Jump to content

WinOLS - отново за Чиповете


Recommended Posts

Не просто искам да кажа,че всеки иска да мине по така но е хубаво тея готови файлчета да се попреглеждат как са направени че после става лошо.И пак казвам ако прави файл да се прави за съответната кола а не да се кара под конвейр,че не всяка една кола се държи по един и същи начин спрямо другата.Поздрави

Sent from my C6903 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е прав. Взимането и слагането само на чипове и/или софтуер става, но само при еднакъв хардуер т.е. всички компоненти са еднакво износени или еднакво читави да го кажем. Така, че да ползвате готов тестван, много важно тестван софт/ чип на изправна кола т.е. всички показания на датчици са в нормите, трябва именно да се уверите, че всички показания на датчици, дебитомери и каквото има в конкретния модел са в нормите, Което е сериозна занимавка. Едва тогава може да се ползва спокойно готов и тестван софт. Това е препоръчителния подход по отношение на хардуера на колата. Всичко  в нормите обещава много по-правилна работа и лесна настройка на софтуера и пасване на готов софт/чип.  Другия подход е...слагате готов софт/чип и карате смело и ако има разлика в показанията на хардуера се чудите какво става. После задължително следва  мерене и донастройка, което като време и труд си е като нов туниг. Всеки си преценява сам

Поздрави и весели празници!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега blajetoo много вярно е всичко което си написал по горе,евала ти правя.По въпроса за дали всичко работи,мисля че да тъй като всичко мина през ваг-ком в реално време дебитомер аванс,надув ,и т.н.

Още не мога да се справям с Winols трудно ми е а искам да се науча да мога да си тествам разни неща по мойте коли.

 

За сега тестваме файлове на голфчето на братчеда,то ни е опитно зайче :) понеже и той е луда глава.

 

Ще се радвам някой да ме разведе из първите стъпки за работа с Winols коя карта за какво е кои файлове за кои коли стават и т.н

Аз също мога да бъда полезен с други неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За много години на всички първо дакажа и да сме живи и здрави!

Да опресня малко темата,мъча се от няколко дена да разбера коя карта за какво е при моя мотор АГУ(1.8т)иска ми се да вдигна още малко бууста и горивото,понеже сега колата ми надува не повече от 1.2, понякога 1.3 и ми се иска да кача още малко,за да стане по агресивна,някой ще даде ли едно рамо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МЕ3.8 (предполагам си с този версия) няма никаква идеа за буст тъй като няма МАП сенсор, а всичко се води по показанията на дебитомер-а, за да вдигнеш буста ти е необходимо да вдигнеш таблицата за желания товар. Реално таблиците които трябва да се пипнат са няколко (някой от тях са защити които лимитира макс товар, макс входят въздух кг/ч и т.н.).

 

По-спомен таблиците които трябва да се пипнат при чипване са следните (може и да пропускам някоя)

 

KFLUL.0 - Lastschwelle f?r Turbo-?berladeabschneiden 

LDSMXN.0 - LDR-Sollwertbegrenzung
KFLDS.0 - Kennfeld LDR-Sollwert

KFLDTV.0 - TV - Kennfeld f?r LDR

KFLDSHK.0 - Kennfeld H?henkorrektur f?r LDR-Sollwert

KFMLDMX - ML-Schwelle f?r B_maxflr-Diagnose HFM/HLM

KFLF - Lambdakennfeld bei Teillast (основната таблица за горивото)

 

отделно ако трябва да коригираш аванса

KFZW.0/1/2 - Zьndwinkelkennfeld 

 

Хубаво е да внимаваш да не изтаваниш МАФ и да не надвишиш максмалния товар на ЕКУ-то което е 12.75 ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ME 5.9 мисля е поне на този ми записва MPPS ,то в него няма 3.8 но доколкото съм чел са еднакви,ако не се лъжа.

 

Понеже каза за желания товар,мисля че при мен беше надвишен и колата ми забиваше във високите и то много сериозно,пратих 1-2 лог файла на тия каде ми правиха настройките и те ми пратиха друг файл с който колата сега не надува достатъчно и е много по спъната.

 

Говорих с тях казаха ми че файла е същия на мощност само били корегирани някои неща  :) но иначе всичко си било както на стария.  :D

 

Понеже сега не върви колкото преди(когато във високите насичше,забиваше и т.н)  сега искам ас да се опитам с многократни опити и файлове да кореагирам това неприятно нещо,да върви както преди но глатко   :)

 

П.П Ако някой иска да погледне файла ще му пратя ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ще ми е интересно да погледна файл-а. Колата може да забива и когато не е достигнала/преминала максималния товар на ЕКУ-то а просто когато е достигнат лимита зададен в някой таблици - LDSMXN.0, KFLUL, KFMLDMX. MPPS-a показва 5.9 защото няма 3.8.х и така се флашва 3.8.3 (примерно) . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

след като темата е образователна нека направим една табличка с мн.важно обяснение,за да несе чудим за кво иде реч.

чексум е?

дамос файл е?

и др такива термини...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги,моля за помощ относно galletto 1260 и  changing speed error.

Променях скороста на порта не става,изкл. бушони също.....

Става  въпрос за пасат 99г. помпа дюза AJM мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да помогне с намирането на 2 броя от тези

http://www.evc.de/en/image_any.asp?title=SL22G&img=sonstige/stiftl127.jpg&urlback=/en/product/other/default.asp%23STIFTL

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,моля за помощ относно galletto 1260 и  changing speed error.

Променях скороста на порта не става,изкл. бушони също.....

Става  въпрос за пасат 99г. помпа дюза AJM мотор.

консултирах се с тошков81 и проблема е решен-старо еку не става за ремап с кабел само сваляне на чипа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауди и пасат трябва да е след 99г за да може да се флашва през обд



след като темата е образователна нека направим една табличка с мн.важно обяснение,за да несе чудим за кво иде реч.

чексум е?

дамос файл е?

и др такива термини...

?Мисля че ще е полезно за много хора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам кой чип се сменя/флашва на моя компютър BOCSH-38906019BJ
не става през диагностичната букса,на колега с б 5.5 стана с галето 1260?

Станция за разпояването,програматор вс.го има на работата ми също и кой да го направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след като темата е образователна нека направим една табличка с мн.важно обяснение,за да несе чудим за кво иде реч.

чексум е?

дамос файл е?

и др такива термини...

Нека  по запознатите да кажат ?

 

Чексума -защо се сумират файловете?

Дамос файл-защо без дамос файла виждаме само цифри и букви?

Бин файл-защо трябва да е бин файл какъв друг вид освен бин може да качим на ЕКУ и то да работи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свалих еку-то чип 29f400bb и пак проблем,програматора не става трябва адаптор.....

продължавам да търся безплатния начин за чип...и ще го постигна щото е грехота 200-300лв и нагоре за нищо работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека  по запознатите да кажат ?

 

Чексума -защо се сумират файловете?

Дамос файл-защо без дамос файла виждаме само цифри и букви?

Бин файл-защо трябва да е бин файл какъв друг вид освен бин може да качим на ЕКУ и то да работи?

Чексумата е "код" с определена дължина, който се получава, когато файла се прекара по определен начин през даден криптографски алгоритъм. Има смесена роля - сигурност(защита от нежелана намеса) или както е в случая, подсигурява, че не се е повредил по трасето между 2 носителя. Когато чексумите на 2 файла съвпадат, има гаранция, че те са еднакви. Даже да бъде променен 1 бит, чексумата няма да е същата вече (за това не съм 100% сигурен). Например, ако имате проблем при предаването по кабела, и изчислената от ECU-то сума не съвпада със записаната във файла, той няма да бъде изпълнен.

Това е теорията, как е на практика при ECU-тата конкретно, още не съм се запознал :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би било много полезно, ако по-опитните споделят какво знаят за различните видове кабели - MPPS 12, 13(лъжа ли е 13-ката, защото и това видях някъде); Galetto. Кой е "по-добър" доколкото е възможно човек да се ангажира с такова твърдение? Виждам, че не може да се разчита на контролера в кабела да изчисли чексумата, затова как става проверката? Ако стане фал с MPPS, може ли в определени случай да се оправи с Galetto(логиката на този въпрос е понеже видях някъде, че Галето работи в boot mode, а MPPS-a доколкото съм разбрал на протокол от по-високо ниво, Галетото да може да оправя нещата в определени случай)? Има ли по-добри и по-лоши варианти на тези сладурчета или всичките са един дол дренки? Има ли други видове кабели на сравнително достъпни цени (до 100лв примерно) и що за стока са те?

 

Благодаря ви много за отговорите! Надъхал съм се зверски, винаги съм искал да го правя това, но не очаквах, че е възможно в домашни условия... :scherzkeks:

Редактирано от Buddah
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес намерих адаптор 4лв. чипове за по 2,40лв. но най-важното нещо не мога да намеря "тънко" цокъл за паметта та да си сменям чиповете лесно без припойка но и това ще стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би било много полезно, ако по-опитните споделят какво знаят за различните видове кабели - MPPS 12, 13(лъжа ли е 13-ката, защото и това видях някъде); Galetto. Кой е "по-добър" доколкото е възможно човек да се ангажира с такова твърдение? Виждам, че не може да се разчита на контролера в кабела да изчисли чексумата, затова как става проверката? Ако стане фал с MPPS, може ли в определени случай да се оправи с Galetto(логиката на този въпрос е понеже видях някъде, че Галето работи в boot mode, а MPPS-a доколкото съм разбрал на протокол от по-високо ниво, Галетото да може да оправя нещата в определени случай)? Има ли по-добри и по-лоши варианти на тези сладурчета или всичките са един дол дренки? Има ли други видове кабели на сравнително достъпни цени (до 100лв примерно) и що за стока са те?

 

Благодаря ви много за отговорите! Надъхал съм се зверски, винаги съм искал да го правя това, но не очаквах, че е възможно в домашни условия.

 

 

 

 

ами галето 4 става и другото сносно нещо е кесс2 ,ама неса баш по 100лв,и то клонингите,и където го оплеска мппс-а галето не помага после,в някой случаи с  бдм100...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ТУК е обяснено как се прави корекция за премахване на ЕГР.

А ТУК има хубав туториал на колегите от друг форум специално за похождащи, като мен.

 

ПП: Бихте ли ми пратили работеща версия на Winols на kapitango@mail.bg

Ползвам ОС Уин7 32бита

Благодаря предварително.

Редактирано от kapitango
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...