Jump to content

WinOLS - отново за Чиповете


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

някой да има дамоси за 1.9 тди пд avf ecu edc15p+

също тъка някой дали е запознат с топлия старт . Промених и трите карти за стартовото гориво първо със стойностите за автомат а после с по високи над 20мг но ефект хулев .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Картите са по две за всеки кодинг, тоест са общо шест. Обърни внимание на това. Нямаш нужда от по-високи стойности от тези на автомата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Картите са по две за всеки кодинг, тоест са общо шест. Обърни внимание на това. Нямаш нужда от по-високи стойности от тези на автомата.

 

дам общо са 6, 2 по 2 но проблема е че като ги направя със сйностите от картата за автомата няма разлика в топлия старт ... Та питането ми е да не би да има нещо друго което трябва да пипна ? А аз имам и автомат със същия мотор но в пасат със същия проблем :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да е нужно нищо друго. Експеримент, който можеш да си направиш, е да смениш кодинга на автомат и да видиш тогава какво ще стане. Ако и тогава не усещаш разлика, значи не са картите. Ако имаш сериозни проблеми със паленето, те може да са свързани с други неща-акумулатор,стартер, дюзи, центровка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Кажете мнение ,за програматор за старите ЕДЦ ,търся да си закупя нещо от сорта на willem ,или друго което няма да отказва при четене на оригиналния файл и записването му.Искам да чипна Ауди А4 1.9тди АФН мотор ,ще се радвам ако някой даде някакво инфо от каде и какво да взема.

Редактирано от tunningmania
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в прикачения файл искам да си открия карта дебитомер,дюзите и аванса мисля че дюзите са на 150CA  по спомен,че winols-a  ми е на другия комп. но несъм сигорен и за тва пускам консултация тук

org file s3.rar

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Преди малко колата ми показа жълт картон :hilezh:

С Galletto V54 китайче съм. Пуснах си флаша, всичко си мина точно, но в края не чух звука на помпата в резервоара, и ми стана ясно, че работата е на зле. Не знам как, но явно WinOLS нещо е объркал чексумата.

Сега нямам абсолютно никаква връзка по никакъв начин с ЕКУто.

Реално погледнато имам ли шансове да го събудя през ОБД порта? Из интернет чета, че Recovery с МППС сработва често? Също така, ако някой може да помогне с други идеи, ще съм много благодарен. Искам да изчерпя всички възможности преди да хвана да го свалям от колата и да го отварям...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За BDM нямам стойка и ми се струва малко рисковано без нея. Това ли е единствения начин? Чета от няколко часа и виждам хора, успели с boot mode или Recovery с MPPS. Някой да има опит с него/да е успявал изобщо да вкара EDC15 в boot mode?

Едит: Сега гледам, че всъщност в софтуера не присъства опция нито за БДМ, нито за boot, съвпадаща точно с моето ЕКУ. Има boot за ME 7.1, но при него чипа на паметта е 29F400BB, а не 29F400BT, както е при мен. Дали може да проработи? За БДМ изобщо няма нищо свързано със Siemens C167... Това ме навежда на мисълта дали изобщо е възможен на това ЕКУ с това Галето?

Редактирано от Buddah
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bootmode е режим на централния процесор, който позволява директно зареждане на малка външна програма(предполагам може да се нарече bootloader) във работната памет, която да позволи флашването на чипа на дълготрайната памет.

Относно моя проблем, MPPS събуди ECU-то след няколко опита и отново съм в играта :hilezh: Благодаря на tuningmania за помощта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си заслужава времето, което човек ще си изгуби...

че колко време трябва един ден ли?,още повече като ги усещаш.

никой ли не ги открива тез карти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...