна, което се мели на момента на едрина точно за съответнта машина и после бива смазано под амнайсе атмосфери от 100тина килограмова машинка :) Тая чалда е по-слаба и с по-малък грамаж от капсулите примерно, нищо общо с професионалните изпълнения. 

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така. Я иди ми покажи сто кила професионална машина на Неспресо и ще ти стисна ръката.

 

Защото цитата ми бе единствено и само фокусиран в/у този бранд. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 12-13 години ползвам кафемашина Simac и работи безотказно, хубавото и е, че цялата е метална, ползвам и на Неспресо с капсули, която прави страшно кафе, но капсулите ми ги изпращат от Франция, че там са много по-евтини.

Редактирано от gibonass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тия машини с капсулите нещо не моа да разбера къде им излиза сметката ако пиеш домашно кафе. Имах и Dolce Gusto и на Lavazza е хубаво е кафето не моа да си кривя душата но цена от около 50ст/капсула е абсурдно висока...... за 50ст/кафе ако приемем че кафето е 7гр. то от 1 килограм излизат 140 кафета, т.е. за 50ст/кафе пиеш кафе от 70-80лв/кг. 

 

Много години ползвах Саеко автомати които не са точно върха но за бързо домашно кафе са си екстра. Минах на капсулите за да е "по-чисто" но пак се върнах на автомат. 

 

 

 

пс : Лавацата в БГ напоследък ми прави впечатление че е станала отвратителна, скоро приятел се прибра от Италия и ми донесе от там 2кг - НИЩО ОБЩО  :wall:

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

произвеждат най-доброто кафе, което може да се произведе в домашни условия :) 

За съжаление (а може би за щастие) "най-добро" кафе не съществува (поне докато Епъл на започнат да правят кафе :hilezh: ).

Пробвал съм разни скъпи арабики, но не са ми по вкуса.

 

пс : Лавацата в БГ напоследък ми прави впечатление че е станала отвратителна, скоро приятел се прибра от Италия и ми донесе от там 2кг - НИЩО ОБЩО  :wall:

Винаги кафето от Италия се е различавало. Но от пролетта лавацата на софтсток просто не става.

 

 

ПП Не мога да повярвам, че няма кой да ми каже откъде да купя Димело. Няма инфо в нета, в кафенетата, където работят с него, не знаят откъде го купуват :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже попаднах на тази тема реших и аз да се включа.

Имал съм три кафе машини през живота си. И трите работят.

Първата беше класическата на Делонги прави страхотно кафе с много дебел каймак. Тази машинка силно препоръчвам в ценови диапазон до 200 лв.

Втората беше Ровента. Тя превъзхождаше Делонгито с това, че дължината на кафето се регулираше автоматично след първоначална настройка. Не беше автоматична пак си беше с ръчка, но  дължината на кафето можеше да се задава предварително. Много и се кефех.

Последната кафе машина я препоръчвам многo, a именно Saeco Talea Ring Plus. Всяка сутрин ми прави кафе.

 Машинката има всякакви глезотии:

1. Първата и най-основна - прави фантастично кафе и е пълен автомат.

2. Поставката за чашата се регулира в посока нагоре/надолу и за разлика от Делонгито може да се пуска кафе и в по-висока чаша.

3. Работи с кафе на зърна и със смляно.Каймака може да се регулира. Единственият ми ангажимент е да и сипя вода, кафе и да и изхвърля боклука (процедурата се прави на всеки 12 кафета).

4. Готина екстра. Има функция подобна на будилника на телефона, но не ви буди, а в определения ден от седмицата от понеделник до неделя в конкретен час се включва и ви очаква заряла. От вас се иска само да натиснете копчето и кафето е готово. През работната седмица е удобно. Ако не я използваш се изключва след определено време.

5. Филтри за водата.

6. Програма за самопочистване.

Има и функции, които не използвам.

Поставка за подгряване и сушене на чаши. Програма за твърдост на водата(просто нямам идея колко твърда е водата в София – според мен не е.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тия машини с капсулите нещо не моа да разбера къде им излиза сметката ако пиеш домашно кафе. Имах и Dolce Gusto и на Lavazza е хубаво е кафето не моа да си кривя душата но цена от около 50ст/капсула е абсурдно висока...... за 50ст/кафе ако приемем че кафето е 7гр. то от 1 килограм излизат 140 кафета, т.е. за 50ст/кафе пиеш кафе от 70-80лв/кг. 

 

Лавацата не е хубаво кафе, само тук се има за такова, пълен балон, колкото да кажеш, че мак доналдс са хубави бургери, горе долу същото. 8 грама капсула супероро ми е 65 лева 96 броя, като вземеш няколко ти правят отстъпка, аз и жената сутрин пием по едно кафе в нас преди работа, и общо взето разходите са ни към 45-50лв за кафе на месец. Ама пиеш кафе, не боза, направо се телепортираш на Амалфи във вилата на леля ти Ана-мария Белучи хахахах Капсулата излиза по-скъпо от мляното кафе, но най-добре запазва аромата и силата на кафето. Иначе ако купиш на зърна и мелиш всеки ден ще ти излезе по-евтино, но не ми се занимава на мен лично. А и една хубава мелачка е поне 200лв. Мляно кафе не коментирам, защото като го отвориш и след 2 дена вече не е същото.

 

До другия колега, казах най-доброто което може да се купи в БГ. Да не говорим, че избраха марката за най-добро кафе в света на някво изложение скоро световно. Честно казано ми дреме какво кафе пиеш, просто повечето хора в БГ не са ги чували и си мислят, че пият кафе като си поръчат Лаваца. 

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично сутрин докато си говоря с кисели несъбудили се клиенти пийвам по 2,3  кафета от това

Не съм смятал по колко на месец излиза :hilezh: ,но като е на свършване поръчвам по 1 кутия 

http://kafemania.bg/kafe/coffee-nespresso/ristretto

Кафето е уникално ,но си го нося от Швейцарско .Сега гледам че и тук са го пуснали ,досега много време се чудех защо никой не продава супер кафе в бг.

Редактирано от gogotzanovsf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Лавацата не е хубаво кафе, само тук се има за такова, пълен балон, колкото да кажеш, че мак доналдс са хубави бургери, горе долу същото.

Ти упорито си се запълнал за тази лаваца:). Всичко е въпрос на вкус, но щом толкова дръжиш да я обсъждаш, да споделя и аз какво мисля.

Да кажеш, че лаваца е "пълен балон" е като да твърдиш, че от саеко и гаджа или от ауди нищо не става, само защото са ориентирани към масовия потребител. Аз се съмнявам да си пил истинска лаваца, приготвена на истинска машина, а не на домашна лъскава залъгалка.

Самият факт, че се впечатляваш от капсули говори, че вкусът ти е съвсем друг и може би не може да оцениш добре приготвено еспресо.

Ако трябва да отидем до край -  хората твърдят, че кафето трябва да е прясно изпечено, на не повече от месец, да е прясно смляно, а в машината да е извлечено с ниско и постоянно налягане и точна температура, за която дори си тунинговат машините с цифрови температурни контролери. Лавацата, както и което и да е пакетирано кафе, не отговаря напълно на изискването за прясно изпичане...или поне не лавацата за износ. Това не я прави по-лоша от масовите кафета в съответния ценови диапазон.

Ако искаш коментирай какво не ти харесва във вкуса на лаваца, но уточни за коя точно говориш , както и на каква машина е приготвена.

 

ПП Макдоналдс е неуместно сравнение в случая, но принципно имат и положителни страни. Когато си в чужбина винаги може да разчиташ на постоянния (липсващ) вкус, т.е. имат стандарт, който спазват навсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Домашните кафемашини за 200-300лв са еднакви реално. Аз имам една стара делонги и даже щях да е хвърлям, понежце се бях запалил за автомат, но се отказах. Пия само чисто късо еспресо и реших, че няма защо да давам излишни пари за автомат.
 Моята няма крема диск и съм много доволен от този факт. Вече много трудно може да се намери без такъв диск, ако някой не го иска. И без него, ако кафето е хубаво и по-фино смляно, става перфектен каймак. Е не е 1см, като с крема диска, но това за мен е фалшиво..

Относно кафетата, няма нищо общо със същите марки от чужбина. Многократно съм го установявал, най-много си личи, ако се връщаш от чужбина или, ако си купиш от там. Последния път пих по магистралите в Италия кафе Кимбо, като се върнах го видях в Метро и реших да купя. Е няма нищо общо, направо го хвърлих..Вярно е, че Лавацата е много известа само в Бг, то горе долу с всичко е така, има определени марки, които у нас стават мега модерни и велики, а на вън са не повече от средна работа. Няма смисъл да се споменава, че цената на едни и същи опаковки кафе, у нас е средно 70-100% по-вискока, това си е задължително за почти всичко ВНОСНО вече. АБсолютно същото е при разни сирена бри, масла и др, но да предположим, че те има малка трайност и трябва да избиват търгашите..само, че при кафето няма обяснение защо е така.

Редактирано от toro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на вкус, Лавацата която ми носи приятел от Италия ми харесва супер много.

 

Проблема при капсулите освен цената 50ст/бр. е по-скоро това че ги няма навсякъде, доста сутрини оставах без кафе щото съм забравил да си купя капсули, а като взема 2кг кафе и не го мисля 2 месеца изобщо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то е същото и ако купиш едно кашонче с 40 кутийки с по 10 капсули вътре.Пак няма да го мислиш ,и при тоя вариант остава проблемна само цената

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пия Лаваца в момента и за мен разлика м/у кафетата не виждам. А и не давам повече от 25лв за кг.

 

Преди време бях си взех от това кафе по 20лв за кг в Лидл, но сега не го продават Същото в метро е 40 лв и как става този номер да е на 1/2 цена си нямам идея. От тогава не давам повече от 25 лв, защото надценката е голяма.

 

kaffee_dallmayr_crema_d_oro,p-152729,s-7

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Това кафе" не е просто "това", ако човек е пил кафе в Германия :) Вероятно е едно от най-хубавите им!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...