Jump to content

Малка питанка относно А6 4F - част 3


sky

Recommended Posts

Той колегата пита за зеленото меню ... там трябва и двете да се натискат... но може да не е разрешено зеленото меню в момента - първо трябва с VAGCOM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опс, сори.

При мен зелено меню нема, ама не ми и трябва, че да не стане фал.

Евентуално се чудя дали да си направя ъпдейт на ММИ.

Свалил съм трите диска, но май ще трябва да работи двигателят.

Брат ми преди няколко седмици успя да си падне акумулатора след усърдно ровене с Ваг Кома.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е да го нямам това меню (при натискането на кар и сетъп не излиза)?

Изкарва се с VCDS:

[07 - Control Head] [Adaptation - 10] -> Channel 8 -> Change 0 to 1.

Заб.1: Зеленото меню е подходящо за деца и възрастни от 12 до 72г - става за разглеждане, тестване на настройки и разбъзикване на такива докато си в колата, чакаш някой и се чудиш какво да правиш през това време (визирам и себе си в тази група hilezh.gif). За съжаление не предлага игри като тетрис и морски шах и като цяло ако човек има VCDS няма голяма полза от него.

Заб.2: Не пипайте подменюто Bootloader, Опасно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес направих Сф-Бс за 3 часа, 140-150 км/ч на автопилот от край до край. Разход 8.8/100 - никога не ми е давала толкова много. Възможно ли да е от гумите /зимни и малко по-високи от предписаното/? Дори околната Т не беше ниска, от 0 в Сф до 9 градуса в Бс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебаси, колко да ти даде бре? 4? hilezh.gif Аз не мога да го сваля под 9 при такива "автопилоти" със 150, да не говорим, че Соф-Бургас обикновено ми отлита над 11, но при друго каране, де... тия 150 направо ти идва да слезеш да си починеш respekt.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изкарва се с VCDS:

[07 - Control Head] [Adaptation - 10] -> Channel 8 -> Change 0 to 1.

Заб.1: Зеленото меню е подходящо за деца и възрастни от 12 до 72г - става за разглеждане, тестване на настройки и разбъзикване на такива докато си в колата, чакаш някой и се чудиш какво да правиш през това време (визирам и себе си в тази група hilezh.gif). За съжаление не предлага игри като тетрис и морски шах и като цяло ако човек има VCDS няма голяма полза от него.

Заб.2: Не пипайте подменюто Bootloader, Опасно!

На А4/Б7 има ли такова меню? Ако има по същия начин ли се пуска?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес направих Сф-Бс за 3 часа, 140-150 км/ч на автопилот от край до край. Разход 8.8/100 - никога не ми е давала толкова много. Възможно ли да е от гумите /зимни и малко по-високи от предписаното/? Дори околната Т не беше ниска, от 0 в Сф до 9 градуса в Бс.

Ако опиташ да го свалиш под 2:30ч ще ти даде над 11 :hilezh:

Не е от гумите, няколко пъти казвам вече, че с тези магистрали автомобилите ни започнаха да горят доста :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На А4/Б7 има ли такова меню? Ако има по същия начин ли се пуска?

Незнам. Това се отнася за ММИ 2G.

При теб не става ли по следния начин?:

"Select 'RADIO'. Turn off. Turn on. Select NAV. Press and hold the top left quadrant for more than 5 seconds. Press and hold the top right quadrant until the menu comes up."

Днес направих Сф-Бс за 3 часа, 140-150 км/ч на автопилот от край до край. Разход 8.8/100 - никога не ми е давала толкова много. Възможно ли да е от гумите /зимни и малко по-високи от предписаното/? Дори околната Т не беше ниска, от 0 в Сф до 9 градуса в Бс.

Според мен е по-скоро заради размера, а не че са зимни. Може да се бърка и компа от това. Ти смени термостата миналия януари нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам навигация :), затова си мислех, че е възможно да се пусне през VAG-COM.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес направих Сф-Бс за 3 часа, 140-150 км/ч на автопилот от край до край. Разход 8.8/100 - ..

Тя по каталог я дават при 120км/ч да гори 7,6-8л на 100км.

Ти при 140-150 е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално толкова си гори ако искаш да ти гори 7.0 натисни копчето на 100км и вземи пакет семки да може да си чоплиш докато стигнеш :)))

Хем да върви ама хем да не гори ..... нема такова животно със 150 само виж оборотомера къде е ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава ще е 6.5, хаха

Интересно ми е на Жоро (wolverine) 4F-ката 3.2FSI, която е на предно с ръчни скорости дали ще даде подобен разход при тази скорост 140-150 и 3 часа Сф-Бс? Защото ако не ти трябва quattro този двигател е перфектен - много върви и според мен ще харчи прилично ако не го газиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със зимната нафта май повечето дизели харчат повечко... Темпомата вдига разхода :) Със същата скорост съм на 7 л вече при средна 150 може да опрескочи 8....Вие с тва куатро икономия няма как да реализирате

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:-) И друг път съм карал така и гореше по-малко, за това ми направи впечатление. Споменах го, защото ми е любопитно дали размерът на гумите не е дал отражение върху изчислението и/или върху разхода.

Това е. Иначе съм доволен както от вървенето, така и от поведението и не очаквам тези неща да ги получа от разход 5/100, изобщо не ме притеснява точно това.

Термостатът го смених миналата година, правилно наблюдение, сега стрелката не мърда, мисля че двг е в идеален температурен режим. А и не беше особено студено, в Бс беше 9 градуса.

Зимните гуми нали са по-шумни и по-грапави, може би се отразяват на разхода съответно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Зимата си е за джип никво куатро не помага. Вчера ходих да вадя двама приятели с HILUXA ударили по корем в снега, хем ги дърпах с лебедката без да ги лашкам и им се потрошиха броните снега беше до капака им. Внимавайте не си трошете колите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разходът може да се е вдигнал от по-високите гуми, но минимално.

На мен нещо ми е твърдо с тези 17ки и мисля да слагам 16ки с 225/60 гуми.

Калкулаторът е в червено, ама май не е фатално.... много

Вчера бях на светофара до една 4F-ка с такива 225/60/16 с регистрация С.... рядкост са, но са радост за окото!

Редактирано от Jass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях оригинално с 16ки :)

16/17 се таз, разликата идва от твърдостта на каучука използван за изработката на гумата, и от това на колко атмосфери си е напомпал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е трябва да има разлика от 225/50/17 на 225/60/16, по-комфортно ще е :)

17ките са ми дот 2009, а 16ките ще са чисто нови - още един + и по-мек каучук.

На колко трябва да се помпат? Аз ги карам на 2.4

Някой хитрец преди мен е успял да скъса половината лепенка на капачката на резервоара и информацията, която ми трябва е в битието.....

Ако някой снима и постне картинката няма да му се разсърдя :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колко трябва да се помпат? Аз ги карам на 2.4

Някой хитрец преди мен е успял да скъса половината лепенка на капачката на резервоара и информацията, която ми трябва е в битието.....

Ако някой снима и постне картинката няма да му се разсърдя :rolleyes:/>

За 17 ки 2.6 към 2.2 предни -задни

16- ки 2.4 към 2 но понеже 60-ка борд го няма в референтните стоиности тва е за 55 според аутодатата..

На твое място бих ги карал с поне 0.2 отгоре помага ако нацелиш дупка за джантата и за гумата...

с 16 ки трябва да е по-добре 4ф вози и без тва твърдичко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който си мисли, че 4f вози твърдичко па макар със 18ки и спортно да се качи на А2ка и да се види, че може и по твърдо hilezh.gif.

По отношение стикера на капачката ето снимка от нета, че ме мързи - трябва да няма разлика за седан ма знае ли човек gruebel.gif. Аз лично 18ките зимата ги карам всички на 2.5. Лятото на по 2.8 някъде.

Снимка

Нещо интересно, което прочетох в книжката е, че гумите трябва да са радиални и дори е подчертано когато става въпрос за зимните гуми. Също и че когато гумите са с посока се ротират предни със задни, а не по диагонал. Когато не са с посока, в някои случаи пък е било по-добре да се ротират диагонално. Гума с по-малък размер от другите се слага само в най-краен случай за да се придвижиш с много ниска скорост до най-близкия сервиз.

Редактирано от MSM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, пак да попитам, относно спуканото челно стъкло...Каква цена на ново оригинално такова да очаквам от Порше София Запад?

С труд? Колко 3000 лева?

Редактирано от andrei_S40
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...