Jump to content

Recommended Posts

Никога повече Samsung. От началото на кампанията за ъпдейтване на моделите им до 5.0+ и 6 ми беше ясно, че няма да обновят Galaxy Note II. Месеци наред агония и накрая на "финалния" тест се издълнил. Хайде не на нас тия. Някакви бюджетни пръчки ги пускат с 5.0 и нагоре, но Ноута с Exynos 4412 и 2 гиги рам не може да работи с Lollipop. Както и да е де, скоро ще го разкарам.

 

 

Човек, това е много старо устройство. Дори нексуса от 2012 няма да получи 6-ца.

 

Иначе като си логваш акаунта в ново устроство (или току що форматирано старо) ще те пита дали да ти възстанови приложенията. Контактите също си ги дръж на акаунта. На картата памет, ако имаш нещо ще си остане, освен ако изрично не маркираш да я изтрие и нея. Всички месинджъри си имат опция за бекъп. Ако искаш и Call Log-овете - Call Logs Backup & Restore се казва приложението. За друго аз поне не се сещам...

 

Без руут ще трябва да си ги направиш нещата по отделно. Не знам да може се направи само с 1 приложение, но то пък не е кой знае каква разправия.

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приложенията ще ги възстанови, но в оригиналният им вид. Например Nova Launcher-а ми ще е пак с базовите настройки, а не ми се играе часове наред да го настройвам отново. Навигацията предполагам също ще се върне в изходно положение. Ако има как да ми върне всичко от уолпейпъра до запаметените настройки на апликациите, ще бъде чудесно. За логовете и контактите съм намерил решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смотания Вайбър да прави пинизи на някой друг? При пропуснато от мен повикване не ми излизаше notification за такова, не ми излизаше и цифричка над слушалката. След кратко търсене в интернет масово проблемът идвал от Вайбър. Махнах го и наистина се оправиха нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ъпдейтнах до 5.02 LG G2-то. Единствено като минус забелязвам леко по бавната работа на моменти, особенно първите 10-15 секунди след като пусна някакъв нет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тествам различни къстъм ромове на андроид 6.0 на нексус 4 и нааай съм доволен от doze-a. За цяла нощ нямам никакво падане на батерията както и през времето през деня когато не го ползвам. Оставям го снощи на 49% и сутринта го намирам на толкова. Ето снимка на батерията, личи си къде е бил в режим doze.

aa921e5aa66bea4e4609eedace2c3de7.jpg

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Редактирано от ole
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не мога да разбера какво им става на тези боклучави зарядни на самсунг, обаче всяка година ми се налага да купувам ново. Просто изведнъж телефона започва да се зарежда адски бавно (моля обяснете защо), а се разрежда с 1% на няколко минути. На ноута ми батерията му се зареждаше за малко над 2 часа, а ми се е случвало за цяла вечер да се зарежда с 20%. После с минимално ползване да издържа по половин ден. Всичко е от зарядното, вече се уверих, но не разбирам защо. Слаб ли му е заряда ако кабела е дефектирал или какво... Между другото, редовно стои боднат в USB-то на лаптопа, за да се ползва като модем.

Да не говорим Android system как яде около и над 10% от батерията, което ме изкарва от равновесие. Направо си плаче за хард ресет, но не знам доколко ще е ефективно. Не ми се занимаваше да disable-вам един по един процесите в Android system, тези които са безопасни за изключване. Още няколко дни да ми играе по нервите.. направо го форматирам, пускам го на безценица и продължавам към следващ телефон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

 

Предполагам, че имаш някакъв контактен проблем с USB-порта на телефона (най-вероятно е запрашен). На жената G2-та страдаше от същия проблем и след едно бързо почистване сега зарежда нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от порта. Със зарядно на Nokia с фенерче го зареждам по-бързо. Всъщност с това на самсунг, батерията пада докато се зарежда, ако го ползвам докато е в контакта. :hilezh: С това на Нокиа-та се зарежда. А разликата е в зарядните е огромна - на самсунга аутпута е 2А, а на нокийката е нещо от сорта на 0.5А. Не мога да разбера как на няколко месеца тези зарядни се прецакват. Дали защото пътувам редовно и постоянно ги сгъвам/разгъвам..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз едно зарядно съм имал на самсунг и ми изкара 3г без проблем. На приятелката лг зарядното обаче не изкара повече от година. Забелязвам, че всякакви неоригинални зарядни се скапват много бързо, но явно се случва и с оригинални.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не е в зарядното проблема! Моя стария самсунг почна да прави тея мурафети. Трябват му 24 часа да зареди до 100%. Сменях кабели, зарядни, батерии, ос... След известно време започна да се зарежда за 10часа... Взех поредния андроид телефон и не след дълго започнах да съжалявам отново...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак митове и легенди. Все едно телефоните на другите системи не ползват същите части? Ооо, не. Те пристигат директно от Космоса.

 

Голяма част от (фабричните) зарядни са заводски дефектни. Специалните кондензатори с които се правят микромощни зарядни са скъпи и дефектират поголовно. Да не говорим за това че USB кабелите са пълни боклуци (всички афтърмаркет) и само част от оригиналните вършат работа за заряд с 1 или 2А.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе... Затва съм хвърлил сума самсунги. Пък и не съм казал нищо за хардуера, софтуера имах в предвид. Ма ся сигурно ще кажете, че андроида работи по-мазно от wp и ios но нека всеки си пее от неговата камбанария.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ти като си негативно настроен няма какво да се говори тогава.. Изкара андроид виновен, че не ти се зареждат телефоните, напиши го това в някой западен форум за андроид и ще ти се смеят...

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от андроида. Ясно съм казал, че със зарядно на Нокиа с фенерче телефона се зарежда по-бързо и батерията издържа повече. От няколко дни нямам проблем и с моето си зарядно (поне не толкова голям, колкото преди). Подозирам Android System за някакъв огромен drain на батерията от даден набор от процеси или зловреден софт/нещо, което държи телефона awake или постоянно кара процесите да се рестартират. Било е така и преди. Оправих го с ресет. Много живот има още в телефона, въпреки че вече го пуснах за продажба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ти като си негативно настроен няма какво да се говори тогава.. Изкара андроид виновен, че не ти се зареждат телефоните, напиши го това в някой западен форум за андроид и ще ти се смеят...

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Къде ме видя да казвам, че андроид-а е виновен за бавния заряд или просто си търсиш повод да се изявяваш като капацитет? Тва от четене на чужди форуми ли е? Самсунг са си боклуци, а андроид си иска як хардуер за да работи прилично, но и с якия хардуер не може да постига тая мазна работа на нокиите и ябълките! Хубавото е че е пълно с приложения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък и не съм казал нищо за хардуера, софтуера имах в предвид.

А това какво е? Остави ни тука заблудените андроидаджии и не се занимавай с нас, виж темата за iOS дето главно самсо проблеми и дефекти се обсъждат.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Редактирано от ole
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Взех поредния андроид телефон и не след дълго започнах да съжалявам отново...

 

 Пък и не съм казал нищо за хардуера, софтуера имах в предвид. Ма ся сигурно ще кажете, че андроида работи по-мазно от wp и ios но нека всеки си пее от неговата камбанария.

 

Явно не съм се изразил правилно за да бъда по-лесен за разбиране. Вземи един WP телефон и ще разбереш за какво говоря, лошото е че все още са куци от към приложения. Не може телефон с 2гб рам и четириядрен процесор да почва да лагва за 2-3 дни работа и то при нормална употреба(много браузване, някоя снимка, клипчета, навигация) без употребата на някакви специфични приложения. Колко по як хардуер иска тва животно за тая употреба? Па че самсунга са си телефони даващи много дефекти... там вече е до хардуер и качество на материали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ела да видиш моя 3г модел телефон как лагва. Самсунг от година насам са доооста по-добре от преди от гледна точка ма софтуера на техните телефони. С много по-малко боклици са и андроида е по-чист. Е, не толкова колкото ми се иска на мен примерно, като Моторола, но и touchwiz си има фенове.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Редактирано от ole
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой с познания за инсталиране на addons на коди , става въпрос за Android tv box?

Не знам къде е проблема, но най важния addon ми крашва. ...нЕкакси?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

От няколко дни търкалям 6.0 на моторолката. (четвъртък дойде официалния OTA ъпдейт). Няма много видими разлики - може би работи още по-мазно от преди, има няколко нови анимации, лок скрийна е по-различен, Do not disturb e подобрен... Това с премишъните е много добро - аз например спрях достъпа на някои приложения до GPS-а, за да точат по-малка батерия. Google now ot tap e страшно удобно и полезно. От doze съм малко разочарован, но аз така или иначе и преди си бях доволен от батерията, така че все едно...

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от 6.0 и на двата нексуса съм доволен. На 4-ката имаше стабилно подобрение на батерията, най-вече през нощта. Пък пуснех ли му режима за пестене с умерено ползване можех да го докарам почти до два дена. 5X-а също го зареждам всеки ден, честно казано въпреки, че знаех колко ще кара батерията от ревютата, си ме дразни леко това, искаше ми се да издържа повече, ама толко. Обаче съм впечатлен колко бързо се зарежда с вграденото зарядно, лудница е.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя дали да си взема такова зарядно, но не знам какво им е качеството и дали няма да се отрази зле на батерията....

http://www.aliexpress.com/item/Qualcomm-Certified-Aukey-Quick-Charge-2-0-18W-USB-Turbo-Wall-Charger-Fast-Charger-For-Nexus/32352104854.html?spm=2114.01020208.3.1.BJvvFu&ws_ab_test=searchweb201556_4,searchweb201644_3_79_78_77_82_80_62,searchweb201560_8

 

Новите модели в комплекта са си с турбо зарядно, ама моя е с обикновено деева...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

USB type c е уникално улеснение, кабелчето влиза и на двете страни и самия кабел е еднакъв от двете страни, минуса е, че не мога да го свържа с компа без преходник, ама това ми трябва адски рядко така или иначе.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...