Jump to content

Recommended Posts

Нещо не го оставя и да заспи. Тази вечер, за 6 часа време, откакто го свалих от зарядното, са заминали 13% батерия. Моето LG за една вечер не губи нито 1% батерия. Най-големия потребител е Phone Idle със 77%.

Има ли някакво приложение, което не иска руут и следи кой процес пречи на телефона да заспи и дава подробна информация за това. Видях, че няколко приложения се ползват за следене на батерията в комбинация с друго, което показва кое приложение е проблемното, но работят само с руут.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера в супера - гледам и не вярвам на очите си. Обръщаем MICRO USB куплунг на кабел. И за какво беше целия шум с USB-C ?

 

https://zora.bg/product/135701-flexi-slim-blue-usb-microusb-075

 

http://www.mobilefun.co.uk/hama-flexi-slim-reversible-micro-usb-twist-proof-cable-p60126.htm

 

https://www.amazon.de/Hama-Micro-USB-Kabel-Flexi-Slim-reversible-verdrehsicheres/dp/B00O449T82

 

51yoNgGbJrL._SL1100_.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко време ще му издържат пиновете на този кабел, можеш ли да засечеш? :)

 

Мани го Type-C-то, само за измислени тарикати е <_< 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабела изглеждаше добре. И като за 9 лв може да не му се придиря много, много. Дори имаше 4 цвята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със сигурност има нужния брой пинове за USB Micro каквото е в действителност. Дори два пъти в повече.

Какво общо има type-c в случая?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ти пишеш, защо е целия шум с type-c, а аз ти казвам, че е броя пинове :hilezh: Иначе такива кабелчета има и са готини, но тайп ц си е друго животно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, друго е. Никой не го поддържа. За сега.

И не виждам с какво ти помага броя пинове. Това е въпрос на стандарт. Сложили са няколко пина за + и - за да тече по-голям ток. USB Micro поддържа MHL ама явно никой не го ползва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност последните флагмани на всички производители са с type-C, а китайциет вече второ-трето поколение са с type-c...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един приятел му подариха едно мини вентилаторче, дето се бучи в порта на телефона и почва да се върти, обаче на неговия J7(2016) тръгва за малко и после спира, не намерихме настройка или нещо от сорта. На Htc M8 бачка без проблем. Някаква идея дали е въпрос на настройка или няма да стане със конкретния Самсунг?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, ole написа:

Цитиране на предходно мнение!

единственото, което можете да опитате е да изключите всякакъв power saving, ако изобщо е включен. Quickcharge също е препоръчително да е изключен, ако има. Има една програма ampere, която показва с колко "ток" се зарежда батерията или съответно се разрежда - може да сравните самсунга с хтц да видите има ли голяма разлика в стойностите като включите вентилаторчето - поне за инфо ;)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, grizzly said:

Кое му липсва че нещо не разбрах?

 

Мечо, предполагам имаше предвид, че след не толкова много време някой от пиновете ще даде фира, защото трябва да се огъва за да може да работи и в двете посоки. Или бъркам? Така си го представям поне...

 

Type-C е друга бира, не го закачай него :) Надявам се час по-скоро да започне масово да се използва по всякакви устройства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не се огъва. Просто са събрали 2 УСБ Микро в един корпус, кръстосани и един срещу друг. Ако има някакви недостатъци е по-тънката стена в отсрещния край която на практика липсва. И може да се счупи по-лесно ако това има някакво значение изобщо. Важното е че тия които ревът колко трудно било да се ползва Микро УСБ могат да си купят такава жица и да спрат да ревът.

Type-C може да е много готино но ще ме интересува когато навлезе масово. Примерно след 3 години. За сега не ми е интересно.

 

1465712659_2.gif

 

Reversible-Micro-USB-Cable-2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен е повече от ясно на последната снимка това, че този леко подвижен елемент в средата на кабела и най-вече крачетата не биха издържали същото натоварване каквото е предвидено от оригиналния кабел. Не на последно място защото всичко това е чисто и просто някаква интерпретация в свободен стил на стандарта микро-USB и е далеч от стандартизация. Да, интересно е като цяло, но силно се съмнявам, че при ежедневната употреба би бил достатъчно издръжлив. Но пък за 7лв, че и различни цветове - на кого му пука? :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Момци, появиха ми се едни снимки в галерията, без никаква идея как ... Като дам "подробности" излиза самсунг клауд/вайбър/медия ... никой не ми ги е пращал!? На някой да му се е случвало?

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, но конкретните снимки не са ми пратени от никой във вайбъра. Тези, които са ми пращали са с път директно вайбър/медия...

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно си имал някъде backup на cloud услуга - провери най-често google photos, но и останалите dropbox, самсунгския и друго ако ползваш. Най-добре през pc влез в твоя акаунт и от там виж дали ги има. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера влизах през телефона, странното е, че снимките не са наши въобще.. няма как да съм ги снимал. Иначе има бекъп в самсунг акаунт-а.. но това не обяснява как са се появили в телефона?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време имах същия случай. Появиха се някакви снимки, които не бяха мои, в смисъл на тях имаше хора, които не познавам :hilezh: така и не разбрах какво се беше бъгнало 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много странно верно .... ако тези ги снимки ги имаш на бекъп в самсунг акаунт и този акаунт е добавен в телефон е нормално да се появат снимките на телефона.

 

Google plus също е доста подъл, провери и него, дали не прави нещо без да пита :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че има други форуми за тая работа, но все пак ще питам и тук :) някой да е запознат с флашване на ромове и отключване на буутлоудър ? Става дума за един китаец, който не ми се иска да продавам, а дойде с някаква гаражна версия на рома и леко ме дразни :)

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toя кабел горе от линка го ползвам от няколко месеца, зарежда бързо колкото оригиналния, 5 пъти по-гъвкав и засега няма никакви проблеми. Само един кусур, много къс е 75см, а оригиналния е май метър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...