Jump to content

Светеща топка на скоростния лост


Recommended Posts

Ееееей супер. Благодарности, pif. Имам обаче няколко въпроса:

1. Как се изважда капачката с цифрите от под кожата на топката? На пръв поглед изглежда, като че ли кожата, застъпва по краищата това пластмасово кръгче, отвсякъде.

2. От долу, под слюдата с цифрите, нямаше ли една метална пластинка, която държи и опъва самата кожа отвътре?

3. Блендата предполагам е за да не се търка слюдата в подсветката. Може ли да се направи от друга, прозрачна материя? Нещо от типа на тънкия плексиглас от челната корица на някоя папка.

4. Захранването предполагам се взима от подсветката на запалката... Или?

5. Ако може, нещо подобно и за волана ... :hilezh::hilezh::hilezh:

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ееееей супер. Благодарности, pif. Имам обаче няколко въпроса:

1. Как се изважда капачката с цифрите от под кожата на топката? На пръв поглед изглежда, като че ли кожата, застъпва по краищата това пластмасово кръгче, отвсякъде.

2. От долу, под слюдата с цифрите, нямаше ли една метална пластинка, която държи и опъва самата кожа отвътре?

3. Блендата предполагам е за да не се търка слюдата в подсветката. Може ли да се направи от друга, прозрачна материя? Нещо от типа на тънкия плексиглас от челната корица на някоя папка.

4. Захранването предполагам се взима от подсветката на запалката... Или?

1. Капачката се изважда като подпъхнеш отверка под нея.

2. Не кожата няма общо с топката тя се опъва от пластмасовата гайка под топката

3. Блендата служи само за да стоят цифрите през деня по добре, прави се от обикновенна хартия.

4. Захранването може да се вземе от взякъде, но най лесно и практично е да язвмеш от крушчиците които осветяват врътките на парното, така ще можеш да управляваш и силата на светене от димера на таблото. :hilezh:

Редактирано от pif
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер. Едно допълнение от мен за тези, които искат не червено, а някакъв друг цвят подсветка.

Ползвайте ярки бели диоди. След като се матира с фина шкурка повърхността на подсветката, върху нея положете самозалепващо се цветно фолио в цвета, които искате. Сега през празниците ще се пробвам да видим в синьо дали ще стане. :hilezh:

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фащам се и аз да я правя тия дни(аз съм я отпочнал вече,де)! :hilezh:

Не случайно разбудих темата пак... :hilezh:

Ше стане в синьо естествено и в зелено и в жълто,ако щете! :hilezh: Даже има диоди с такава форма(може да не се пилят) :hilezh:

Редактирано от iso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пифче, фен си!

с пича от X-tuners, правихме подобен светещ лост, но с логото на S4, топката стана реалност при настоящия собственик на старото ми ауди.

Сега ме амбицира да поровя и моето :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво pif ... :hilezh: Царче си! :D

Това е за Златния фонд ... много си си поиграл с тези графики. :D:bia::D

Редактирано от brunobanani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4. Захранването може да се вземе от взякъде, но най лесно и практично е да язвмеш от крушчиците които осветяват врътките на парното, така ще можеш да управляваш и силата на светене от димера на таблото.

А ако имаш уредите под врътките за парното, значи запалката ти е на един к*р място от лоста и можеш и от нея да вземеш захранване :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това е най-лесното, но аз искъм да го направя да свети като пусна форовете, защото светлината около запалката ми е преебана и не свети.

Редактирано от perko1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това е най-лесното, но аз искъм да го направя да свети като пусна форовете, защото светлината около запалката ми е преебана и не свети.

Ми смени си крушката :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми братчето ми не е това проблема, някъде има нещо прекъснато защото до там не стига ток, но друтата седмица планувам да го разкостя цялото табло за да вида къв е проблема. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала, евала, страхотно! Много фенско и яко! :flehan:

Но имам едно питане: Как да стигна до никелираното покритие на цифрите, за да ги изтържа? От долу капачката е с плътна тъмна пластмаса, а отгоре е прозрачна и дебела! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Светещата "скоростна топка" е готова! :respekt:

Още едно благодарско за инфото на pif :hilezh:

Браво колега iso! Дай сега и снимчица де :flehan:

Скоро и моята ще стане! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по малко по различна технология си направих моята, пак по идея на колегата ПИФ, за което :hilezh::respekt: и надявам се съм постигнал същия резултат! :hilezh:

Ето снимки:

s5000073ib2.jpg

s5000067oh3.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все не ми остава време и аз да си направя,поздравления за тези на които вече им светят топките!!! :respekt::hilezh::hilezh:

Редактирано от Lion_Heart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...