Jump to content

къде най-малко ни лъжат с газта?


Recommended Posts

Здравейте колеги,от известно време пълня газ само в ЕКО но напоследък забелязвам че много бързо взе да ми свършва...то наистина в градско каране е така,но почвам да се замислям дали наистина ми сипват литрите които показва колонката или излиза че настройките на ГИ са се прецакали и е започнала да гори повече...Някои смятат че най-качествените горива са в ОМВ но дали е така не се знае...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за OMB, и не само за газта, и бензин не смея да зареждам на други вериги, само на тях имам доверие. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На русенско еко в 25 литрова бутилка ми събраха 31,при условие,че имах 2-3 литра газ.След разправа с управителя,ме подкупиха със 7 лв.Сега зареждам от омв

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последното ми зареждане го направих в ОМВ и ми заредиха с 2 литра в повече. до сега максимума който съм зареждал е бил 31.200 - 31.500 а там ми напълниха 33.100 и разхода ми се вдигна с 3 литра на 100

в пловдив на кукленско в началото

Редактирано от nikom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

донякъде е логично да има противоречиви мнения но възможно ли е да има разлика в качеството на горивата от една и съща верига но в различни краища на страната....???според мен не би трябвало

между другото имам близък който работи в ОМВ и от вътрелна информация знае и ми е казвал че там са най-качествените горива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последното ми зареждане го направих в ОМВ и ми заредиха с 2 литра в повече. до сега максимума който съм зареждал е бил 31.200 - 31.500 а там ми напълниха 33.100 и разхода ми се вдигна с 3 литра на 100

в пловдив на кукленско в началото

Аз постоянно зареждам на ОМВ на Кукленско шосе и не съм забелязал такива аномалии??? :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

близък който работи в ОМВ и от вътрелна информация знае и ми е казвал че там са най-качествените горива

На мен пък са ми казвали, че колонките им са бутнати с 2-3%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старата ми кола беше на газ. На Лукойл не съм имал проблеми никога, ама при нас „на село“ нямаме Лукойл и зареждах само на Петрол - Блуфорс Газ. Всичко друго в нашия град е менте и ми харчеше много или не вървеше.

П.П.: Само за информация, имаме също Шел, Еко, ОМВ и др., но просто не ставаха. Явно много ги кръщаваха.

Редактирано от pifbull
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зареждам на ОМВ Русе здравец за 10 лева- не мога мина 50 км...зареждам на Шел -80 км ...

Аз пък зимата в големите студове при празна бутилка с 10 лв газ от Шела минах 24 км.След което спрях на 1 ОМВ и пак за 10 лв в същите студове и маршрут на каране минах 60 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи навсякъде ни лъжат, въпроса е къде е най-малко, така ли?

ами нали точно това е темата колега :rolleyes:

Аз пък зимата в големите студове при празна бутилка с 10 лв газ от Шела минах 24 км.След което спрях на 1 ОМВ и пак за 10 лв в същите студове и маршрут на каране минах 60 км.

малееее колега това е огромна разлика ..... ти направи егати рекламата на ОМВ...не че имам нещо против, просто от тия полемики може да се ориентира човек къде да зарежда,то това е смисъла :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На русенско еко в 25 литрова бутилка ми събраха 31,при условие,че имах 2-3 литра газ.След разправа с управителя,ме подкупиха със 7 лв.Сега зареждам от омв

На добричкото еко ми сипаха в 40 литрова бутилка 45л.газ,а вътре имах около 5-6л. :steinigung: Това стана зимата при -15с.Ако не му бях казал да спре сигурно 50 кила щяха да влязат.До подкуп не се стигна.щот на кавала и булята дет бяха там,като им казах каква е работата,ме гледаха като индианец компютър.Теглих им по една с пренабиване и си тръгнах.Там гумата ми не е стъпала повече.Навсякъде другаде си влиза 38-40 л. на празна бутилка,то пак си е мушангия ама поне не ме е яд толкова. :dance: Да са им живи и здрави женските роднини,на тез цени. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от всичко казано до тук секи с различно мнение Аз хода на Шела 20лв. -130км. градско на друга като ида за същите пари и на същата цена и мина 110-115км. градско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се замисли човек... Лукойл продава на едро пропан-бутана на лв. за 1 тон- на дребно е лева за литър. За метана е обратното доставя се на куб. метри, а на дребно се продава на килограм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На добричкото еко ми сипаха в 40 литрова бутилка 45л.газ,=..

40л ти е бутилката - това значи клапана изключва на 32л?

Така ли е при теб?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

40л ти е бутилката - това значи клапана изключва на 32л?

Така ли е при теб?

Да 40л. е бутилката и би трябвало,както казваш да изключва на 32,но това е относително.В повечето случаи изключва на 37-38,което според мен е нормално,като се има предвид,че така или иначе ни набутват с 2-3 л. на зареждане.Иначе досега 90% от бензиностанциите да са фалирали. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми дадоха ароматизатор на ЕКО,напълниха ми + 2 литра вадя паспорта на газовото,показвам на касата и ми се извиниха с елхичка.

Не зареждам повече от там.

За ОМВ си мисля че газта им е като навсякъде другаде.Откакто свърши промоцията със саковете и там не ходя.

С БлуФорс от Петрол минавам няколко километра повече и колата ми работи много добре.Нищо че е с няколко стотинки по-скъпа,минавам си километрите и + :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо за искам да споделя това което съм чувал за бензиностанцийте :

това че н=бензиностанцията е с НАДПИСИ И ТАБЕЛИ ОМВ или ЛУКООЙЛ неозначава че е на омв или лукоойл или на някой си !!!!!

това са частни лица собственижци на бензиностанцийте и съответно чрез договор се водят към някоя верига както в бургас лукоойла за софия в комлука и меден рудник за на едно лице останалите на друго.

качеството лично при мен ромпетрол и ОМВ се представят най- добре ,като на различните обекти иа аномаалий понякога, особенно на ОМВ -мираж бургас на ОМВ-то на изхода незареждам след като се опитаха на 30 литра ботилка да сипят 35 газ и след скандал само минавам транзит от там и да си мия колата.

екото също е с аномалий. петрола също не са зле и другото при тях аномалий не съм забелязал в различните населени места което говори за няква организация!!!!!- в смисъл поне можеш сметката да си направиш:)

за 20 лв или 15-16 литра минавам около 120 км градско АБТ мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лукойл продава на едро пропан-бутана на лв./тон- на дребно е лева/литър.

Точно това е истината! Не знам кога ще проумеете колеги, че като сменяте бензиностанцията не правите нищо. Самата система за отчитане на газ колонките не е 100% точна. Казаното горе го обяснява на 100% само трябва да се позамисли човек. Според мен имат значение няколко фактора:

-Температури...Демек къде колко се свива, и къде колко се разширява обема на пропан-бутана. Защото примерно при +10гр. ако килограм пропанбутан има обем 1,1 литра то при +25гр. няма да се също тогава примерно може да бъде 1кг+0,8литра. Точни пропорции не знам. Ама това според мене би обяснило че цяла зима зареждам около 43-46лв в 40литрова бутилка(разбира се на цени като сега)...От 2 седмици не знам защо ама на 38-40лева изключва сама. И най-странното за мен е, че колата си харчи 10,5-11,5 както е била винаги.

-Мое заключение, че системата за отчитане не може да различи въздух от газ...И когато зареждаме през брояча най-вероятно преминава и по-малко въздух(в зависимост от нивото на гориво и налягането в основния резервоар)...Пък освен че си го плащаме, набеждаваме и колите че харчели много. Другото готино е, че след като го проумеем продължаваме да сме си същите тихи маймуни :lol:

ПП - Още нещо като заключение последните 3 месеца...От горе/долу толкова взе темп. на маслото на колата да седи над 90 градуса. Смених масло като мислех, че е от него но нищо. Смених термостат отново нищо. Днес ми свърши газта на средата на пътя до работата. Карах на бензин половината разстояние(25км) и хоп температурата на маслото отново си застана на 90 градуса :blink: Въобразявам ли си не знам??? Ако някой изкаже някакви наблюдения ще бъда благодарен.

ПП2 - 20 000км карам на газ като си мисля че бутилката ми е 45л. Един ден решавам да погледна до кога е прегледа. Гледам аз в паспорта пише 40л бутилка. Отивам гледам я, верно 40л...Преди това винаги пълнех докато спре пистолета, почти редовно си пълнех 42, до 45 литра. Имам два единични случая(на различни бенз.стан. на който зареждам редовно) по над 48 литра с поне по 3-5 литра който е имало в бутилката. От около 20 000км след този случай аз зареждам винаги 40лв. После гледам, смятам, струвам :zustimm:

Редактирано от Vankata_84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 53 литрова,но събира максимум 44,44.Веднъж на 43 изключи пистолета,позамислих се,но викам,дребна работа.Чувал съм,че при висока външна температура било по добре да се зарежда газ рано сутрин,отколкото през деня,но както писах в една тема,разхода ми на газ в града тази година падна с 3 литра,като не съм правил никакви промени и шофирам по същия начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де газта на бензиностанциите не е ли в течно състояние :les:

Идва в такова и се продава пак в такова, къде има въздух в цялата тая работа?

До колкото ми е известно става в газообразно състояние чак в изпарителя... или не е така.

Аз разлика в километрите с еднакви зареждания намирам само ако си променя стила на каране или маршрута е натоварен.

Но това важи и като съм на бензин... така че мисля проблема не е в лъжене на количество а в качеството.

На границата веднъж се наложи да почакам смяната на митничарите, зад мен беше един чичак от Русе с цистерна за пропан-бутан.

От чисто любопитство се заговорих с него от къде товари и на къде отива и какво кара, той пък излезе много разговорлив :lol: .

Оказа се че превозваната газ идва от Румъния и отива за Скопие и че врътката в цялата работа е в съотношението пропан/бутан.

Едното е по евтино от другото ама не и по хубаво.... приказката за евтиното и хубавото я знаем че няма.

Та мисля, че проблема е къде да намерим по-читавата газ, а не къде ще ни метнат с два литра.

Скоро един друг чичак обясняваше по тв-то, че е много малко вероятно да се манипулира газта за да се лъже като с бензина.

Просто агрегатното и състояние не позволява да се слагат примеси докато пътува от рафинерията до купувача.

Иначе по темата, зареждам предимно на две места в София едното е еко-то на бул.България и една газ станция на Т.Каблешков.

И от двете места нямам оплаквания с пробега +/- 10 км което е нормално да речем.

Единственият проблем беше, че на екото веднъж ми заяде поплавъка и събра 38 литра в 40 литрова бутилка.

След малък разговор с управителката се договорихме, че ако не мина километрите като за 38 литра връща лева.

Еми минах си ги като за толкова, проблема е при мен... но това беше единичен случай и го отнасям до кекав монтаж на газовата.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...