Jump to content

Recommended Posts

Я да питам за съвет. В момента ползвам LG G2, много съм доволен, телефона работи почти без забележки и батерията деяни много. От известно време се оглеждам за нещо различно. Тия от ментел ми предлагат LG G FLEX 2 (2GB RAM) на цена под 300лв. Заслужава ли си и какви са отзивите за извитият 2.

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам Lg g2mini, като флекс не съм ползвал, но скоро някъде четох,че щели да спират "flex" серията. Това било, защото щели да се съсредоточават в наследника на v10 , който лично мен така и не ме грабна от ревюта и подобни.

Ти си прецени дали ти се купува нещо, което според статиите няма да го бъде за напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледал съм го в Трхнополис и честно казано бих се притеснявал, че екрана е чак толкова извит, адски много е. Иначе за тия пари е супер телефончето, но с идеа за бъдещето отностно ъпдейти е по-добре да се заложи на G4.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В офиса имаме една обикновена S6, която постоянно се подхвърля по бюрата (телефона е без каквито и да било протектори) и за половин година не е мръднал. Единственият недостатък е, че тези с по-огледалните ''разцветки'' са като магнит за пръстови отпечатъци. Всичко друго е плюс на този телефон :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Flex2 е със Snapdragon 810, т.е. по-добре не рискувай.

Хвърли око на Samsung Galaxy S6 Edge :zustimm:

Четох доста ревюта на Nexus 6P и никъдр не се оплакваха от греене на телефона, сигурно ще се окаже, че всичко това с греенето го има само при ранната версия на процесора, в нексуса поне пишат, че е ревизия 2.0 на 810, за други телефони не знам, но сигурно също нямат проблем с греене.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Flex2 е с първа ревизия на 810та и си грее доволно - извадка от ревю в gsmarena:

"Unfortunately, the LG G Flex2 being the first adopter of the S810 hardware, would be a prime example of the new chipset pros and cons.

Our impression is that the LG G Flex2 got really warm while running a game, or even a benchmark app, for that matter. We also noticed, that when running benchmarks, its performance dropped after the first run, suggesting there is some sort of CPU performance throttling taking place when the temperature rises. The performance penalty amounted to about 20% and it restored back to normal only after the phone had the chance to cool off."

Тук е цялото ревю: http://m.gsmarena.com/lg_g_flex2-review-1209.php

Накратко - не си го причинявай;-)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам това е добър довод срещу, аз реално няма причина да си купувам нов телефон, но идеите на LG, интерфейса и възможностите за къстомизация, от всичко ми липсваше само олед дисплея. Г5 като излезе предполагам пак ще си е лсд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Flex2 е с първа ревизия на 810та и си грее доволно - извадка от ревю в gsmarena:

"Unfortunately, the LG G Flex2 being the first adopter of the S810 hardware, would be a prime example of the new chipset pros and cons.

Our impression is that the LG G Flex2 got really warm while running a game, or even a benchmark app, for that matter. We also noticed, that when running benchmarks, its performance dropped after the first run, suggesting there is some sort of CPU performance throttling taking place when the temperature rises. The performance penalty amounted to about 20% and it restored back to normal only after the phone had the chance to cool off."

...

Накратко изобщо не виждам къде е проблема? Всеки мощен процесор грее и това е нормална част от неговото съществуване. Ако някой се надява че има студени процесори е в голяма грешка.

Във Флекс 2 ме притеснява специалната батерия и съотвената липса на "криви" аксесоари. Иначе е убийствено добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом пишат че грее, значи грее. Естествено, че е нормално да отделя топлина, само че, си има граници на приемливост. Моя грее само ако докато играя някоя игра и го зареждам в същото време, но пак не грее много.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Границата на приемливост се определя само и единствено от фърмуера. Тестването на хардуер на който още няма оптимизирани драйвери е пълна глупост. Съответно и резултата от теста е недействителен.

За съжаление това важи за над 80% от "тестовете". Изобщо не мога да си преставя че нов чип на 20нм ще грее повече от предходните.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е, че тестовете натоварват доста повече хардуера сравнено с нормалната употреба, с изключение на игрите. Явно първата ревизия на чипа грее повече от предходните, щом се тръбеше навсякъде. Виж с втората няма такъв проблем.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С втората също има. Ако не се лъжа някакви Сонита от "Z" серията се оборудваха със SD810 и си печаха доволно. И не знам щом сте толкова навътре в тези неща, защо не споменавате този throttling down, който следва след като чипа напече яко, а се съсредоточавате в самото греене? Точно SD810 държи минута-две при максимално натоварване до малко над 2 гиги, след което се започва с мизериите. Има някакви опити с downclock-ване на скоростите, които УЖ трябва да премахнат проблема. Уви, доколкото съм изчел проблема си е пак налице. Оставете тая пръчка Flex 2. Дано е вярно, че ще спрат серията.

Мен ме дразни това, че SD808 е с умрялото Adreno 418 и е с 6 ядра. Безжизнена работа. Твърди се, че не е добър избор за телефон с UHD резолция. Между другото, на LG им трябва още малко оптимизация на софта и телефоните им ще се справят доста добре/отлично дори без да ползват топ моделите от Qualcomm. А, да и доста оптимизации по софтуера на камерата в G4. Всъщност си мисля, че камерата в него има потенциала да отвее тази в S6 Edge+. Издръжливостта на батерията се нуждае от сериозно подобряване. Overall, G4 си заслужава, но съвсем скоро нещата няма да стоят точно така, ако тази година наистина се подобри толкова много скоростта на работа и използваната енергия с новите custom ядра на Samsung в Exynos 8** и на Qualcomm в SD 820.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявяй ама кое му е безжизненото на 808? Не съм видял никакъв лаг нито при разцъкване на телефона нито при игра. Даже се чудя на Google за това, че при мен няма slow mo варианта с повече кадри, който го има при 6P с 810, щото 808 не бил достатъчно мощен, пълни глупости и чист маркетингов трик...

Иначе пишат из всички ревюта, че 6P няма проблема с греенето, за намаляването на честотата не знам, ама не са писали за лагове при ползване или игри.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Редактирано от ole
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, в яда си срещу LG малко попрекалих, признавам. Усеща се на моменти лаг при превключването в списъка с отворени приложения и отварянето им. Уви, поиграх си само с тестова бройка, която заради многото хора, които си бяха играли с нея, се беше поуморила и лагваше на моменти. Поне не беше напекъл, както едж плюса до него. И да се поправя, в горния пост имах в предвид не UHD, а QHD, за който това Адрено 418 никак не е пригодено. Цялата ситуация с греещия SD810 беше сериозен автогол от страна на Qualcomm. Някои производители избраха 808, който няма качествата на истински флагман, другите избраха 810 и.. продават котлони с до 20% спад в производителността. Да не говорим, че конкуренцията не спи и Exynos 7420, Kirin 950 и особено Apple A9, според мен премазаха SD тази година. Ще видим какво ще покаже новата година.

Иначе Нексуса е боза. Не ме грабнаха тази година тези устройства, но поне Нексуса на LG си заслужава парите. 6P е доста скъп, а няма безжично зареждане, няма прилична технология за връзка с телевизор през кабел и на всичкото отгоре камерата му няма OIS. На тези пари се взима доста по-сериозен телефон. Най-малкото Note 5, S6, G4. Не ме разбирай грешно, телефончето е прилично, но не си заслужава парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, любопитно ми е какво толкова играеш/правиш на тия телефони, че 808 ти е слаб, но при стандартна ежедневна употреба само робот може да направи разлика между 808 и 810. В спийд тестовете се вижда, че 808 е равен с 810 в 90% от случаите (стартиране на приложения, камера, браузване, мултитаскинг и въобще смислените неща), а в останалите 10% е по-бавен с някакви незначителни стотни от секундата.

 

Колкото до 6P, не знам колко е бозав, като е най-добрия телефон за миналата година... Ако не се лъжа е в продажба в България от скоро, затова и цената му е доста надута все още. В САЩ обаче е 250$ надолу от Ноут 5. Много ми беше смешно, когато сравняваха цената на току що излезлия S6 с iphone 6. Бил по-скъп, ами да, защото пипона беше на 6 месеца, а самсунга на 6 дни. Сега кой е по-скъпия...? Същата е в момента ситуацията с Nexus 6P.

 

А G4 е доста делеч от Нексуса - нито му е на изработката/дизайна, нито на дисплея, нито на стереото, софтуера и поддръжката, нито на чипа, който за теб явно е много важен. Сензора за отпечатъци за мен е ненужен, ама факт - G4 няма. На S6 му е много различна таргет групата с тия 0.6 инча разлика в дисплея.

 

Отдавна не е 2006-та когато камерата беше някакъв сериозен фактор, защото иначе всички щяхме да сме с Лумии, ама не сме. И все пак камерата на 6Р хич не е лоша...

http://www.dxomark.com/Mobiles/Google-Nexus-6P-review-Serious-contender-for-mobile-photography

 

Няма OIS, и?

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали съм със същата камера на 5X и съм адски доволен от снимките, пък за клиповете дето било хубаво да има OIS, сигурно е хубаво ама не му усещам липсата.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...