Jump to content

Въпрос относно филтър твърди частици А6 3.0 TDI?


TMAX

Recommended Posts

Здравейте колеги, аз от септември карам 4F-ка, понеже съм от София, но работя на Банско, карам предимно извънградско. Моят ДПФ светкаше буквално на 2-ят ден градско(ако в Банско  може да е градско) и се почва едно обикаляне, до Предела, Добринище и т.н. :) Като съм си в София на магистралата до Елин Пелин се оправяше, но накрая ми писна и миналата седмица взех че го махнах и сега съм супер доволен. Сега само се надявам сняг да завали , че за това се понапънах с да взема куатрото. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 214
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Говорих с Мишо, момчето, което работи в къмпинг Враня. Убеждаваше ме, че проблемът ми е в дюзите. Не знам вече какво е! Дайте някое професионално мнение.

 

Цитирам цялото мнение,че е от предната страница. Любопитно ми е дали има развитие? Нормално е да приемаш тежко лошите новини,но да припомня вица където един ял сол,после ял и бой и накрая все пак си и платил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

В ДПФ на 140 кс мотора влизат освен тръбичките и разни сонди.

След отстраняване на филтъра какво се случва със тръбичките и сондите?

Редактирано от baba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен го свалиха, избушиха и го върнаха обратно с всичките му сонди и датчици по него.

Аз също мисля, че трябва да се сложи тръба или нещо подобно защото сега звука от двигателя е ужасен.

Редактирано от tonyb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В кюмбето може да се сложи тръба, за да има оригинален вид и къде да завиеш сензора за наляганията.

Редактирано от kpematop
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

без дпф, катализатори .ремапната умерено без да има пушеци постигнахме

263 коня и 530 нютона ,,,, може да се качат още 15 коня и 30 нютона но мисля че няма смисъл..

ако искате мога да ви кача графиката да погледнете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
On 3/5/2013 at 6:29 PM, Stoqan said:

Да се похваля, успях да загася лампата за ДПФ, канал 104.3 - 6.2 мг сажди. Смених, датчика за деференциално налягане, съмняваше ме с грешките си ...не измерваше никакво налягане. Проблема беше, после, иска явно някакво опознаване или някакъв специален ритуал за монтирането му (я пролетно време, студен двигател, изминати километри за опознаване или пък нещо друго). След една седмица четене на финладски , руски , канадски и какви ли не швабщайн форуми.

Някаква процедура от четири точки, която се повтаря 5 пъти.

1.Контакт

2.5сек.

3.Изгасяне

4.40сек.

После адаптиране10, в енджина 1, канал 81-83 , 0001 тест, сейф.

Някъде имаше съвет за кодиране в кодинг11 и код 30605, но не ми го хареса този код, реших , че е от версията на ВагКома. Както и да е лампата изгасна и датчика за деференциално налягане взе да си мери саждите, които са много малко. От тази година ЕС ще се приема деректива, за данъците на автомобилите и критерий няма да са конете, годината, а вредните емисии.

20130304_113209a.jpg

здравейте, отварям отново тази тема, защото имам проблем като на Стоян. светна ми лампата на ДПФ и ми дава грешка и на Differential Pressure Sensor.

Като отворих канал 104.3 в моменто като я запалих беше 19.5, подкарах я градско на S, следих я с ВАГКОМ и 104.3 спадна до нула.

странното нещо е че изгасих колата, запалих я и веднага показателя беше 25 и изписа наново грешката за ДПФ + подгев.свещи.

 

според вас има ли смисъл да се пуска регенерация или проблема излиза заради сензора на налягането?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

а какво е показанието на 104.1 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук се препоръчва махане на всички екологични елементи по мотора.

Аз съм противник, но не съм сигурен дали няма да сменя виждането като ми се наложи и разбера цената на нов катализатор+дпф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, mshbul написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Колега, нов дпф е някъде към 4-5 бона ;)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде бях чел за някакви китайски.

 

Лошото е като някой го маха без да е за махане.

Редактирано от mshbul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...