Jump to content

Audi 100 - 2.6 - 2.8 / V6


Recommended Posts

Сега имам Ауди 80 Б4 2.0 моно 90 кс...

Моето Ауди на 1600 оборота е на 80км/ч...

на 1800 оборота е на 80км/ч...

на 2000 оборота е на 100км/ч...

на 2200 оборота е на 120км.ч...... това ми е границата , от 110 до 120км/ч...

Въпроса ми е .. Кой мотор от В6 - 2.6 или 2.8 има същите обороти на тези скорости , теста на моята съм го правил на 5-та скорост... Искам кола с В6 мотор която да е ниско оборотна и да е тиха и приятна за дълъг преход.. Изобщо може ли някой да сподели със такъв мотор на колко оборота е мотора на 120км/ч на 5-та скорост....?

ПС: Харесал съм си кола на колега от форума Ауди Ц4 със В6 мотор 150 кс.. Искам да си я прибера в гаража , но това е последното което ме вълнува, няма да ми е приятно мотора дами ръмжи на дълги преходи.....

Поздрави.......

Редактирано от ShpizAudi
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kво тФа коте там :hilezh:

Не знам дали си започнат, че твоята кола е с едни от най-дългите предавки на скоростната кутия !

МОето АБК на 120 е с 3000 оборота !

И най-важното - звукО от V6 няма ниииииииииииииииииииииииищо общо с 4 цилиндрова кафемелачка !

Търси автомат щом искаш ниски обороти !

Редактирано от Vitcig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е куатро скоростите на Ц4 с АВС 2,6 са още по-къси. На 5-та при 3000 об/мин се движи със 100км/ч. Ако е само на предно при 3000 об/мин се движи със 120км/ч.

2,8 12клапана е със същите предавателни числа.

Редактирано от kapitango
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето Ауди на 1600 оборота е на 80км/ч...

на 1800 оборота е на 90км/ч...

на 2000 оборота е на 100км/ч...

на 2200 оборота е на 120км.ч...... това ми е границата , от 110 до 120км/ч...

Сметката ти за оборотите и скоростта не е вярна. Ако на 2000 об/мин си със 100 значи за всеки 200 об/мин нагоре надолу вадиш или добавяш 10 км/ч. Това е по повод болднатото от мен. Моята каляска прави 500 об. за всеки 20-21 км/ч на последна предавка.

Търси автомат щом искаш ниски обороти !

Автомата на последна предавка с зацепен lock-up е еквивалент (като предавателно число на тракта кутия-диф) на ръчна кутия на най-висока предавка (например 4 степенен = 5 ръчка, 5 автомат евентуално = 6 ръчна)

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kво тФа коте там :hilezh:

Не знам дали си започнат, че твоята кола е с едни от най-дългите предавки на скоростната кутия !

МОето АБК на 120 е с 3000 оборота !

И най-важното - звукО от V6 няма ниииииииииииииииииииииииищо общо с 4 цилиндрова кафемелачка !

Търси автомат щом искаш ниски обороти !

Автомата на 120км/ч е на 3000

Сметката ти за оборотите и скоростта не е вярна. Ако на 2000 об/мин си със 100 значи за всеки 200 об/мин нагоре надолу вадиш или добавяш 10 км/ч. Това е по повод болднатото от мен. Моята каляска прави 500 об. за всеки 20-21 км/ч на последна предавка.

Автомата на последна предавка с зацепен lock-up е еквивалент (като предавателно число на тракта кутия-диф) на ръчна кутия на най-висока предавка (например 4 степенен = 5 ръчка, 5 автомат евентуално = 6 ръчна)

Прав си колега , объркал съм цифрите

на 1800 оборота е на 80км/ч........ :zustimm:

Редактирано от ShpizAudi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е куатро скоростите на Ц4 с АВС 2,6 са още по-къси. На 5-та при 3000 об/мин се движи със 100км/ч. Ако е само на предно при 3000 об/мин се движи със 120км/ч.

2,8 12клапана е със същите предавателни числа.

Не, 2.8 с 3к оборота е 120 с куатро. Моя кош също е 118 или нещо такова макар да е малолитражка. Като цяло обаче вземеш ли си тих мотор просто ще забравиш да гледаш оборотите, ако случайно не знаеш, 2,6 или 2,8 са кореннто различна лига от сегашния ти мотор при тия обороти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Aко си решил да е V6, по-добре 2.8. :) Върви осезаемо повече от 2.6, а в поддръжката едва ли ще намериш разлика.

И още по-добре да е quattro

По-дълга или еднаква със сегашната ти кутия няма да намериш при V6

И най-важното - звукО от V6

Кой звук, бе бате !? :gruebel:

V6 си звучи като обикновен миксер. :hilezh:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина не знаех , че моя мотор е със най дългите корости.... Кой друг мотор на Ауди е със подобни предавателни числа ? Има ли такъв от групата на В6- бензиновите мотори ?

ПС: Карам понякога служебния Пассат 2001г мисля , че е Б5 - 2001 година, не съм много в час с точната модификация... 1.9 ТДИ не знам колко коня е мотора, със 6 скорости... На 2500 оборота на 6-та скорост е на 180км/ч...... Това идеално ме устройва , ама не искам да си взимам VW или Ауди Дизел... Фен съм на дизела , но искам В6 бензин.....

За резервен вариант / В мечтите си / съм оставил Ауди А8-D2 3.3 ТДИ.....

Top резервен вариант / Топ мечта / 6.6L V8 Duramax Diesel , този мотор на 1400 оборота е на 120км/ч.. Но това е друга тема на разговор...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, 2.8 с 3к оборота е 120 с куатро. Моя кош също е 118 или нещо такова макар да е малолитражка. Като цяло обаче вземеш ли си тих мотор просто ще забравиш да гледаш оборотите, ако случайно не знаеш, 2,6 или 2,8 са кореннто различна лига от сегашния ти мотор при тия обороти.

Наистина ли е тих и при тия 3000 оборота не се чува нищо в колата ? .. Имам в предвид не е като моя на 3000 да ръмжи и да ме изнервя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ли е тих и при тия 3000 оборота не се чува нищо в колата ? .. Имам в предвид не е като моя на 3000 да ръмжи и да ме изнервя...

Имаш два катализатора,2 ламбда сонди,2 глави,но като звук не се различава от 4-цилиндров мотор.Когато един мотор е със здрава изпускателна система,той е тих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Когато един мотор е със здрава изпускателна система,той е тих.

Да, да, да...Явно отдавна не си се качвал в твоето аце или си тотално углошал, че ти се струва тихо... :hilezh:

Иначе по темата- в6 си е много приятно тих мотор за каране, ако това е изискването скачай смело!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, да, да...Явно отдавна не си се качвал в твоето аце или си тотално углошал, че ти се струва тихо... :hilezh:

Не, не, не говорих за моето,вътре не се стои, затова през повечето време съм отвън :hilezh: ,особено с изтърбушен катализатор,но веднъж се качих в едно С4 и му викам, "май ти угасна мотора" :rolleyes:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аце или си тотално углошал, че ти се струва тихо... :hilezh:

...в6 си е много приятно тих мотор за каране, ако това е изискването скачай смело!

АЦЕ-то във високите е със звук на дрелка с бургия 12-ка с видия :hilezh:

Иначе си прав V6 са тихи мотори, стоят си тихичко, всеки ден ги гледаш... :lol:

@ShpizAudi: Много объркани са желанията ти !?Фен си на дизел, но искаш В6 бензин !?Не искаш Ауди дизел, но мечтаеш за D2 3.3tdi !? :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш два катализатора,2 ламбда сонди,2 глави,но като звук не се различава от 4-цилиндров мотор.Когато един мотор е със здрава изпускателна система,той е тих.

Това НЕ е така. Като звук има някаква прилика само отвън. Иначе е в пъти по-тих от всички 4 цилидрови мотори, липсва характерния ръмжащ звук, по-важното липсва и бученето като върнеш по-ниска предавка. Малкото което се чува от мотора е приятно за ухото макар да не предлага "расов" звук. Липсва и леката вибрация на 4-те цилиндъра като даваш газ.

Изобщо по отношение на звука едва ли има по-претенциозен потребител и смело твърдя, че читаво V6 на ауди няма нищо общо с малолитражките и сред най-мазно и тихо работещите 6-цилидрови мотори ако сложим в уравнението и другите марки. Само вървежа не е нещо особено, но всичко казано дотук мисля, че оправдава покупката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, да, да...Явно отдавна не си се качвал в твоето аце или си тотално углошал, че ти се струва тихо... :hilezh:

Иначе по темата- в6 си е много приятно тих мотор за каране, ако това е изискването скачай смело!

Да , точно това ми е изискването...

АЦЕ-то във високите е със звук на дрелка с бургия 12-ка с видия :hilezh:

Иначе си прав V6 са тихи мотори, стоят си тихичко, всеки ден ги гледаш... :lol:

@ShpizAudi: Много объркани са желанията ти !?Фен си на дизел, но искаш В6 бензин !?Не искаш Ауди дизел, но мечтаеш за D2 3.3tdi !? :blink:

Да, не съм пояснил....

В момента за бюджета който имам , не мога да си позволя да поддържам 2.5 ТДИ В6 мотор , Ауди А8 3.3 ТДИ , немога също да си купя 2.7 ТДИ или 3.0 ТДИ... Най достъпни за момента са В6 бензиновите мотори , а и имам достатъчни средства за поддръжка на такъв мотор. Поне така мисля ...... Пък и какъвто и проблем да се появи по В6 бензиновия вариант, не мисля че ще струва отстраняването му , колкото двете турбини на 3.3 ТДИ мотора ......

ПС: Добре го написах това по-горе , несъм поддържал В6 бензин , но така виждам нещата от прочетеното тук из форума......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 2.6 куатро автомат и на 4-та при 3000об е на 120км/ч мотора до 3500/800 об/мин не се чува в купето освен ако не се заслушаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 2.6 куатро автомат и на 4-та при 3000об е на 120км/ч мотора до 3500/800 об/мин не се чува в купето освен ако не се заслушаш.

Значи оборотите в случая нямат нищо общо със шума в купето... Вътре е тихо и спокойно.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 4-ри цилинровите мотори шума на мотора е осезаемо по-силен. Аз съм свикнал, че почна ли да го чувам съм на около 160 и дори тогава шума е примесен с вятъра и шума на гумите.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега имам Ауди 80 Б4 2.0 моно 90 кс...

Моето Ауди на 1600 оборота е на 80км/ч...

на 1800 оборота е на 80км/ч...

на 2000 оборота е на 100км/ч...

на 2200 оборота е на 120км.ч...... това ми е границата , от 110 до 120км/ч...

Аве само на мен ли ми се струва, че тия обороти нещо не са така. Моя дизел са му точно тези оборотите и скоростите на 5 предавка. А ти даваш бензин за пример, като досега в теми с б4-каджии все искат скоростна кутия от дизел, а то от АБТ била супер перфектна.

Да не си свалил тези стойности от служебното 1,9 тди ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве само на мен ли ми се струва, че тия обороти нещо не са така.

Не,и на мен ми направи впечатление но си замълчах,доколкото знам при АВТ на 5 ск при 2500 оборота се движи със 100 км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...