Jump to content

"Пълнене" на носачи


under_grounda

Recommended Posts

Здравейте,

тръгнах да си продавам А4-ката тъй като много нещо съм и сменил, а нещата продължават и продължават да се чупят... И естествено отпред си има похлопване. И отивам в автокъща да видя как е продажбата чрез тях, като казвам, че има похлопване от носачите, при което човекът явно се поиздаде като каза, че нямало проблем защото ги "пълнели" с нещо и издържали някакви километри колкото да се продадат. Но повече нищо не издаде колкото и да го разпитвах. Някой има ли идея какво представлява тази "технология" и изобщо какво може да му се пълни на един носач?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно ги рециклират. На една такава кола излиза около 100 лв. цялата работа. Ако има пък само скърцане, вкарват масло със спринцовка през маншона към ябълковидния болт....ей такива цигании :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно ги рециклират. На една такава кола излиза около 100 лв. цялата работа. Ако има пък само скърцане, вкарват масло със спринцовка през маншона към ябълковидния болт....ей такива цигании :D

Не е масло. Пълнят ги със силикон или подобни съставки, ако е разбит го стяга и прави като нов...поне за известен период от време :D:zustimm:

Редактирано от Michael Petrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Технологията с пълненето е стара и между другото има и добри попадения. Особено на оригинални носачи, основно метални, не алуминиеви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В кв. "Световрачене" в София имаше някакви субекти, които се занимаваха с подобни интервенции.

За Ловеч нямам идея.

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един познат, каза че в Овча Купел са му рециклирали всичките носачи, излиза 450-500 лева. 1 година няма проблеми. В Порше му бяха обадили към 1600 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

рециклирали всичките носачи, излиза 450-500 лева.

Че за 500лв няма ли да се купят почти два комплекта чистак нови носачи или аз съм в грешка нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Че за 500лв няма ли да се купят почти два комплекта чистак нови носачи или аз съм в грешка нещо?

Комплекта от ибей е 130$ <_< Мен ме интересува нещо бързо и евтино, което да закрепи положението.

Редактирано от under_grounda
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че за 500лв няма ли да се купят почти два комплекта чистак нови носачи или аз съм в грешка нещо?

Според някои, рециклирането е далч по-добър вариант от комплект за 200 лева, които искарват месеци.

Но ако ще правиш вълчи капан на някой, поръчай си комплект и си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно при това положение е въпрос на личен избор.

Добре, че на мен няма да ми с еналага да се изправям пред подобни дилеми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

парво се нагряват да изгори пластмасата после се пробива отвор от които се напалва с специален пластик и наистина издаржа доста далго това го знам от опит но на стоманени носачи на аудито още не сам прогвал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Аз пък не съм съгласен, че нови евтини носачи

от и-бей изкарват "месеци". Кой го пробута това?

2. Наистина ли смятате, че бай Стамат в работилничката,

на тезгяха ще ви направи носачите по-добре от заводските? :dance:

И с тях ще карате поне още 10 г. най-малко? По българските пътища?

3. А ако на колегата 280-300 лв. за цялата предница на колата

му се виждат много, какво ще прави, ако изкиха примерно рейката?

За средна ръка музичка, може да се налеят 200 - 300 кинта примерно,

или да се вземат някакви яки джанти, волан, фарове, обаче за окачване -

Не-е-е! Скъпо е! Ще ги рециклираме за без парЕ !

Нов комплект за 1000 лв. - много скъпо ве!

Нов комплект за 300 лв. - много евтино, сигурно не бива.

Чудя се на тънкажите, понякога... Не е истина просто!

Ще се пребиете за 20 лв... :hilezh:

Редактирано от Veselin Milev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова всеки иска нов внос, защото тука сугурно 70% от собствениците са мърлячи от класа. При по евтините марки са още повече. Събрал си някакви пари да си купиш кола, а всеки се чуди как да те пр##бе. Бахти циганията :hilezh: Ако стигна до там да рециклирам носачи и накладки по-добре да се гръмна :respekt:

Редактирано от hellix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е от къде може да се купи цял комплект носачи за 300 лв. в София, бихте ли помогнали с информация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така.....аз карам с пълнен носач вече 16к км грижи нямам... разхлопаха ми се останалите и тях ще напълня... цените за пълнене на носачи които прочетох тук са баснословни според мен... цената която аз платих беше 6лв на носач... което 16х6 сами си сметнете колко пари е (това при положеие че всички са с шарнири,още не съм ги оглеждал всичките кой как).... а това че мога да катастрофирам заради носач... ????? как точно би се случило това? като пълнене може да се приложи сами на шарнирните болтове а където има тампон те се заменят вече си има и отделни комплекти с тампончета(ако щеш и полиуретанови има)....дефакто си ползваш алуминия от оригиналния носач и всичко си подменяш... всеки сам си избира! кофти отливка от съмнителен матерял с кофти тампони или оригинален алуминиев носач с съмнителни гумички и тампони :) БГ риалити :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... а това че мога да катастрофирам заради носач... ????? как точно би се случило това? ...

всеки сам си избира! кофти отливка от съмнителен матерял с кофти тампони или оригинален алуминиев носач с съмнителни гумички и тампони :D БГ риалити :)

А на какво се държи шенкела (гумата)? Видно е, че не ти е ясно, колко е отговорно окачването за поведението на автомобила, така че недей да ръсиш мъдри бисери! Помисли малко какво би се случило, ако оставиш колата да стои на гумите си без въпросния носач. А ако потеглиш? И все пак недей да забравяш, че на всяко колело лежат около 400 килограма (А4/А6) И това при положение, че автомобилът е в покой. Към това уравнение, като прибавим 40 км/ч скорост и се отскубне шарнира от носача, даваш ли си сметка, какви сили започват да действат върху автомобила и колко неконтролируем става? Смятам, че ти подсказах достатъчно на тема "Какво може да се случи при неизправно окачване?" И в този ред на мисли, задаваш ли си въпроса колко човешки живота застрашаваш така? А твоя живот, какво значи за теб? :)

Отговори си на тези въпроси за себе си, и тогава чак пиши какво може да се случи, ако пестим от окачване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук във Враца има един стругар който взима 10лв. на детайл(накрайник или шарнир и тн..)

Аз му носих на джипката на централната щанга има 2 накрайника и съм много доволен от тогава 10000км. и няма проблем като карам 80-20асфалт

Правиго по следния начин реже накрайника после му заварява една втулка с резба след това слага тефлонова фтулка вътре и после тапа с резба,след като се износи тефлона от вътре го сменя за 4лв.,абе с една дума като на москвичите накрайниците

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на моята А4 Б5 съм рециклирал 5 или 6 шарнира от всичките 8 и вече 20-25000 км никакви проблеми.Скоро демонтирах два от горните(че е по лесно)и шарнирите не са мръднали.Така че аз съм доволен. Цената беше 11лв на шарнир.Правих ги в Казанлък .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

писах писах и изтрих...предпочитам да си остана некомпетентен и опасен за околните! само ще кажа че няма да си сложа буклук от китай и да го предпочитам пред това да знам как точно е направена въпросната част!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е комплект не искам да си поръчвам. Затова питах за пълнене, но явно никой не знае. Шанс.

Здравей колега,тей като съм сравнително нов и не погледнах от кой град си,но мога да ти кажа две три работи за

това така наречено пълнене. Пълнят ги с пласмаса,втечнява я и го правят по някакъв си начин.Аз съм от Варна,тук струва от порядъка на 10лв на носач.

Аз съм си пълнил на предната кола и нямаше проблем,около година ги карах така и я продадох,до тогава без проблем.Сега имам А4,на което момчето от което го купих каза,че е напълнил два от носачите,който са били разбити.За сега е добре. Успех,надявам се да съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...