Jump to content

Зимен разход на дизел?


Lightning Mcqueen

Recommended Posts

Здравейте и от мен!

Относно градския разход на гориво на този двигател при мен зимно време е между 8,5 и 10 л/100 км, в зависимост от дължината на отсечките по които пътувам. Разхода го засичам винаги по колонка като почти всички зареждания са с пълнене догоре.

Аз съм от Бургас като при нас е по-меко времето. Имам колата от 4 години и разхода си е непроменен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Понеже съм сигурен че темата е пълна с глупости, как на някой колата му харчи 2 на 100..И понеже съм един от малкото, които казват наистина колко им харчи колата,да кажа директно - колега - автора със същата кола съм. при сходен маршрут и параметри на твоя, моята дава ~9.5-10 ;)/>/>/> ама много зависи от задръстването от екстрите, които е оборудвана колата ти дори... тоест искам да ти кажа че всичко което си описал в поста си е точно така.

Лятото ми дава ~8.5...това е при мен.

А някой се изказа, че бензинова кола харчи толкова. Аз съм имал бензинова а4, да харчи колкото дизела ама с 3-4 кила отгоре, при сходни маршрути, гадни задръствания и тн...

Говоря за Софийско градско

Апелирам - не подмамвайте хората, че колите им в задръстванияа в София час пик могат да харчат 7-8

И да попитам и аз - как най-бързо загрява колата сутрин - с Ауто/С ЕКОН или БЕЗ/С Духане на предниа джам/С нагреватели на задния?

Кой от всичките варианти ? :zustimm:съгласен с колегата много точно казано

Редактирано от cougar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с климатика много няма разлика при температури под 5 градуса. тогава компресора не се включва каквото и да сте му задали. иначе колкото повече консуматори има толкова повече ток произвежда алтернатора, съответно толкова повече товари двигателя, съответно загрява по бързо. но и харчи повече.малко но повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ноември месец, температурите бяха около 0-лата (колата е в гараж) разхода ми е 7.5л/100 (600м черен път на 1-ва, после 20км нормално каране на 4-та със 70км/ч и после 5км средна хубост задръстване). В обратната посока колата я паля от подземен паркинг, там беше около 15 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже съм сигурен че темата е пълна с глупости, как на някой колата му харчи 2 на 100..И понеже съм един от малкото, които казват наистина колко им харчи колата,да кажа директно - колега - автора със същата кола съм. при сходен маршрут и параметри на твоя, моята дава ~9.5-10 ;)/>/>/>/>/> ама много зависи от задръстването от екстрите, които е оборудвана колата ти дори... тоест искам да ти кажа че всичко което си описал в поста си е точно така.

Лятото ми дава ~8.5...това е при мен.

А някой се изказа, че бензинова кола харчи толкова. Аз съм имал бензинова а4, да харчи колкото дизела ама с 3-4 кила отгоре, при сходни маршрути, гадни задръствания и тн...

Говоря за Софийско градско

Апелирам - не подмамвайте хората, че колите им в задръстванияа в София час пик могат да харчат 7-8

И да попитам и аз - как най-бързо загрява колата сутрин - с Ауто/С ЕКОН или БЕЗ/С Духане на предниа джам/С нагреватели на задния?

Кой от всичките варианти ? :zustimm:/>/> съгласен с колегата много точно казано

Ако имаш печка, под 5 градуса е външната температура и ЕКОН не ти свети, то тогава ти работи печката и колата загрява за отрицателно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и други марки просто Webasto е лидера. Отделно има на някои автомобили се вграждат някакви заводски извращения, които повече грижи създават отколкото помагат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто според мен за 1.9 ТДИ няма как да се каже, че "погорва стабилно", колкото и да гори това е ужасно икономичен мотор. Другото е, че караш Ауди и то не евтино, с не евтина поддръжка и при това положение не би трябвало да се цепи стотинката и да се припада от това че колата в даден момент е изхарчила 1-2л. повече.

Нищо лошо не влагам, изказвам си мнението. :)

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Freaky, това дето каза е направо смешно. Може да не горо 7, но дава супер добър разход за това, което предлага като екстри, динамика и като цяло автомобил.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто според мен за 1.9 ТДИ няма как да се каже, че "погорва стабилно", колкото и да гори това е ужасно икономичен мотор. Другото е, че караш Ауди и то не евтино, с не евтина поддръжка и при това положение не би трябвало да се цепи стотинката и да се припада от това че колата в даден момент е изхарчила 1-2л. повече.

Нищо лошо не влагам, изказвам си мнението. :)/>

Нещо си се объркал, мен разхода не ме вълнува, но казвам защото има хора които ги бърка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах.. не те бърка викаш :)/>

Не ги бърка Хамериканците и си карат мотори по 5-6 хиляди кубика и не знаят модерни думи като дизел, газов инжекцион и метан. Ако не ни бъркаше разхода нямаше да караме 1.9тди, а поне нещо 4.2 нали?

Редактирано от hristtov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

131-цата си погорва стабилно студена и градско :wall:/>

Така е харчи си стабилно не оспорвам.

Зимата и на много късни отсечки 3-5км. си удря 12л. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах.. не те бърка викаш :)/>/>/>

Не ги бърка Хамериканците и си карат мотори по 5-6 хиляди кубика и не знаят модерни думи като дизел, газов инжекцион и метан. Ако не ни бъркаше разхода нямаше да караме 1.9тди, а поне нещо 4.2 нали?

За студент човек толкова като завърша и успея да си намеря доходна работа да се надявам лично ти първи ще разбереш като си взема някоя А8 бензинка ;)

И аз да взимам 5 бона и бензина да е 2лева и мен няма да ме бърка нали, защото на хАмериканците съотношението заплата/цена на гориво е доста голямо

Редактирано от Freaky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За студент човек, няма да те оплакваме. Аз като студент не можех и да си помисля за кола. Явно са дигнали стипендиите много :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно са дигнали стипендиите много :)/>

Явно е така, щом и разходи от 11- 12/100 за дизел, се приемат за нормални .. :D

При мен такова нещо не може да се случи никога, в момента в който дизела ми даде разход 9л. или съм го гръмнал, или съм го продал веднага и вземам дизел от друга марка ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе колеги, наистина ли вашите коли никога не са правили разход 11/100? Аз с моето АФН комби, с зимни 15-ки, не е чипирано, няма ЕГР, всичко останало си му е 6, през зимата, когато температурите са под -5, по малък разход от 10 не мога да му направя. Това става дума за Благоевград, като карането ми е сутрин 4-5 км, и вечер толкова, колата не успява да загрее, трафик няма, поне аз минавам през тези маршрути, където няма много движение. Ако температурите вече са над 0 до към 8-10, колата ми дава разход около 8/100 в града, а пролетно-лятно време е около 6,5/100. Аз мисля, че при мен и тези условия е нормален разходът, предполагам и за другите, които казват, че имат същият разход условията са идентични. Все пак трябва да взимате на предвид тези фактори и най-вече температурните. Миналата седмица когато навън беше -12, колата ми даде разход над 10/100, сега температурите са около +5 и колата ми даде разход около 8/100. Ако това не е нормално, кажете къде е проблема тогава. То най-лесно е да я продадеш, ма и другата може да е така и тогава и нея ли я продаваме?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е така, щом и разходи от 11- 12/100 за дизел, се приемат за нормални .. :D/>

При мен такова нещо не може да се случи

При теб няма как да се случи при положение, че караш неземна технология.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем нормално е да даде над 10 при екстремни условия. До работа и обратно съм винаги в час-пик и в приятни задръствания и до края на октомври не минаваше 8 разхода. Е от началото на ноември досега под 10 не е падал. Това градско, иначе на дълго си е нормален. При по-лекия летен трафик и температури даже и под 7 пада понякога само градско по същия маршрут като зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така днес понеже и при нас насипа снега и реших да се застраховам напълних резервоара, без друго му беше време.

Влезнаха 53литра до горе. Километража отчете 850км дистанция. От тях около 450 са ми извънградско, другото е в града на къси дистанции. Може да се каже че е 50/50. Та като го сметна идва смесено 6.2л/100 смесен разход. Който иска да вярва на това което пиша, никого не задължавам с мнението си все пак аз ги давам парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...