Jump to content

Национален Събор на Ауди Клуб България 2013


Васко

Recommended Posts

  • Отговори 339
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз си изкарах много яко!За пръв път ми е и със сигурност ще повторя!Хотела няма да коментирам , но все пак не за това сме отишли.Хората с които се запознах , организацията , красивите коли които видях  ето това ще ме накара да повторя и следващия път!

Благодаря на всички организатори и най-вече на колегите , които ми помогнаха да си тръгна в неделя от хотела !

Имах малък  , но съществен проблем с душегуба / теч на нафта / и не можех да запаля , но благодарение на колегите Drob4o , спътника му и колегата с добричкото Ауди А3 , за които много се извинявам , но не им знам имената и никовете , всичко е наред и се прибрах нормално!!!!

Благодаря ви искрено и вярвам , че ако имате път към Варна , Балчик ще се обадите и може да разчитате на мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз честно казано не дойдох именно заради хотела. Като допълнитлна причина недопускането до ливадата на други МПС освен АУДИ(няма предвид пистата, а просто от вътрешната страна на оградата). Притеснявах се за сигурността на колата ми. Явно за мотори правилото не важи. Нямам претенции да съм рацер, майстор или както там се нарича, но бих дошъл, както мин. година, да се видя с приятели с които рядко имам възможност. Това оставя единствено шнаса в хотела, но след като там условията са под всякаква критика, нямаше как да се случи. Вярвам, че не съм единствения с такива съображения, но го отдавам на младостта на организиране на такива събития. Дано са се взели нужните поуки и следващата година да е по-добре от миналата.

 

Общо взето цялата организация беше пълна мъгла и така и не стана ясно, какво е необходимо да се направи(какви са задачите). Може и аз да не съм разбрал, но не видях "списък" със задачи и отговорности и да се дискутира кой с какво може да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето цялата организация беше пълна мъгла и така и не стана ясно, какво е необходимо да се направи(какви са задачите). Може и аз да не съм разбрал, но не видях "списък" със задачи и отговорности и да се дискутира кой с какво може да помогне.

Няма как да си разбрал, защото не си член на Клуба. Както казах и по-горе, само членовете на Клуба са хората, от които зависи организацията на мероприятията му. И като идеи и концепция, и като реализация.

 

За хотела за пореден път казвам, че беше единственият възможен в случая, тъй като другите достатъчно големи хотели в района нямаха свободни места за нашата дата, а пистата не беше свободна през другите уикенди. Имаше едно изключение в Хисаря, 200+ лв. на вечер е стаята със закуска, не знам за теб, но не са много хората, които щяха да си позволят 400 + лв. за двете нощувки. Иначе хотелът е 1 път и щеше да отговори на очакванията и на най-капризните гости, само че не беше оферта да отидем 5 стаи хора :)

 

Мисля, че е време да спрем с дискутирането на неща, които не са ясни на хората извън организацията. Уверявам ви, организирането на събор не е точно като да си запазиш стая за СПА уикенд с жената. Пистата и хотелът бяха единствената възможна комбинация тази година, не са перфектни, но според мен свършиха идеална работа. Считам, че истинските фенове си прекараха много добре и са доволни, поне такива са повечето отзиви. Критиките идват главно от хора, които дори не бяха на пистата :)

 

P.S. Между другото, не си мислете, че не отчитаме и някои грешки. Има решения, които не бяха правилни и тези неща ще бъдат променени догодина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си изкарах много яко!За пръв път ми е и със сигурност ще повторя!Хотела няма да коментирам , но все пак не за това сме отишли.Хората с които се запознах , организацията , красивите коли които видях  ето това ще ме накара да повторя и следващия път!

Благодаря на всички организатори и най-вече на колегите , които ми помогнаха да си тръгна в неделя от хотела !

Имах малък  , но съществен проблем с душегуба / теч на нафта / и не можех да запаля , но благодарение на колегите Drob4o , спътника му и колегата с добричкото Ауди А3 , за които много се извинявам , но не им знам имената и никовете , всичко е наред и се прибрах нормално!!!!

Благодаря ви искрено и вярвам , че ако имате път към Варна , Балчик ще се обадите и може да разчитате на мен!

 

Ще се обадя задължително като минавам на там. Другите двама бяха Жоро и Злати.  :biggthumpup:

 

Аз честно казано не дойдох именно заради хотела. Като допълнитлна причина недопускането до ливадата на други МПС освен АУДИ(няма предвид пистата, а просто от вътрешната страна на оградата). Притеснявах се за сигурността на колата ми.

 

Общо взето цялата организация беше пълна мъгла и така и не стана ясно, какво е необходимо да се направи(какви са задачите). Може и аз да не съм разбрал, но не видях "списък" със задачи и отговорности и да се дискутира кой с какво може да помогне.

 

Колега, и до година едва ли ще се допускат хора с БМВ, Опел и други марки различни от ВАГ групата вътре най-вероятно, все пак те си имат техни събори или срещи. Не знам защо смяташ че тук е мястото да се дискутира например кой ще купи 30 бр. колчета за домати, да ги заостри, закара  и след това да ги набие в камънак (изисква ръчен свредел и чук голям) на определено разстояние (изисква ролетка, с по-голям метраж, която също трябва да осигури) за да може друг да опъне лента, която трябва да се подсигури също от някой. За такива дискусии си има друго място и хора. Там се случват истинските организации и решения. Подобна тема тук ще доведе само до завидно количество спам и негативни мнения, което модераторите не могат да изчистят с месеци за напред. Селските седянки са в БГ мама и други подобни форуми.  :anonym:

Редактирано от drob4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз честно казано не дойдох именно заради хотела. Като допълнитлна причина недопускането до ливадата на други МПС освен АУДИ(няма предвид пистата, а просто от вътрешната страна на оградата). Притеснявах се за сигурността на колата ми. Явно за мотори правилото не важи. Нямам претенции да съм рацер, майстор или както там се нарича, но бих дошъл, както мин. година, да се видя с приятели с които рядко имам възможност. Това оставя единствено шнаса в хотела, но след като там условията са под всякаква критика, нямаше как да се случи. Вярвам, че не съм единствения с такива съображения, но го отдавам на младостта на организиране на такива събития. Дано са се взели нужните поуки и следващата година да е по-добре от миналата.

 

Общо взето цялата организация беше пълна мъгла и така и не стана ясно, какво е необходимо да се направи(какви са задачите). Може и аз да не съм разбрал, но не видях "списък" със задачи и отговорности и да се дискутира кой с какво може да помогне.

 

Aми отидете в друг хотел който Ви харесва, все пак мисля че компанията е по важна.Аз лично проблеми

с условията в  хотела нямах  и изкарах много добре.

Миналата година ходих на ИталФест с Аудито и не ме допуснаха в рамките на пистата паркирах колат извън пистата,макар организаторите да ми бяха приятели. Но отидох , не мрънках после във форума.В мойта кола имаше две свободни места някой ако беше написл предварително във форума. че му се идва но няма автомобил, щях да го взем. Мисля, че и други колеги при които е имало свободни места не биха отказали на колега от форума. 

Редактирано от jojo666
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да си разбрал, защото не си член на Клуба. Както казах и по-горе, само членовете на Клуба са хората, от които зависи организацията на мероприятията му. И като идеи и концепция, и като реализация.

 

За хотела за пореден път казвам, че беше единственият възможен в случая, тъй като другите достатъчно големи хотели в района нямаха свободни места за нашата дата, а пистата не беше свободна през другите уикенди. Имаше едно изключение в Хисаря, 200+ лв. на вечер е стаята със закуска, не знам за теб, но не са много хората, които щяха да си позволят 400 + лв. за двете нощувки. Иначе хотелът е 1 път и щеше да отговори на очакванията и на най-капризните гости, само че не беше оферта да отидем 5 стаи хора :)

 

Мисля, че е време да спрем с дискутирането на неща, които не са ясни на хората извън организацията. Уверявам ви, организирането на събор не е точно като да си запазиш стая за СПА уикенд с жената. Пистата и хотелът бяха единствената възможна комбинация тази година, не са перфектни, но според мен свършиха идеална работа. Считам, че истинските фенове си прекараха много добре и са доволни, поне такива са повечето отзиви. Критиките идват главно от хора, които дори не бяха на пистата :)

 

P.S. Между другото, не си мислете, че не отчитаме и някои грешки. Има решения, които не бяха правилни и тези неща ще бъдат променени догодина.

Ясно ми е как се организира подобно събитие, за това казах кои са моите причини да не присъствам. Понеже след миналия събор се повтаряше същата мантра за липсата на "помагачи", очаквах че след като тогава имахте нужда от помощ и тази няма да е по-различно. Не знаех, че не може да се помага, ако не си член на клуба.

 

Колега, и до година едва ли ще се допускат хора с БМВ, Опел и други марки различни от ВАГ групата вътре най-вероятно, все пак те си имат техни събори или срещи. Не знам защо смяташ че тук е мястото да се дискутира например кой ще купи 30 бр. колчета за домати, да ги заостри, закара  и след това да ги набие в камънак (изисква ръчен свредел и чук голям) на определено разстояние (изисква ролетка, с по-голям метраж, която също трябва да осигури) за да може друг да опъне лента, която трябва да се подсигури също от някой. За такива дискусии си има друго място и хора. Там се случват истинските организации и решения. Подобна тема тук ще доведе само до завидно количество спам и негативни мнения, което модераторите не могат да изчистят с месеци за напред. Селските седянки са в БГ мама и други подобни форуми.  :anonym:

 

Не смятам, че е точно тук, но просто така тръгна разговора. Ако смяташ тези неща за маловажни, ОК. Аз мисля, че са един от многото дреби детайли, които отнемат страшно много време.

 

 

Aми отидете в друг хотел който Ви харесва, все пак мисля че компанията е по важна.Аз лично проблеми

с условията в  хотела нямах  и изкарах много добре.

Миналата година ходих на ИталФест с Аудито и не ме допуснаха в рамките на пистата паркирах колат извън пистата,макар организаторите да ми бяха приятели. Но отидох , не мрънках после във форума.В мойта кола имаше две свободни места някой ако беше написл предварително във форума. че му се идва но няма автомобил, щях да го взем. Мисля, че и други колеги при които е имало свободни места не биха отказали на колега от форума. 

Идеята е да се видим, нали? Как ще стане ако съм в хотел на 30км?

Както и да е. Вярвам, че наистина сте си направили съответните изводи и следващата година, ще бъде по-добре. Даже си го пожелавам, защото миналогодишния събор ми хареса и се видях с много хора, които считам за приятели и близки познати, както и други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жорка,хотела си беше ок.На мен лично много ми хареса.Стаите бяха чисти,паркинга голям,а не като на Дряново да обикаляш уличките и да се чудиш къде да се завреш.Кухнята не беше никак лоша,а за цените няма да коментирам колко народни бяха.Относно помощта, още след миналогодишния събор има тема в Клубни за желаещи да вземат участие тази година.Ако си имал желание си бил добре дошъл,едно че си старо куче във форума и друго,че всички те познаваме.За паркинга и колите няма да коментирам,изписаха се какви ли не глупости,беше взето решение веднъж и мисля ,че се разбрахме.Айде със здраве и мисли от сега за догодина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, много драматизирате. Естествено, че на един ще му хареса, а на друг не. На който му харесва идва, на който не-не идва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кари, изясниха ми се нещата, всичко е ОК. Да не разводняваме повече темата. Каквото било, било. Аз си казах причините да пропусна и почнаха да ме съветват какво и как да съм правел. Просто счетох, че още една гледна точка е полезна. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно ми е как се организира подобно събитие, за това казах кои са моите причини да не присъствам.

 

Е представяш ли си какво ще стане, ако всеки се разпише за причините, заради които не е дошъл? :) Това е твое решение, присъствието така или иначе не е задължително. За пореден път - хотелът беше единственият възможен. На мен също не ми хареса, но това е положението. За сметка на това е на изключително удобно място.

 

А относно помагачите - опитваме се да се справяме сами и този път се справихме. Ако сме имали нужда от помагачи, да сме го обявили. За съжаление всички си предлагат услугите "да помагат", но само с идеи и акъл във форума. Нямаме нужда от идеи, общо взето вече имаме достатъчно опит. Не за друго, а защото за пореден път ще кажа, че няма как да си наясно с проблемите, като гледаш отстрани. Кой ли не драска идеи в обедната си почивка и няма представа колко не на място са голяма част от тях, нямайки дори бегла представа за нещата. Критиките от хора извън Клуба, които не желаят да разберат, че цялото мероприятие се прави единствено и само за тях и не малко хора са положили едни значителни усилия, при това безвъзмездно, за да го реализират, лично мен ме дразнят изключително много. Защото това не е градивна критика, а е един вид менторство от хора със странни цели и подбуди, вкл. и пожелания за лошо време имаше, смятай... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Васил написа нещо много вярно. Неприятно и да направиш нещо за някого просто за идеята и пак да те хулят. Определено не е мотив да повториш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Васил написа нещо много вярно. Неприятно и да направиш нещо за някого просто за идеята и пак да те хулят. Определено не е мотив да повториш.

Недоволни винаги ще има,но това не означава,че няма да се продължава с подобни мероприятия!За мен също имаше много недомислени неща на събора,но всяко начало е трудно!Казвам начало,защото си спомням първите събори на БМВ-адски слаби!Но вижте какви бяха последните им два събора(дори тазгодишния,който бе организиран в последния момент беше доста силен)!Така че,с времето нещата ще се получат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е, че събора не е просто един драг, но пък е факт, че точно тази дисциплина събира най-много хора. ...

 

Някой спомена Сливен, още от миналата година го имаше като предложение. Според мен тази писта е много подходяща и като локация и като условия. Достатъчно голяма е и освен драг, паралелно могат да вървят още 2 неща примерно, без да си пречат едно на друго. Майсторско шофиране и още няква дисциплина, за която ще има повече мераклии. Дрифта не е спорта на нашата марка.  :lol:

......

Направете класове, съобразени с аудитата. Клас Ваг модифицирани също не е лоша идея и пускайте автомобили от ваг групата, които със сигурност ще вземат участие - останалите зад оградата.  :)

100% съм сигурен, че един такъв събор ще надмине в пъти очакванията ви за посещаемост.

Предложението е наистина добро. По-назад в темата беше спомената, като опция и пистата в Долна Митрополия, която също е добра, като опция. Пистите в БГ годни за подобно мероприятие са по-малко от пъстите на ръцете. И бе избрана пистата, която в никакъв случай не е най-подходящата.  Мисля, че ще е по- добре съборите да се правят на различни места. Не е нуждо да плагиадстваме другите форумни събори за да станат нещата.

Вярно е, че винаги ще има недоволни и акълиите винаги ще са в повече. Но би било полезно преди организацията на събора да се пусне анкетна тема с най-важните въпроси за да се види какво ще събере най-много фенове. Респект за вложения организаторски труд, но ако органиазаторите потретят грешката си с избора на писта за следващия събор, ще са щастливи ако съберат 100 автомобила като краен резултат.

Не искам да бъда разбран погрешно, но автомобилен събор се прави за феновете на дадена марка и ако се цели успеваемост, то трябва да се избере варианта, който ще събере по-голямата част от феновете, а най-лесния начин това да се направи е чрез правилно сондиране на интересите (една подромна анкетна тема) и съобразяване на датата с календара на други силни мероприятия, които биха отклонили силните и интересни участници а по край тях и доста от потенциалните участници в събора. Не по-маловажна е и хотелската част.

Успех на организаторите със събор 2014 г.

Редактирано от kapitango
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, би ли бил малко по-конкретен? Коя е по-подходящата писта? Колко коли ще събере? И какви хотели има в близост? Долна Митрополия, не знам дали си запознат, но е военно летище и достъпът е сложен, опитът на БМВ от тази година не ни мотивира изобщо да мислим за нея. Други варианти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аман от кифли вече!!! Всяка година - едно и също хленчене. Тези, които ме познават са наясно, че не съм някой непретенциозен , див и нересан селинджър. Но като чета определени постове, се зачудвам аз ли съм смотан или...... Кое дава право на субекти, които не си направиха труд да си домъкнат д-тата на събора, защото претенциите им са навирени до небето, без да имат грам покритие, да дават акъл и да се правят на велики ? Какво направихте Вие? Мръднахте ли си пръста извън клавиатурките да покажете какви големи мЪже сте, и какви неземни организаторски способности имате. Значи аз и другите, които се потрудихме да стане нещо добро за всички сме просто балъци? Пистата им крива, хотелчето не било на нивото им, организацията не покривала изискванията им......  Аве големци, поростолюдието ви поздравява!  На мен като прост човечец ми бе удоволствие да бъда на събора. Нищо, че почти цялото време бях под нечии капаци или калници, което правя и всеки друг ден. И благодаря на всички други, които донесоха позитивните си емоции там. На другите - .........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Да не споменавам, че и нямаше организирано меню както предните пъти....

Много по-добре беше според мен, че нямаше организирано меню.

Така всеки можеше да пробва която иска от различните вкусотии, предлагани от кухнята на хотела.

А манЖата беше много вкусна...

 

... Притеснявах се за сигурността на колата ми....

 

И миналата година и тази ходих на събора с Рибата.

И миналата година и тази спирах колата извън оградата, без да се притеснявам за нея.

Ти нЕмаше ли нЕкви връзки в в застрахователно дружество та си се запритистискал за купа тенекета, пътуващи в една посока? :taunt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като типичен "хейтър",много се забавялвам с темите след съборите и по-точно с драмата в тях :hilezh:

Обаче....не се оплаквайте,защото някой,по-точно някои хора са се нагърбили със задачките да се обаждат по телефони,да си губят времето и парите ,да организират и да подреждат нещата така,че всеки един от тук да отиде ,да му скинат билетчето ,да поседи и да подума,след което да хапне,пийне и ако иска да пренощува.Така че ,не е готино да се плюе или да се подценява времето и ангажимента на всички,които са организирали събитието!

Ако някой трябва да изказва критики,то трябва да е именно някой от организаторите!

Винаги се намира някой да изреве като диво Бенгалско говедо ,че нещо не му било Згодно или го изтумбили с 5кинта или пеесе стинки повече :hilezh:

Следващия път gsb да организира нещата ,после поне ше падне смЕх и ше има адвокати! :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо гледам и не вярвам на ушите си... Тука работата стана като темите с душегуба - 90% от мненията са на хора, дето не са се качвали на него :anonym:  

Да - неуредици и спънки имаше, чувах по пистата, че била разтеглена програмата много, диджея не обявявал нищо, пистата била къса, ама то и пИчеше много, ама нямаше кой да щракне слънцето на OFF. Хотела също не ставаше, ама организаторите казаха - няма друго наблизо - толкова! По-важното бе лафчето и пийването вечерта, за което отидохме, а па ако ще и на палатки да беше... 

 

Миналата седмица си правих национална срещичка на моето автофорумче и макар и в многократно по-малки мащаби ми е ясно какво е да чакат всички какво ще кажеш, да се притесняваш, да звъниш по хотели, дали ще има доволни/недоволни, да е евтино, да е хубаво, да е достъпно, ала-бала, като почти всеки иска да дойде, ама ако може без да си мръдне пръста, само идеи да дава...

 

Поздрави на всички, които бяха там, не знам с кои съм говорил, че ми беше тъпо да питам за никове (нашата група бяхме се комбинирали 3-ма ауди-собственици в едно и се возехме с крематора) и по-конкретно на падналите ми се съседи по маса - русенската група, човека с Q7-цата, VBI (така пишеше на стикера на колата му) и момчето с S-ката, който я пържи цял ден  на пистата :bia:

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора,

вие не сте у ред!!!

Толкова ли е трудно да напишеш:

"На мене събора не ми хареса понеже............

Нямаше ..........."

или там нещо си от сорта

ИЛИ

беше супер,хареса ми ..... и т.н.

 

По този начин хората организатори си вадят заключения какво да се промени следващия път,АКО е възможно.

 

Повярвайте много малко хора от вас имат честа да казват "ТРЯБВАШЕ да е......"

Това са направили и това е ,имаше си програма всичко се знаеше на който му харесва отива-на който не неидва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето цялата организация беше пълна мъгла и така и не стана ясно, какво е необходимо да се направи(какви са задачите). Може и аз да не съм разбрал, но не видях "списък" със задачи и отговорности и да се дискутира кой с какво може да помогне.

Специално за Жората, погледни линка, може и цялата тема.. От всички писали в тази тема само 3-ма души извън официалните членове плюс един от VW клуба изявиха желание да помагат и то на паркинга. Няма много желаещи да се включат в организацията активно.  :grinsevil:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=124262&p=2072870

 

Аз искам да изразя своите специални благодарности на тези хора, които прекараха дълго време на паркинга с мен и не разбраха много от събора, но за сметка на това си свършиха отлично своите задължения.!   :respekt:  :respekt:

 

Петко (Schnura) - Враца

Митко (bagera979) - Варна

Илия (Lucufer_b3) - Търговище

Влади - Русе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе извинявайте ама само мен ли ме дразни отношението и писанията на ВАСКО? Ами все пак това е форум и хората да споделят идеи, впечатления и искат нещата да се разиват а не " ние имаме достатъчно опит" това е всяка година ще е същото свиквайте...

Иначе на мен ми хареса и си прекарах добре, но мисля че има и много цени предложения да стане още по-добре и забавно , надявам се все пак някой да ги забележи.

Редактирано от Broom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...