Jump to content

Всякакви въпроси за A6 4F - част 8


kainy

Recommended Posts

Зависи от доста фактори но в ZF6+quattro мин 22-3% загуби, по вероятно да са 25-27 дори.

Имаше една С8 на много малко км при Тони и от 450 на мотора Сток извади 290 коне или сеч от около 33% загуби.

Тия автомати убиват много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Толкоз деяни колата на Mr. 13

12112473_757094011068862_618709502560874

Колеги, аз ли нещо не разбирам, ама на DIS-а пише "S6" -> спорт режим 6та предавка ?

Редактирано от trackersoft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С това, което си написал вече съм съгласен и 13.6 не е 13, понеже така го беше написал, все едно кове 13ки всеки път. За скоростта да -(12-15)км/ч вече е реалистично. Щом те радва колата, това е най-важното. За нютоните мисля му стана на Стефан ясно къде и колко ги има след графиките:) Формулата за мощност е прекалено проста, за да се цитират нереални числа.

Да

Сега видях

Моя грешка,че съм написал кръгло 13,Сори :)

Според теб как трябва да ги сметнем конете с простата формула?

Реално ме вълнуват това ,което отива до асфалта,просто ми е интересно?

Благодаря

Колеги, аз ли нещо не разбирам, ама на DIS-а пише "S6" -> спорт решим 6та предавка ?

Спортен режим на кутията

С това, което си написал вече съм съгласен и 13.6 не е 13, понеже така го беше написал, все едно кове 13ки всеки път. За скоростта да -(12-15)км/ч вече е реалистично. Щом те радва колата, това е най-важното. За нютоните мисля му стана на Стефан ясно къде и колко ги има след графиките:) Формулата за мощност е прекалено проста, за да се цитират нереални числа.

Ами затова питам и апелирам,който има възможност да се замери на Дино или с дрифтбокс/Рейслоджик да се видят коне ,нютони кога идват и си отиват,ще е интересно и полезно.

Ама тука май само аз съм я качвал на Дино и съм я Мерил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

S8 e с друг автомат, има доста по-големи и тежки компоненти включае и джанти 20"+ , двигателя е сравнително проблемен(нагар и т.н), та тези 33% може да са сбор от доста фактори. Както и има коли рейтнати под мощността на колелата дори, така и обратното много под рейтната на вал дори като се сложат загубите. Затова писах колко е средно мин.макс изключения могат да се намерят разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвременните диното могат да ти го сметнат(приблизително) - пуска се наобратно и се мери силата на съпротивление и това се приема за загубите. Универсална формула за загубите няма зависи от много фактори, единствения вариант да се сметне е да се свали мотора и да се измери на стенд вала, след това колата на колелата и да се сметнат точно загубите.

За формулата, как НМ и обороти си зависят си смяташ обратно КС https://en.wikipedia.org/wiki/Horsepower

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви графиката на моята кола от на Тони диното преди турбината с 18" джанти.

df75afeebd1b10e209548b0fc04d10c2.jpg

Ето и след първият ремап с 17" джанти.

e874bd5404227e8ad29953cf42d12dbd.jpg

Климатичните условия са еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DStealth е не са 600, ама към 550 около 4000 оборота :) Аз мойта не съм я засилвал около 2500 оборота, само след 3000. Но като цяло кутията не ми харесва как се мята до 4950 и съм направил рязко мощността да ми пада след 4700, за да може да превключи спокойно на 4750, но на драг не съм силен грам с тоя сетинг. Колата ми е евридейка и не искам да я изцеждам на макс, иначе може още доста.

Редактирано от kpematop
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е това въпроса. Нямаш 550-600 при 4000, нали. Дори по-горе графиките на коли с 300+кс показват пад от 500 до към 300 там където се използват за ускорение над 4000, в края на работния диапазон, нали това говорихме, че колата има "много" нютони, но те са там където няма мощност в средата. Както и да е моята има 500+ и на 4000 и на 4500 и на 5500 и на 6500 тъй че дизелските неща не ме вълнуват особено, щом ви харесват колите, това е важното. Просто няма смисъл да се пишат погрешни неща.

 

За кутиите, колко са яки гледам в съседния подфорум една тема http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=179463#entry2546499и тея хора май не са си мапвали колите...ако беше с 50% по-малко въртящ в средата дали щеше да има тоя проблем ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При кутиите най-голямата драма е, че все още дерат кожи за всичко свързано с тях и хората рядко инвестират в правилната им поддръжка. В същото време никой майстор не се наема да отстрани точния проблем и винаги искат да правят пълен rebuild и олекването с 2-3 бона е гарантирано. Страх ги е да диагностицират и да гарантират диагнозата си.

Иначе имайки на предвид дискусията ви, някой интересувал ли се е дали тези кутии имат афтърмаркет компоненти с по-висока издръжливост?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колелата е

Като гледам графиката е в Хеед или при Тони TST мерена...залагам на TST понеже в хеед нямаше да мине 200 на колелата сток :)

Не е в Хеед това.

Зависи от доста фактори но в ZF6+quattro мин 22-3% загуби, по вероятно да са 25-27 дори.

Позна, а и вече съм ти писал. 26%

Имаше една С8 на много малко км при Тони и от 450 на мотора Сток извади 290 коне или сеч от около 33% загуби.

Тия автомати убиват много.

Тая легенда я знаеме отпреди няколко години, с повод и без повод се повтаря от трактористите.

В този кулминационен момент да влезе Тошко със снимка 300+ и бензинките да лягат- зимен сън!

Или по скоро си пийни една чаша нафтичка и си лягай. :hilezh: :hilezh: :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е това въпроса. Нямаш 550-600 при 4000, нали. Дори по-горе графиките на коли с 300+кс показват пад от 500 до към 300 там където се използват за ускорение над 4000, в края на работния диапазон, нали това говорихме, че колата има "много" нютони, но те са там където няма мощност в средата. Както и да е моята има 500+ и на 4000 и на 4500 и на 5500 и на 6500 тъй че дизелските неща не ме вълнуват особено, щом ви харесват колите, това е важното. Просто няма смисъл да се пишат погрешни неща.

За кутиите, колко са яки гледам в съседния подфорум една тема http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=179463#entry2546499и тея хора май не са си мапвали колите...ако беше с 50% по-малко въртящ в средата дали щеше да има тоя проблем ?

Дизела Си е за возене и това е.

Да я натоваря с жената ,децата и да си джъткам с 14-160 по магистралата със 7-8/100

За всичко останало си иска бензин и да върти до 7-8000об и да си му подавам

Не е в Хеед това.

Позна, а и вече съм ти писал. 26%

Тая легенда я знаеме отпреди няколко години, с повод и без повод се повтаря от трактористите.

Или по скоро си пийни една чаша нафтичка и си лягай. :hilezh: :hilezh: :hilezh:

Не се повтаря с повод и без повод,просто стана въпрос за кутиЙ и загуби

Извинявай ако те засегнах :lol:

Както и да е моята има 500+ и на 4000 и на 4500 и на 5500 и на 6500

За 4.0TFSI ли говорим?

S/RS7?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се повтаря с повод и без повод,просто стана въпрос за кутиЙ и загуби

Извинявай ако те засегнах :lol:

 

 

Именно де, дава се един пример за нереално високи загуби и от това се интерполират грешни резултати за всички подобни коли.

С какво точно си ме засегнал? Не разбирам нещо.

 

Димо е с 3.0тфси с ремап и жокери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки сам може да сметне реалните загуби от сток графиката, която дадах. Стига с тези огромни числа, как видяхте 30% загуби? От 171кв до диното стигат 150!!!! Какви 27-28%?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI pinned this topic
  • VBI unpinned this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...