Jump to content

Audi A4 1.8T QUATTRO


Recommended Posts

Здравейте колеги, днес излезе колата за която се оглеждам от доста отдавна, но за да е по-интересно е със скъсан ремък! http://www.cars.bg/u755240 Какво ще кажете по въпроса? Дали да рискувам или да си чакам още? Ако има някой препатил със скъсан ремък ще съм му благодарен да сподели колко му е излезло ремонта и дали е сполучлив един такъв ремонт като цяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе.....в Сливен няма ли кой да смени ремъка? За няколко часа работа е ако механика знае какво прави. Аз бих им казал че ще им дам още 100лв. да сменят ремъка и да я запалят да я пробвам . Иначе се обръщам и заминавам защото може да стане голям филм. Все едно - котка в чувал. Но това си е мое мнение и не ангажирам никого с него. Ако ти се рискува вземай я. :rolleyes:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е въпроса в това, колко ще струва смяната на ремъка.

Въпроса е в това като/ако е срещнала бутала с клапани дали е направила главата на 'Ютика'

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега доста си смел мисля :) Доколкото разбирам искаш да купиш кола със скъсан ангренаж без да имаш възможността да прецениш пораженията? Дори да излезе нормална цената по ремонта, как звучи да си купиш лъскава кола и на следващия ден да отваряш мотора? Където ще видиш и разни други неща за смяна вероятно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама колеги нали затова е такава цената да е вземеш на риск пък после да си трошиш главата или да си на далавера :hilezh:

Както някой продават коли и пишат счупен автомат като ремонта на автомата варира може да е 500 лева може да е 5000 лева или си на далавера или си назад :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе хе...ами съдя по себе си. Например на мен ако ми се случи да скъсам ремък ще го сменя и така като я продам ще взема доста повече от 6500лв. Де да знам....аз на времето като си купувах моята бях обиколил доста автосалони и там пък друго 20. Едно 90% от колите не даваха да се пробват в града понеже нямали номера. Казват - ами нали ще я запалим тук и ще видиш че пали....коментара е излишен. Доста е хазартна обявата....да не кажа смешна :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходи му давай 6500, купувай си един двигател от некоя морга и имаш кола. Нали няма да се немционираш с нея...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е станало в движение, почти няма вариант клапаните да не са криви, аз бих се подготвил за нова глава при един реалистичен вариант. Песимистичния е надрани цилиндри и нов блок.

Колата е трябва да се придвижва на платформа, което също е разход, като е с неработещ мотор не може да се тества нищо - турбина, електроника......

Заслужава си само ако е нещо много запазено като купе. Но на снимката колата е с бежов салон/табло, което мен лично ме дразни.

Възможно е след месец колата да се появи в мобиле-то с оправен мотор и на друга цена:).

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перфектна е ако имаш още 2-3к над тази цена, за нов двигател, за да си подготвен за най-тежкият случай. Така като я гледам с найлончетата по скоростен лост и волан, тя май от сервиз излиза, значи просто са преценили, че няма смисъл да я правят и са я продавали. Не знам за какво се оглеждаш отдавна, това е една базичка B6 която има парктроник и задни ел. стъкла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ако е само ремък отдавна да ви я бяха оправили ,върнали километража ,една хубава сервизна история и щтяхте да си я платите на 11 хилки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Възможно е след месец колата да се появи в мобиле-то с оправен мотор и на друга цена:).

Бързо се справиха с ремонта! http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11345708228689377&f1=details :lol:

Може би за първи път нещо вярно в обява: "сменени ремъци, ролки и масло + маслен филтър" ! :flehan:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бързо се справиха с ремонта! http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11345708228689377&f1=details :lol:

Може би за първи път нещо вярно в обява: "сменени ремъци, ролки и масло + маслен филтър" ! :flehan:

Е ако са я направили читаво и паднат на 8000 - не е лоша офертата.

Поне по снимките изглежда добе купето и интериора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата изглежда прекрасно, не знам в старата обява на какви километри е била, но съдейки по салона, тези много и отиват!!!

Това че е скъсала ремък, голям праз, главата долу, пълна ревизия нови ремъци и ролки, ново масло и газ...

Е ако са я направили читаво и паднат на 8000 - не е лоша офертата.

Поне по снимките изглежда добе купето и интериора.

А защо трябва да паднат на 8000лв., защото случайно знаеш, че е късала ремъка, предполагаш, че са я купили на 6000лв, дали са 700-800лв. да я направят и реши да преценяваш колко "трябва" да спечелят от нея ли????

Ей мамка му и българска работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо трябва да паднат на 8000лв., защото случайно знаеш, че е късала ремъка, предполагаш, че са я купили на 6000лв, дали са 700-800лв. да я направят и реши да преценяваш колко "трябва" да спечелят от нея ли????

Ей мамка му и българска работа...

Ами не знам защо - просто тази цена ми дойда на ум... може би нея бих бил склонен да платя, ако търсех подобна кола... :rolleyes:

Надявам се да не съм те засегнал на джамбазка чест. :hilezh:

Иначе и според мен ако ремонтът е направен читаво и няма задрали цилиндри - колата си струва да се види. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...просто тази цена ми дойда на ум... може би нея бих бил склонен да платя, ако търсех подобна кола... :rolleyes:

...

Да не си посмял, последната здрава е безценна. :hilezh:

п.п. Колата изглежда добре, ама е на 10г. вече, за добро или за лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koлата изглежда чудесно, но факт е че след скъсания ремък е правена за продаване, а това далеч не е обнадеждаващо... Как да знам дали мотора е направен читаво или просто е претупано всичко да става за продаване? Вярно, че и алтернативите са несигурни, но когато знаеш със сигурност, че е отварян мотора при такива обстоятелства не си струва риска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който е имал сериозен интерес е можело да капарира 500лв, да гледа като му отварят мотора и да решава.

Сега няма какво повече да се гадае.... макар че има едни гадателски камерки на пазара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Това че би ти се искало да платиш такава кола в такова състояние, защото наистина поне по снимки състоянието е рядко добро за такова Ауди, е едно, а колко струва е съвсем друго.

Не не си ме засегнал няма с какво :)

Когато скъса ремък една кола, няма как да задере бутало в цилиндъра... Късането на ремък не предполага такава случка...

...

Какво има да му се прави "читаво" на мотора след скъсан ремък??? Или ти викаш абе не знам, ама дали пък...сигурно има варианти....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво има да му се прави "читаво" на мотора след скъсан ремък??? Или ти викаш абе не знам, ама дали пък...сигурно има варианти....

Ами отваряне на мотора и цялостно глава малко ли е? При много голяма част от тукашните майстори ще отидеш да смениш едни свещи и ще ти омажат нещата, а какво остава за отварян мотор с намеси по главата вероятно всичко това правено възможно най-тънка лайсна? Или някой се е загнал да направи всичко добре, все пак трябва да се мисли за следващия собственик...

Всеки си избира неговата версия. Въпреки всичко колата си струва да се види, но аз винаги бих имал едно на ум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато скъса ремък една кола, няма как да задере бутало в цилиндъра... Късането на ремък не предполага такава случка...

С лекота се случва. Зависи при какви обстоятелства е скъсан ремъка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...