Jump to content

WinOLS - отново за Чиповете


Recommended Posts

Колеги от къде може да сваля някаква информация за картите за BMW E60 525D? Искам да си побъзгам малко по файла, но нямам идея коя карта за какво е.

 

Колата е с EDC16. Някой да има достъп до DAMOS файлове?

Подсети ме довечера да ти ги пратя колега.

 

Ако на някой му се намират маппакове или дамоси за MSA12 8бита ще съм благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Привет на мап-ерите :) да попитам аз няколко неща - един много точен колега ми даде файл на AJL, обаче е с разширение .ori , каква е разликата с .bin?

Как мога да разбера моя чип ( АЕБ ) с колко крачета е, за да си закупя правилната заготовка?

и последно кой може да ми качи картите на "празният" чип?  

Много благодаря :)

 

П.П. Номера на ЕКУ-то ми е 8DO 907 557 T

Редактирано от gemballa.bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги някой може ли дa ми помогне и рaзясни ,кaк се променя тaя кaртa?AMF е моторa Лупо 1.4тди пд.Блaгодaря предвaрително.

Зa тaзи стaвa въпрос driver wish.Защо е само до 8000??

post-62132-0-70592600-1390235685_thumb.j

Редактирано от phantom_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блaгодaря колегa зa отговорa,a кaкво е мaксимaлното количество впръскaно гориво от тея дюзи ,зaщото в тaблицaтa имa стойности от 65мг?a тя е оригинaлнa..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново..Не мога да намеря IQ by MAP моля помогнете .Не мога да кача файла нещо,който иска да го погледне ще му го пратя.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ! Браво за хубавата тема. От скоро се насочих към флаш през обд и ползвам МППС . със самият флаш нямам проблеми имам проблем при избора на версия на софтуера защото ползвам готов и нз кой файл да кача . Става въпрос за ауди 2.5 аке куатро автоматик. разполагам с ето тези файлове : http://hacker4oy.snimka.bg/tuning/svetlana.682117.32514950  някой да знае как да ги декодирам ??  ето и номера на ЕКУ-то http://hacker4oy.snimka.bg/tuning/svetlana.682117.32514951 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ! Браво за хубавата тема. От скоро се насочих към флаш през обд и ползвам МППС . със самият флаш нямам проблеми имам проблем при избора на версия на софтуера защото ползвам готов и нз кой файл да кача . Става въпрос за ауди 2.5 аке куатро автоматик. разполагам с ето тези файлове : http://hacker4oy.snimka.bg/tuning/svetlana.682117.32514950 някой да знае как да ги декодирам ?? ето и номера на ЕКУ-то http://hacker4oy.snimka.bg/tuning/svetlana.682117.32514951

Кaк тaкa слaгaш някaкъв фaйл който дори не знaеш кaк дa отвориш и прегледaш?от къде сa ти фaйловете,сигурни ли сa? Aз нa твое място не бих ги слaгaл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги имам една дилема и не мога да разбера нормално ли е? 

Колата е а6 1.8т АЕБ 98г, ревизиран мотор от всякъде, ново турбо! 

Колата дойде с чип Атмел, (ако има значение какъв е носителя) като по обяснение на предният собственик е 185 или 190 кс. 

Във ваг ком на 2ри канал, ми дава na 4400 21.68 бензиново време, дебитомера е 147.28 та това нормално ли е? 

Когато закачих буст, надува на 1 бар пик, държи 0.9, което е добър показател за чипа но смесите ме притесняват.

Къде мога да прочета спортният чип! 

Разпоих  го, сложих цокъл и върнах старият, който предишният собственик ми даде! 

Поздрави.

купуваш си един willem че е най евтин и го четеш. другия вариянт е пращаш ми го и аз ти го прочитам. поемаш си само пътните разходи по еконта.

 

 

hacker4oy

а ти колега, найстина трябва да отвориш файловете и да ги сравниш, за да видиш дали няма да стане някоя беля. 

Редактирано от toshkov81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Извинявам се, ако не е тук мястото, но ще може ли някой по-запознат, да изрази мнение относно т.нар. :"еко-тунинг" има ли смисъл да се прави при да речем; двигател АEH 101 коня на А3 автомат 97 година с цел икономия на гориво и подобряване на вървежа.Питам от любопиство, тъй като си нямам никакво пониятие по-този въпрос, а звучи интересно поне от това, което открих в Google.

Благодаря на отзовалите се!

Редактирано от Pharmacist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Темичката е добра,
за да я раздвижа ето малко подкрепяща информация (може и да го знаете този саит!):
 
http://www.auto-bk.ru/forum/topic/96/
http://www.auto-bk.ru/forum/topic/312/
 
Само да попитам:
ECU-то ми е BOSCH 0261 206 449 на Ауди А6 Avant 2000г. със стоков 1,8T двигател APU. С електронна газ е (EPC). ПРи мен сменя ли се чип, или може новата карта да се зареди през OBD буксата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при теб всичко става през ОБД буксата ... motronic 7.5  е с флаш памет и не се подменят чипове 

Редактирано от MSextra
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, колеги бих искал да ви попитам дали някой може да ми даде адресите на картите за:
2.5 TDI C5 B4


ето и данни от ecu ако на някой му трябва:
4BQ 907 401 F  --BLUE MARK-- 771
D32.A
 
BOSCH
 
0 281 001 781     14.11.97 28RTE152 B0077114 6923 8337
 
CHIP ON BOARD
 
357689
357690

 

Работя с WinOLS ако това има значение чета това ръководство  както и доста неща по форуми, най вече ecoconnections.
от ръководството разпознах 2 от картите по 2D графика, примера там е от 1.9.

 

03e44 - torque limiter
0be44 - torque limiter
3be44 - torque limiter

и 
 

04ff4 turbo boost
0cff4
 
053a2 - boost limiter
0d3a2

 

Предполагам намирам три еднакви адреса понеже за за автоматик, ръчна скоростна и 4x4, ако някой може да каже как да определя кой код за кой тип модификация е за да променям само там данните.
 

чета файловете като ги сливам с EC161 или с WinOLS хващам двата файла директно winols ми разпознава 103 потенциални карти но не изписва коя за какво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Здравейте и от мен от две години следя темата ,но чак сега се пристраших да пиша и да ви поздравя за напредването . От скоро и аз имам winols но още не се разбираме с него много добре и ще се радвам на съдействие и взаимна помощ... поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Някои може ли,дами даде линк или сайт  за кракната версия на winOLS-са,че аз с тая която имам нещо неми тръгват файловете искам да сравня стоковия,и ремапнатия.Може и на лични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

искам да попитам за 1,8Т кои карти се пипат?

 

и да споделя два линка с оригинални файлове, ако на някой му вършат работа:

 

http://www.chip-tuner.hu/original_ecu_files/files/Audi/

http://www.chip-tuner.hu/original_ecu_files/files/VW/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако някой има желание, и може да му е от полза за експерименти с програмата, мога да предложа няколко файла за 1,9TDI (оригинал+чипов) и един за 1,8Т AEB (tune+otg) правени от руски тунери :razz:   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен пичове и ас от скоро почнах да чета из нета и искам да се науча сам да си правя колата ,тъй като не съм доволен от РЕМАП-а на (няма да използвам имена и даването на маса пари).

Колата е АГУ 1.8 т 99г колата е ремапвана през буксата ,та сега се сдобих с МППС и няма опция за четене на стария файл,може само да презаписваш.

Въпроса ми е има ли програма с която да прочета стария файл за да си го имам в случай че оплескам нещата или няма?

На по новите ецу за 1.8 т ме7. имат опция в мппс за четене и записване ,а на моята няма.

 

 

П.п Забравих да кажа че колата е със сетъп от ТТ 225к.с ремапната е но не ми харесва и искам да си поиграя малко:)

 

Ще съм благодарен ако някой има някакво инфо по моя въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...