Jump to content

A4 разочарование!!!


Recommended Posts

  • Отговори 108
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Що да я затварят бе Колеги да не се уплашихме нещо. :bia:

Карам Ауди, но уважавам другите марки-не съм кон с капаци.

Малко толерантнст проявете не само в разбиранията си, но и на пътя.

До скоро и да продължиме на по :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Нов съм в форума, а и в предпочитанията си към Ауди.

То предпочитания малко пресилено ми звучи.

Купих си А4 1,8 20В 1996 г. и съм доста раздвоен по отношение на оценката му.

От една страна ми харесва, че е стабилно, здраво, стегнато, интериора е страхотен, ергономичен и качествено направен, по хубав път вдигам и 180-190 км/ч без да се осеща скороста, двигателя е добър, еластичен и пъргав. Но има три неща които направо си ме дразнят.

Става въпрос за това,че седалките са ужасно дървени (твърди), а окачването също е много твърдо-направо комфортат е много лош. Всяка дупка, неравност и цепнатина на пътя се осещат изцяло от пътниците в купето. Ужас!.

Не ме разбирайте погрешно, окачването си е здраво, преди покупката правихме пълна диагностика и всичко си е наред.

Освен седалките и окачването ме дразни и шумат в купето, можеше да се постараят  повече.

Возил съм се в далеч по-евтини коли от по-масови производители и там комфорта, шумоизолацията и седалките са били далеч по-добри. Не знам доста съм разочарован от А4.

След около година мисля да го сменя и се чудя дали А6 тези новите от 1997 насам са по-комфортни. В смисъл дали при тях не е наблегнато повече на комфорта и шумоизолацията.

Ако някои има такова ще съм му благодарен да сподели с мен впечатленията си от пътното му поведение и по специално за комфорта. Че е сигурно и стабилно това е ясно. Шумоизолацията?

Харесвам тихите, безшумни и комфортни коли, някой ще ме насочи ли към такъв модел?

Хайде със здраве! И безаварийно.

колега, тези коли са така. И А6 да си купиш пак ще изостава по комфорт от американските си конкуренти и мерцедес.

При АУДИ най-важен е дизайна и спортните амбиции - това е стилът на тази марка. На заден план са комфорта и практичността.. аз затова си харесвам Сиерата и още си я карам, макар да няма климатик :bia:

Между другото забелязал съм че при скорости от над 140 км/ч возията на АУДИ се подобрява многократно, така че просто натискай педала повече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно и в нашия форум/ на Ситроен/ да се появи някой, който не е доволен от марката ще го изядат с парцалите :bia: Колегата просто не е улучил кола, която му пасва. Нека пробва, все ще се намери и неговата/ дано да е ситроен/. А иначе аз съм карал доста аудита-А8 4.2 автоматик, А6 2.5, А4 1.9, А61.8 и мога да кажа, че колите са си супер, особено високите модели. Преди няколко години на майтап си купих един Ситроен СХ 2.5 дизел, стегнах го и от тогава Ситроен си е моята марка. Сега съм на ХМ 3.0 V6 автоматик и смятам да си я карам дълго време. Гледам, че в Пловдив си организирате срещи, ако имате желание може да се поомешаме и да си поразгледаме колите. Сигурен съм, че повечето изобщо не сте се качвали на големите модели на Ситроен и за това има такава негативна нагласа...А когато ние имаме сбирка може да пусна линк във вашия форум и който иска да заповяда на по бира :wall: Между другото никога повече не съм чул лоша дума за марката от приятели, които съм возил, или които са шофирали колата ми. Хайде лек на всички!

Редактирано от boss67
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е тази тема, бре? ;)

Някой сериозно ли си мисли, че може да се сравнява Ауди със Ситроен? :wall: Може да са здрави (не са), може да са всичко, но това са си евтини коли. Карал съм много Ксантия 2001 HDi - кенеф тотален. Вози те, много приятно, всъщност. Ако се возиш - кеф! Но да караш тая кола - ;) . Няма толкова безлична кола. Никакво удоволствие не доставя на шофьора. За имиджа изобщо не коментираме :bia:

Двете марки са абсолютно несъпоставими. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам ,че се регистрирах! Не очаквах такова отношение...И такива безсмислени твърдения. Карайте си със здраве любимата марка и се абстрахирайте от факта, че съществуват и други коли. Моля модераторите да изтрият регистрацията ми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колегата Бос67,който се опита да внесе здрав разум и помирение в дискусията-съжалявам,че те огорчихме.Не съм от Пловдив,иначе бих пийнал една бира с теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OFFTOPIC: Не мога да разбера единствено защо Gecata трябваше да пише такива неща в ”техния” ;) си форум ??? То че ни пусна мухата тука пусна я ама...

:bia:

Нямате си и представа на кво ги направих тия в Ауди форума

Пропищяха от мене. Търкалям се от смях...

Само за Ситроен им говоря. Абе какво ви говоря и на вас, мъкааа.... Плаче ми се

Искам си Ситроен и тва е....

:wall:

П.П. Ей, ”ние” в ”нашия” форум сме гоУеми сектанти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влязох във форума на Ситроен и искам да ви уведомя,че доста се забавляват за наша сметка.Ами така е,като се връзваме на всякакви простаци.Все едно беше отдавна темата 4 лв. на 100 км..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей момчета! Не искам да се караме.

Какво като харесвам и Ситроен.

Ако съм засегнал някой се извинявам.

Айде сега ще тръгвам щото имам да карам буркани към село... :bia: със 180 по готините участъци хихи :wall:

А относно бирата, ще трябва да черпя щото нмай доста ви поизпилих нервите.

Няма повече обещавам.

В неделя ще Ви пиша кво е станало/останало от бурканите след преминаването на Петрохан.

Лека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакайте бре - що БАН! Нема нужда - те сами ще се утрепат нейде! С тея окачвания хидро-незнам кви си!

Ми требе и таквиз ора да има - иначе какво ще правиме! Всички с Аудита - не е интересно!

Ма като видя френска свирка на пътя - давам път - ако се разпадне нещо - да мога да реагирам! ;)

Ситроен 70та година - смях - ми тоя сигурно е изваден от музея! Да извадим и едно Ауди от музея и да видиме :wall:

Шефа ми имаше два ХМ един след друг - тва чудо редко излазваше от сервиза! Моята кола влиза на 6 месеца един път в сервиз за 1 ден! А е на 20 години вече! :bia:

Кви са тия простотии - ми А8 има въздушно окачване и всички твърдят, че е супер готина - тоя тиквеник ще ми обяснявя - у лево бре - на сапун! :)

Пишете си у смотания форум за смотаните бангии! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек се учи докато е жив. А тая тема ни научи , че Citroen са "по" във всяко отношение от Audi.И тъй като вече прогледнал реших да проверя форума на тази по-добра марка попаднах на тема, където един човек се оплаква от Ц4 , което тамън е купил и му дава много проблеми,очевидно нацелил дефектно такова,което не е показателно за качеството на марката естествено(чичото на един приятел си купи ауди А8 директно от градът с И в Германия и пробва на 2-пъти да си го кара до БГ, но явно електрониката била прекалено привързана към дома си и двата пъти отказвала да работи след около 200 км. от завода :wall:)Но интересното в темата е един доволен собственик на Ц4, който казва , че има само няколко от проблемите на първия НО за сметка на това:

"изработката и сглобката на купето е без абсолютно никакви забележки; имам някакви високочестотни поскръцвания от сенника пред шофьора и жабката, но са почти недоловими ако музиката е на ниво 3 или по-високо "

"двигателят (моят е 110 кс) мърка като коте и само 1-2 пъти добави някакво леко ръмжене докато беше съвсем студен и при гасене трака метално".

:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето мнението ми във Ситроен форума:

"Както виждаш обаче никой от нашия форум не започна да плюе Ауди и да разправя какви "кошници" и "отпадъци" били, каквито са отзивите за Ситроен във вашия форум. Това за пореден път доказва че сте крайни и предубедени, без повечето от вас да имат някакъв опит с другата марка. Тъжно е да се четат такива работи за Ситроен - марката въвела в Европа поточната линия, дала облик на съвременния автомобил и измислила и внедрила половината съвременни екстри. Аз продължавам да съм оптимистично настроен и продължавам да вярвам в това, че ние хората и българските авто-форумджии и фенове (независимо на коя марка) можем да научим много един от друг и да бъдем приятели. Вашия форум обаче ме кара да се разочаровам. Както виждаш аз, а и други колеги, не караме Гецата да си купува задължително Ситроен. Даваме му съвет да пробва колкото може повече марки и накрая да си вземе това, което най-много му харесва и му е на сърцето. А това може и да е Ауди А6 - и няма лошо, обаче с вашето отношение едва ли ще го допуснете да пробва такова."

... сега отговарям на момчето, на което "всички твърдят" че А8 било на въздушно окачване и возело супер ... Аз съм го карал лично доста време (говоря за новия модел 2004г.) и твърдя, че това е най-меко возещата немска кола - вози по-добре от Мерцедеса с АБС, който също съм карал. Обаче има две неща които ме притесняват при това окачване:

1. Това окачване е пневматично и вози по-твърдо от ХМ-а и СХ-а ми, също и от С5, но няма как да не е така, защото комбинацията от хидравлика с пневматика дава по-добри резулати.

2. един такъв активен газов амортисьор за А8 е от порядъка на 4000ЕВРО и това никак е го прави конвенционално и използваемо и ефтино за поддръжка - нищо чудно, че не се внедрява серийно а е опция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като гледам в моргите е пълно с А8-ци със разрушени амортисъори и окачване :) Никой ги не ще! Интересно защо ли в Съвета на Европа баровците-съветници се возят предимно на А8, а Ситроен никъв го нема :) Баси - тея са малоумни - ем по-ефффтинко, ем по-убава возия, ем е МАРКА - не е некво си безлично Ауди!

Пич, не ме интересува какво караш и каква марка е твоят автомобил-мечта, но да дойдеш във форума на най-заклетите фенове на Ауди и да говориш небивалици, и най-вече да се опитваш да ни убедиш, че и Ситроен, Пижо или Ренде стават за нещо, освен да стигнеш ЕВЕНТУАЛНО от едно място до друго - ти нещо си слънчасал яката! Сбъркал си мястото, приятел! Тук говорим основно и най-вече за УДОВОЛСТВИЕТО да караш АУДИ! Има и други марки, които си заслужават и то много, но френските дръвца не са от тях и никога няма да бъдат! ;)

Остани си със здраве и не ни обръщай внимание - ние сме СЕКТАНТИ и вече сме си загубили душите - не можеш ни вкараш у правия път - quattro обича да се движи по остри завои, че некой път и извън асфалтираните пътища! ;):bia::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...