Jump to content

Смяна на ангренажна верига на A6 3.0 TDI


FASHOO

Recommended Posts

  • Отговори 748
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Наистина ли вярвате, че оригиналното масло е най-доброто???

То просто покрива минималните изисквания на производителя.

Нали осъзнавате, че смисъла на оригиналното масло е да изкара гаранцията и нищо повече?....

Риторичен е въпроса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение, че призводителят няма интерес да продава най-доброто масло. Той няма интерес колата да изкара 500х.

Но поне може да разчиташ, че не е менте и е подходящо като параметри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е най-доброто,но е факт,че при коли обслужвани само с ОЕМ масло проблем с обтегачи и вериги настъпват след доста повече километри...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали искаш съществено, няма какво да им треперите на тия вериги, те и без това са разтеглени. Ако искаш да я караш тая кола дълго време ги сменяш, вече не е толкова скъпо, и си ти. Ако искаш да закърпиш положението сменяш масла, обтегачи, държиш я десет минути на място преди да я загасиш и т.н. вудо магии, докато ти уври главата, че 4-5 санта разтежение в добавка с разбито рамо или бутало на обтегача, но можеш го компенсира с масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги

От доста време не съм се включвал във форума и повода ми за завръщане не е от най - приятните. Наближил  е и при мен моментът за смяна на вериги и в тази връзка искам да Ви помоля да споделите, кои са сервизите за които се споменава по - горе в темата, къде да отида за адекватна преценка на ситуацията, за да мога горе / долу да си направя сметка, колко е наложителна въпросната смяна и ценово на къде отивам. Толкова време от както съм 4ф-а и така и не намерих сервиз на който да се доверя и да не ме води параноята, че ще бъда минат. А веригите са си нещо специфично и ми се иска да отида при хора, които знаят за какво става на въпрос. 

 

Редактирано от MALAVITA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е очевидно положението в сервиз няма да могат да ти кажат колко още може да караш така.

 

най-добре е сам да прецениш. Ако по малко трака на студено палене ще изкара още доста. А може и без признаци да скъса.

 

А може и след ремонта да стане по-зле. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, приготви си около два бона и ходи при Ники на Илиеноци, сменил е веригите на доста хора от форума, включително и моите. По-нормална цена за София няма да намериш. Ако нямаш телефона, пиши на лични да ти го дам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги, да споделите сервизи в областта на Варна и Добрич, които ще свършат нужната работа за смяна на вериги (пълен комплект) за приемлива цена с качество. Става дума за А4 същият мотор, но предполагам концепцията е абсолютно еднаква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Здравейте!Карам а4 б7ца 3.0тди сменил съм всичко ремъци, масла, ролки, антифриз......От скоро колата като е загряла и я запаля за 2-3 сек изтраква нещо на 230 000км е.Като е студена не го прави, също и на свободна не го прави, нито в движение.Казаха ми, че са вериги и да карам така не е проблем за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@AudiB7 При мен също беше така преди да сменя ланците.

Понякога на първо палене се чуваше за 2 сек, понякога и 3 дни да не съм я палил не се чуваше, но като загрееше и маслото отънее след час престой изтракваше за 2 сек.

С какво масло я караш?

И какво имаш предвид под "също и на свободна не го прави"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с нови ланци от няколко дни и сега почти не се чува мотора, много равномерно и тихо работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен, че мотора доста утихна, след смяната при мен леко падна и разхода (около литър). Не знам дали е било от разтегнатите вериги, или просто преди това не е била зацепена правилно (беше отваряна и беше сменен само един от "бананите") :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато се разтегнат веригите, почва да работи двигателя на закъснение и може би върви повече, но в никъв случай не по-икономично :)

Когато се нанижат новите вериги се зацепва с шишове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 7.02.2019 г. at 11:32 AM, royce said:

@AudiB7 При мен също беше така преди да сменя ланците.

Понякога на първо палене се чуваше за 2 сек, понякога и 3 дни да не съм я палил не се чуваше, но като загрееше и маслото отънее след час престой изтракваше за 2 сек.

С какво масло я караш?

И какво имаш предвид под "също и на свободна не го прави"?

Castrol 5w30 преди 3000км е сменено, но започна да го прави това преди 2000км.Може ли тези които са го сменяли да са прецакали нещо.Казах и като го сменят преди за запалят колата да напълнат и масления филтър.Изтракваше за 2-3 сек. Като запали(само когато беше топла).Днес и на студена го направи но по-слабо.Един звик се едно нещо клопа по гърнето на колата.За последния ти въпрос на Р и на N като работи не се чува вс. е нормално, като давам газ пак не се чува.Само при палене за 2-3сек.Въпроса ми е може ли да я карам така месец два.Или да сменя целия комплект.А неможе ли да се натегнат нещо?

Редактирано от AudiB7
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@pe6koo Или да махнеш по един прешлен ...

 

 

8 hours ago, mili 75 said:

Да при мене със разтегнати вериги и подпикаващи дюзи вървеше повече колата определено.

 

При мен нито във вървенето, нито в разхода имаше разлика.

Е усещах отначало лека разлика заради оскубания ДПФ ...

 

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, AudiB7 написа:

Castrol 5w30 преди 3000км е сменено, но започна да го прави това преди 2000км.Може ли тези които са го сменяли да са прецакали нещо.Казах и като го сменят преди за запалят колата да напълнат и масления филтър.Изтракваше за 2-3 сек. Като запали(само когато беше топла).Днес и на студена го направи но по-слабо.Един звик се едно нещо клопа по гърнето на колата.За последния ти въпрос на Р и на N като работи не се чува вс. е нормално, като давам газ пак не се чува.Само при палене за 2-3сек.Въпроса ми е може ли да я карам така месец два.Или да сменя целия комплект.А неможе ли да се натегнат нещо?

 

 

Карай спокойно, при тропане от 2-3 секунди аз не бих сменил вериги.

 

Самите вериги няма как да се натегнат. Маслото сигурен ли си че е оригинално?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Особено като се има предвид, че може тракането да остане.

А може и смяната им да доведе до по-скорошен проблем с тях, отколкото, ако не си пипал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...