Jump to content

Модификации по нашите А3


Moonland

Recommended Posts

52 minutes ago, venomcorp said:

 Виж сега ако е някоя бегачка...най-добрият тунинг оптикъл си е яркото фолиране.

 

Ето това вече е кич или може би по-точно цигания(просто лично мнение разбира се). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги, някой знае ли дали седалки от TT 8J ще станат на А3 8P? Знам че самия монтаж става без каквото и да било преправяне, но дали ще работят еърбеговете? 

 

Почти съм сигурен че @bsdnikolov знае с точност, но ако някой друг колега също е запознат, нека сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без преправяне или обучаване? Преди малко попаднах на тема в чуждестранен форум, където хората обясняват че им свети еърбега след смяната на седалките с такива от ТТ, но те просто изключват индикацията с VCDS, а на мен ми се иска да имам работещи бегове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук се обяснява, че не са съвместими еърбеговете и трябва да се изключи индикацията. И понеже в момента се ровя за информация по темата попаднах и на друга тема, в която автора обяснява какво трябва да се преправи, но не съм сигурен че информацията е достатъчно подробна, за да се справя сам - цък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледах темата и това което разбрах е, че проблемът при напасването е бил различните конектори и сензорът за седнал пасажер. Никъде не срещнах различни типове страничен AirBAG.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там е сензорът за заета седалка. Той служи да пищи таблото при непоставен колан от пасажерът. Аз при мен изключих сигнализацията на пасажера, че много мразя като се наложи да ме возят, да се окопчавам. Само да вметна, че не всички имат този сензор. А3 преди 2006-та го няма, а след 2006-та е екстра. Васко (POPCORN) например го нямаше а е МоделГодина2008 и като си сложи новите седалки, падна едно грандиозно окабеляване, за да му добавя екстрата. Та, ти ако я нямаш фабрична (като седне човек до тебе и да започне да пищи и за неговия колан), няма какво да прехвърляш. 

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах. Моята е 2004г и нямам индикация за непоставен колан, което значи че само конекторите ще трябва да се преправят. Май ще пазарувам седалки. Благодаря за информацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова пъти съм карал на шефката ТТ-то, а никога не съм обръщал внимание на седалките...а да, бяха кафява кожа с едър шеф, 

някакъв бейзбол шеф беше! Ама беше кабрио - гъзария, чак до Флорида и го изпратих!:hilezh:

Аз нямам забележки към оригиналните, като твоите са, но с плат на моята кола!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята А3-ка беше с такива и ми бяха доста удобни.

На ТТ-то изглеждат малко по-модерни и може би само заради това си струва да се сменят.

@manoleo ако това е снимка от твоята кола лично аз не бих й барал седалките :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, моята кола е на снимката и не че се оплаквам от седалките, просто на ТТ-то са ми още по-удобни и има вероятност да успея да ги взема на достатъчно добра цена, за да си струва упражнението. Oще повече, че се надявам и да успея да продам сегашните седалки, които са в прилично състояние, с подгряване и ел. лумбална опора(надуване) и предполагам че някой колега ще им се зарадва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Седалките от ТТ са монтирани. Наложи се да взема конекторите на еърбеговете от старите седалки, защото тези от ТТ-то са различни, но като изключим това няма други спънки по монтажа. 

 

IMG_E2376.JPG IMG_E2375.JPG

 

IMG_E2369.JPG IMG_2373.JPG

 

 

Някой знае ли от къде мога да си купя малко алкантара в същия цвят като на седалките? Трябва ми за корите на вратите.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих софт на REVO stage I, плюс преден и заден парктроник на валео, колата е с ново окачване и върви брутално, разход трима човека с багаж и средна скорост 100-105 км 5,6 на сто. Много доволен 1,9 тди 2007 с дсг. Чакам само да монтирам нов волан и приключвам с модификациите за сега .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 hours ago, Pharmacist said:

Сложих софт на REVO stage I, плюс преден и заден парктроник на валео, колата е с ново окачване и върви брутално, разход трима човека с багаж и средна скорост 100-105 км 5,6 на сто. Много доволен 1,9 тди 2007 с дсг. Чакам само да монтирам нов волан и приключвам с модификациите за сега .

 

Колко пари ти взеха Цецо и Любо за парктроника и за софтуера? 

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Vantage написа:

Значи явно незнаеш какво означава средна скорост...

Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk

На средна скорост отговаря съответно среден разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...