Raino

Обща тема: Audi A4 B8

Recommended Posts

Гледам по-нагоре сте коментирали регенерацийте на дпф-филтъра.При мен на същия мотор 2.0 тди 177 коня регенерацийте са между 250-400км(смесено каране).Незнам много ли са начесто или това е от дизел гейта?

При мен на 2,0 TDI 143к  - на 800 км. си ги прави дори и да не е загрял двигателя

Edited by ru6

Гледам по-нагоре сте коментирали регенерацийте на дпф-филтъра.При мен на същия мотор 2.0 тди 177 коня регенерацийте са между 250-400км(смесено каране).Незнам много ли са начесто или това е от дизел гейта?
Знаеш ли стойността на ash oil за DPF филтъра?

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk

Колеги здравейте. От скоро карам А4 и имам  проблем. Колата е 3.0 тди. 7 степенен S-троник. 2011-та година.Колата претриса на 2-ра скорост при много ниски обороти. Когато намалявам например да мина през кръстовище, сваля до втора предавка и при подаване на газ тресе като се осеща в задната част. Това се случва в обороти около 800-900 при набиране само на 2-ра. При всички останали случаи, тръгване от спряло положение или с по-висока скорост на 2-ра нямам никакви проблеми. Включва си съвсем нормално. Тресенето изчезва след 1000 оборота и в другите предавки го няма изобщо? Това тресене забелязвам,че сутрин е по-слабо. Моля помагайте, дали е свързано със смяна на масло или нещо друго?

Здравейте колеги може ли да помоля някой от вас който е с комби и има тъй наречената щора тип " кучкарник" да  примери дължината й долу където се захваща зад седалката и горе на тавана. 

Благодаря предварително. 

Здравейте! Някой може ли да ми каже да какво служи механизма на снимките? Поне на мен ми прилича на някакъв механизъм за настройка на нещо по седалката, но може и да бъркам. Гледам, че са три "бутона", един е в различна позиция. Това е под седалката на Ауди А4 Б8, комби.

IMG_20210308_181217.jpg

IMG_20210308_181206.jpg

Това като отвориш вратата ли се вижда или си надигнал седалката?

Edited by CVT

Така си се вижда по принцип... Седалката е в нормална позиция, нагласена спрямо мен. 

Edited by VBI
Не цитирай предходно мнение!

Не знам точно за какво служи, но е част от механизма. При мен обаче има черна пластмасова капачка над тези "бутони". При теб сигурно е паднала, затова ми заприлича на "нефабрично". :)

Не съм виждал капачка над тези щифтове, второ ауди карам такова, все са така. Инттересно ми е да видя какво представлява.

Така изглежда на моята Б7-ца. Не знам дали е същия механизъм, но прилича:

20210311_220612_mfnr.thumb.jpg.7d87a110a9ff84e562abaa69867bb3eb.jpg

И на мен ми е интересно... Днес бяха в друга позиция - средният беше издаден, а останалите - прибрани... Може би е в зависимост от настройките на седалката. А при горната снимка виждам, че под капачката изглеждат всичките прибрани? От какво ли зависи?

Здравейте, възможно ли е да не ми дава индикация на таблото за изгоряла крушка. Примерно задни габарити, осветление на номер. Възможно ли е да е спряна тази функция ? 

Мисля че ако е деактивиран DIS-a през VAG-COM всички индикации за изгорели крушки изчезват. Така е със сигурност при Б7-ците, спекулирам че е същото и при Б8-ците.

Edited by CVT

Аз съм изключил да ми показва изгоряла крушка на задните светлини само (заради сложени лед такива ) За другите би трябвало да ме информира.

От кое меню на vcds се правят тези настройки колеги? Питам за А4 Б8, благодаря!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Здравейте, 

въпрос за джанти от А6 4Г, 8.5J, ЕТ43, 19"

дали ще станат на B8.5 със с-лайн окачване със стандартния размер гуми 255/35?

Би трябвало, това са стандартните размери за 19-ки при B8.

Стават аз съм с 255/35/19 ама незнам колко им ЕТ понеже не са оригинални- летни и 245/40/18 зимни оригинални с ЕТ47 

ЕТ не ме притеснява, знам че това е стандартно, по-скоро за J ми е питането, че повече съм срещал 7.5, като размер.

Писах ти по-горе, че е стандартната ширина за 19-ки при B8/8.5, 7.5 на 19-ки не помня да съм срещал, поне при Audi.

Здравейте, като бъдещ собственик на Б8 имам дилема кой мотор да избера 2.0 150 к.с евро 6 или 2.0 143кс евро 5.

Може ли да ме насочите... 

Благодаря предварително