Jump to content

Модификации по нашите А3


Moonland

Recommended Posts

Снимката която ми пратиха беше много по-светла и когато го вземах нямах много време а беше много старателно увит в стреч и само погледнах , че е с амбито и секциите за четене и врътката.

 

Сложих го и да ви кажа разликата е незабележима, даже се чудя черен дали няма да изглежда по-яко.

П.п  на снимката с двата изглеждат много различни но релно е е такава разлика.

 

п.п.п. 20лв за амби модулчето заслужава ли си?

20171118_140728.jpg

20171118_140028.jpg

Редактирано от suggar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам помисли че целия плафон съм го взел за 20лв, НЕ! просто намерих друг със амби който ще стъпи 20лв. и питах дали си заслужава само за двата диода със стойката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 21.11.2015 г. at 17:21, POPCORN написа:

Ще споделя.Първо колата ми е 2008 година. bsdnikolov ми помогна . по точно той го направи. Иначе работи по следният начин.Колата например е заключена.Отключвам с дистанционото и фаровете светват . Ако отворя вратата след 5 секунди например веднага спират да светят, нищо,че сме ги нагласили на 20 секунди.Запалвам колата.Карам където карам.След което заключвам колата и фаровете светват пак за 20 секунди и после спират.Колата ми нямам светлинен сензор, но модула ми понеже е по-нов от на повечето 8p и чрез него може да се задейства.Иначе bsdnikolov прокара едно кабелче , за да може да го активираме.Работи постоянно няма ден, няма нощ.Ако искам да го спирам през деня трявба да си купя ключ с опция пускане/изгасяне :) Но за повече информация питайте bsdnikolov :)

Цитиране на предходно мнение!

Здравейте! Може ли малко повече информация относно прокарването на това кабелче. Имам а3 2009 с би ксенон и drl, без light sensor. От доста време се мъча да активирам coming home / leaving home и до колкото разбрах когато няма light sensor трябва да се retrofitn-е с въпросното кабелче. Номерът на модулът ми е 8P0 907 063 A. До колкото съм разбрал до тук това кабелче се прокарва от някой pin на модула а другият му край взима маса от някой болт (например тези който държат кората). Ще съм благодарен ако ме усведомите къде точно трябва да влезне другият край на кабелчето (краят, който влиза в модула).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех да си активирам coming home /leaving home функцията (нямам сензор за светлина и дъжд), но се зачудих дали не е вредна за акумулатора на колата и не скъсява живота му (впредвид че е и зима)? Ще се радвам да споделят хора ползващи функцията за дълъг период от време, а и такива които си имат на представа от това. 

Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам я от 5 години (със сензор за светлина обаче, но зимата си е така или иначе тъмно през повечето време, така че се включва редовно) - не съм имал проблеми с акумулатора ;)

Ако имаш - проблемът би бил, че акумулаторът ти е на края на живота си, а не в CH/LH.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакъв проблем.Аз съм 2 години вече. Още повече ти като си отключиш колата те светват , но като отвориш вратата ведната загасват.Обратното пък зависи от тебе на колко ще ги насториш. На мене са ми 10 секунди или 15 , ще те излъжа 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с отварянето на вратата за първи път го чувам!? Сигурен ли си?

При мен са си включени за определен период от време или до заключване на автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Moonland написа:

Това с отварянето на вратата за първи път го чувам!? Сигурен ли си?

При мен са си включени за определен период от време или до заключване на автомобила.

Да колега. При мене е така.Примерно докато отивам до колата я отключвам и фаровете светват.След като отворя шофьорската врата , фаровете веднага загасват.Като заключвам колата , седят или 10 или 15 секунди незнам на колко съм ги настроил.Сигурно има значение, но аз не съм с датчик за светлина :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз също съм с активна функция coming home (без сензор), и след отварянето на шофьорската врата фаровете изгасват! ;)  Само ме влудява това,че се пускат и през деня,но като му бодна един сензор ще заспят нещата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги добавих си посрещни изпрати ме от вкъщи с помощта наhttp://audiretrofit.quinlivan.net/cominghomelights но някой знае ли защо не светят халогенните а светят късите ? И има ли вариянт да направя така че халоген и габарит само да светват при откл. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@POPCORN

@Audi2027

 

Може би има разлика наистина когато липсва сензор. Вчера специално реших да се уверя, че не съм изперкал и за радост не съм :) - при мен отварянето на вратата не влияе въобще. Leaving Home си остава активен още известно време, освен ако не сложа ключа и дам на контакт междувременно.

 

При Coming Home има значение заключването - в момента, в който заключа колата, изгасва.

Но все едно, няма особено значение, просто ми стана любопитно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при А4/8Е/ със заводски сензор за светлина,действа на същият принцип функцията Coming/Leaving Home.Може да се деактивира от бутон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен нещата нещо се объркаха , снощи се включваха фаровете при откл. Сутринта и доо момента не светят при отключване , някакви идеи  ? Датчик за светлина нямам до колкото знам той е на огледалото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали не си закачил активиращия кабел за постоянно на GND. Активирането е само с импулс от логическа 0.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...