Jump to content

Смяна на фарове - Ауди А3


blondeskiller

Recommended Posts

Ами колега, аз съм имал Депо фарове на 2 различни коли и смея да твърдя, че бяха уникални боклуци. На едните започна да им пада покритието на рефлектора след 2 години, а другите ставаха като аквариум при най-малкия дъжд. Иначе откъм светене си бяха наред. Не знам, може да съм попаднал на кофти бройки. Явно с такива части наистина е 50/50 - или са си ОК или попадаш на нереаланите боклуци, които ти иде да изхвърлиш в кофата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега нямам оплаквания. Лошото е, че се получи една малка фуга м/у фара и бронята, но е търпима на фона на църковните свещи които имах преди във фаровете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хелата преди фейса свети добре и захабяване почти няма. Хелата след фейса обаче е пълен боклук. Това от личен опит. Аз още търкалям моите боклуци, просто защото депо са мизерни, а хубави фарове нямам идея от къде да взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Аз съм с депо и нямам никакви оплаквания за момента, светят си много прилично, особено дългите са идеални. Даже отдалече погледнати е много вероятно да ги объркаш с ксенонови, а не са.

Редактирано от stenli933
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте , не намерих подходяща тема и  пиша тук...  Въпроса ми е , харесал съм си хела фарове преди фейса от ауди с3..... но ще станат ли на мойта а3-ка 98година без да преправям нищо ? Буксите едни и същи ли са ? Някой ако каже ще съм благодарен
Весели празници !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема прочете ли я цялата?

Стават без преправяне,букси и т.н. фарове от S3/8L/ преди фейса,т.е. с отделния мигач.

Но да намериш такива е малко трудна работа,трябва да търсиш.

Пак казвам,префейс фаровете на A3/S3 8L светят много добре за заводски такива.

В предвид,че са на години вече,след рециклиране пак е по-добре от разни китайски изгъзици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Колеги, за да не отварям нова тема: Хела фарове с отделните стопове преди фейса без лупи стават ли на фейсова копа от 2002 год. По-горе пише за кола 98 ама за 2002...

Редактирано от spgi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хела фар с отделен стоп ще дойде някаква интересна конфигурация :hilezh: Може би имаш предвид с отделен мигач? Ако е така, не би трябвало да е проблем да се сложат (няма го ръбчето на калника, което държи мигача, но така или иначе мигача се захваща и за фара при колите преди фейслифта с разделени фар и мигач).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Пичове, гледам сте ъпнали темата за фаровете да ви запитам... Продадох си фаровете на А3ката(фейслифт) и сега предстои да вземам от S3 facelift с оригинален ксенон, но колата е от Англия. Чувам, че имали лостчета вътре за завъртане от английски към европейски? Някой да го е правил? Ако би могъл да приложи и някоя снимка да видя къде е това лостче. Благодаря! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, благодаря! Надявам се да светне с тези фарове, че със старите си беше живо тормоз да карам през нощта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност в момента взимаш същите фарове като твоите с по един баласт и една крушка. Защо просто не взе баласти, ако държиш на оригинален ксенон? Тези също може да имат нужда от рециклиране, за да светят добре.

Би трябвало да си имал лостче и в старите, и на двата ми комплекта имах такива, а не бяха от деснячки.

 

ПП От интерес/отчаяние питам - от някоя от тамошните морги ли ще ги взимаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно ксеноновите и нексеноновите фарове при 8L фейслифт се различават... поне на външен вид. Отвътре устройството не знам какво е, но предполагам че ксеноновият рефлектор не е идентичен с халогенния. Иначе, това че фаровете ще имат нужда от рециклиране е почти сигурно. 

 

С въпросното лостче във фара в конкретния случай може се превключи от английски стандарт, към равно отсичане на светлинния сноп, а не от англисйки към "нормален".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като се загледам има разлика в диаметъра на лупата, на ксеноновия е по-малък. Явно има значение. Нямал съм досег с ксеноновия вариант.

Учудвам се, че колегата се оплаква от фар, който след рециклиране свети отлично, поне в моя случай. Нито съм слагал скъпи крушки, нито ксенон, просто не се налага. Сложих едни стандартни Осрам за 5-6лв/бр. Всичко се вижда ясно отдалеч и светлината е достатъчно силна.

 

офф// Забелязвам обаче, че светлината е малко по-слаба от повечето автомобили с рефлекторни фарове от същите години. Не знам дали по правило с лупата светлината е по-слаба, отколкото с рефлектора или важи по изключение при нашите проблемни фарове. Запознатите да кажат. Не става въпрос за дължината на светлинния лъч, тя е сравнима с тази на рефлектора, а за силата. Например мой приятел с C-класа W203 на рефлектор осветява на същата дължина като мен, но при мен светлината е една идея по-бляда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит празник, колеги, докато си търся фарове, ми се счупи пластинка на десния фар, която се закачака към машинката за движение надолу-нагоре на рефлектора.  Навивала се с болтче, някой знае ли къде има такива пластинки или ремонтен комплект.

Според мен това е леглото от шарнира на лостчето на машинката, но не ми стана ясно дали е това по обяснението на колега.

П.С. На фаровете Хела отпреди фейслифта буксата е кръгла, а на фейслифта е плоска има ли някъкъв преход или се режат кабелите  и се взима кръгла букса.

IMG_20171126_115803_1.jpg

Редактирано от spgi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се бяха счупили тези пластини(по-скоро нещо като пластмасови скоби) и видях голям зор. Така и не намерих да се продават резервни, а и на самите тях няма парт номер, по който да може да се потърсят. В крайна сметка намерих човек, който ми изработи нови. За съжаление му нямам координатите, но със сигурност има много места, където могат да се справят със задачата. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От този ЛИНК, коя част е?

Мисля, че е 5.

 

209941000.png№      part code                            title    [Europa 2002  year]


  halogen twin headlights turn signal indicator    
1    8L0 941 003 K       halogen headlights (right-hand traffic only)    
(1)    8L0 941 003 M    halogen headlights (left-hand traffic only)    
(1)    8L0 941 004 K    halogen headlights (right-hand traffic only)    
(1)    8L0 941 004 M    halogen headlights (left-hand traffic only)    
halogen twin headlights turn signal indicator  use if required:    
(1)    8L0 941 003 AF    halogen headlights(right-hand traffic only)    
(1)    8L0 941 003 AH    halogen headlights(left-hand traffic only)    
(1)    8L0 941 004 AF    halogen headlights(right-hand traffic only)    
(1)    8L0 941 004 AH    halogen headlights(left-hand traffic only)    
individual parts    
2    8L0 941 159 B    cover cap    
(2)    8L0 941 159 C    cover cap    
3    8L0 941 191     sealing strip    
(3)    8L0 941 192     sealing strip    
4    8L0 941 295 A    headlight range control motor
F >> 8L-3-080 000

F >> 8L-31230 000
(4)    8L0 941 295 B    headlight range control motor    
5    8L0 941 453     bracket    
(5)    8L0 941 454     bracket    
6    8L0 941 953     side light lamp socket with wiring set    
7    1H0 953 123 F    bulb holder turn signal indicator    
8    8L0 998 121     repair kit for headlamp housing    
9    N  0177535    bulb 'longlife'    
9    N  0177532    bulb    
(9)    N  01775310    bulb, blue glass    
(9)    N  0177537    bulb, blue glass    
10    N  0177612    halogen bulb    
(10)    000 998 204 B    1 set of bulbs    
(10)    000 998 202     1 set of bulbs    
(10)    000 998 201     1 set of bulbs    
11    N  10256401    bulb, yellow glass    
(11)    N  10256402    bulb, blue glass    
(12)    N  10320102    halogen bulb 'longlife'    
-    1J0 941 160     spring for halogen bulb    
13    N  90168604    speed nut    
13    N  90168602    speed nut    
-    8L0 806 193     compensating piecefor headlamps    
14    N  90684701    fillister head bolt (combi.)    
(14)    N  10535501    hexagon socket head bolt (combi)    

 

 

Редактирано от spgi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,

Предишния собственик на колата беше сложил китайски пластмасови фарове от типа Devil eyes. Светят ужасно. Десня ми фар прави нещо като звезда на 5 метра пред колата а левия се рее из облаците. Дългите осветяват само знаците и е много "весело" да се пътува по тъмно.

Чудя се дали да ходя в някой сервиз да се пробват да ги регулират или да взема други фарове. Ако взема други, да търся оригинални (колата е преди фейслифта) от някоя морга или от магазин. Като гледам от магазин най евтиния вариант е около 90-100 лева на фар и 20 на мигач.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цяла сутрин гледах OLX и повечето обяви бяха останали с по един фар само.

Мерси за линковете. Мисля, че ще се свържа с човека от втория.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Видях, че някои хора търсят щипките за регулиране на фаровете, които са мега чупливи...

Аз си взех от ибей за 30лв ми излязоха, като крайна цена. Но в тях има железна пластина, която ги прави по-здрави и не се чупят.
Ето линк: https://www.ebay.com/itm/Audi-A3-S3-VW-Polo-Headlight-Level-Motor-Clip-Socket-Bracket-Hella-/271387740210

Рециклирах си сам фаровете, и сложих от тези щипки, само че пък не ми работят машинките за тях, но както и да е. Поне пак имат функция да държат секцията с крушки неподвижна.
 

Редактирано от Diido0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля, че след няколко часов зор (благодарение на клеясали винтове) успях да си сменя "тунинг" фаровете с оригинални. Единственото което трябва да потърся са пластмасовите щипки/бутони, които закрепват предната броня отгоре.

 

Ако някой се интересува от старите фарове да ми пише на ЛС.

 

Farois-Fundo-preto-Devil-eyes-600x600.jp

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...