Jump to content

Ако сменя заводския касетофон с евтин mp3player...???


keeponrollin

Recommended Posts

Здравейте

 

Имам Audi Concert, със CD changer. Искам да махна чейнджъра и да си сложа "модерен" плеър за флашка и aux, та интересува ме ако е някакъв евтин модел 50-60лв самия звук ще се прецака ли? т.к. досега познати ми казват противоречиви мнения, ме итересува ако сложа примерно това:

http://proxy.metro-group.com/METRO-Bulgaria/Nonfood1313/#/zoompage/23/


Горе в дясно дето е, щще има ли някаква разлика в самото качество и сила на звука, спрямо сега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горещо НЕ препоръчвам подобни ефтинии. За мен по-добре нещо по-качествено втора употреба за тези пари или още толкова за нещо сносно ново. Приятелче взе НЕО за 50лв и на първия месец не го стърпя и го продаде за 25лв... Светеше ужасно...нощем беше непоносимо. Звука беше лош и дори мешаше накуп песни, поделени в различни папки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами един познат дето има магазин и се занимава с електрониките по колите ми каза pionеer за 120лв заедно с монтажа (може би не е особено трудно ама все пак).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз направих така и се прецакаш,купих няква ебана Дива и няма толкова гаден плеър,вкл. постоянно губи радиата :angry2: .

С огромно облекчение я изхвърлих от колата и си купих мп3 плеър на Сони и кротнах,сега и звук, и радио ,и дизайн :bandit: .

 

2194_Sony_DSX_A30_003.jpg

Редактирано от skyblue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай Pioneer с фронтално USB и си готов-дори ниския им клас е в пъти по-добър от Sony,a за сравнение с кучите марки изобщо не може да става въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за Pioneer има един модел, който ми е грабнал окото и беше коментиран тук във форума.  

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=144349&hl=

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sony-то на снимката, която е дал skyblue съм го слушал в на приятелче астрата и с оригиналните й колони свири прекрасно за мен. Дори мисля, че е в графата до 110лв. Има си фронтални ЮСБ и AUX скрити под капачето от дясната страна.

Редактирано от streetracer1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сони, особено посочените в тая тема не заслужават да бъдат хвърлени в боклука дори. Абсолютен, пълен, тотален боклук. Нито качество на звука, нито качество на изработка, еднотипност на панели, дисплей, опции на управление и гаражна изработка. Казвам го като собственик на три сонита. Първото му фалира копчето за звука и още нещо, не помня вече. Второто му фалира СД четеца. На третото изгасна панела, а като светне, не му работи управлението.

 

Единствената му готина опция е, че като изгасиш мотора, подсеща да му свалиш панела.

 

Никога, ама НИКОГА не бих заменил ауди гама за такава пръчка. А8 цата ми е с чейнджър, записал съм си аудио дискове, 12 на брой, с две касети на чейнджъра и съм предоволен.

 

В този ред на мисли, според мен е просто безумие някой да се раздели с подобна фабрична музика.

 

Да си вземе МР3 с трансмитер по-добре, отколкото замяна с такъв евтин вариант на МР3 плеър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди време щях да сменям Концерта (дек) със CD на Blaupunkt...дори буксата му отзад беше същата като на стария...но при теста при вкл. и при смяна на песни се чуваше едно неприятно пукане...не знам от какво беше. Оставих стария касетофон и с помоща на колегата Максимов си изкарах жак-че за външен плеър...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И най-културния вариант: http://www.xcarlink.bg/audi

 

Можеш да потърсиш и алтернативи за по-малко пари, но за мен това беше решението -> дигитален чейнджър.

 

Нещата изглеждат така:

 

 http://youtu.be/C5DG5qzc6o0

 

 

Между другото имам един YATOUR, и съм склонен да се разделя с него за 120лв  :)

 

Третия от горе на долу: http://bgcaraudio.com/

Редактирано от Pav3l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесното решение е да се сложи плеър от ниския клас на пионеер, никаква такива трансмитери и глупости... Така звученето е най-добро за вложението пари, всички формати си вървят, губи се само фабричната визия, но пък мощността е сигурно двойна на предната линия. Общо взето са основно плюсове при такъв подход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам защо бягате от трансмитерите, ако имате качествено записана флашка това е най удобния вариант. Никога не бих махнал оригиналния Audi Concert и да сложа гадно изглеждащ CD-плеър :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък никога не бих търпял това отчайващо звучене, което не може да се доближи и до плеър за 100лв както и безумната идея суба и задната линия да се усилват заедно. Трансмитера е все едно да гледам бтв със измъчена стайна антена, просто няма как да се обсъжда тоя въпрос...

 

Ако чак толкова е важен дизайна бекера от видеото по-горе е приличен вариант, мисля че го имаше и в червено или можеше да се направи.

 

P4250349.jpg

Имах го за 2-3 седмици и аз, може да не е точно като фабрично, но е доста близко и дори на C5 мисля ще пасне добре. Не са особено скъпи втора ръка тия машинки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех един скромен Pioneer 1400UB - беше около 150 лева и съм доста доволен от него като външен вид и качество на звук :)

http://www.pioneer.eu/uk/products/archive/DEH-1400UB/page.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък никога не бих търпял това отчайващо звучене, което не може да се доближи и до плеър за 100лв както и безумната идея суба и задната линия да се усилват заедно. Трансмитера е все едно да гледам бтв със измъчена стайна антена, просто няма как да се обсъжда тоя въпрос...

 

Ако чак толкова е важен дизайна бекера от видеото по-горе е приличен вариант, мисля че го имаше и в червено или можеше да се направи.

 

P4250349.jpg

Имах го за 2-3 седмици и аз, може да не е точно като фабрично, но е доста близко и дори на C5 мисля ще пасне добре. Не са особено скъпи втора ръка тия машинки. 

Нали знаете поговорката  На вкус и на цвет приятели нет :hilezh: Всеки си има приоритети в избора :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре а има ли как да се направи към сегашния касетофон, да пусна флашка...с някакъв кабел/преходник/трансмитер нещо?

 

А защо ти е флашка? Вземи си обикновен MP3/4 плеър с изход на обикновен жак или като мен си дръж музиките в телефона. В темата  на Максимов има достатъчно обяснения и снимки как се свързват кабелите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм доста типове трансмитри но резултата винаги си е бил отчайващ. Заради това си купих и Нокия Х2-02 тя свири класи над това което се продава но пак си е смотано. Отговора на темата е или да се "доправи" заводската музика или да се смени с нещо друго но не и Сони. Тия пръчки ги гледах в служебните ни коли и са няма такава трагедия. Има едни евтини Блаупункт-ове които не знам как свирят но дизайна им се търпи.

 

В този ред на мисли кое от тия две дръвчета е по-добро?

 

LG-Max 220

 

Blaupunkt 

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не съм съгласен с мненията,че Сонито е дърво. :glare:

Напротив - много приличен плеър е. :dance:

За 100 лева какво искате - лампов усилвател ли ? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от така зададените критерии що не вземеш да провериш как са нещата с "втора ръка" хубав плеър?

 

например това

http://prodavalnik.com/prodavam-alpine-cde-9872r-i26168471

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Какво ще кажете за това:

http://www.technomarket.bg/products/09118990/pioneer-mvh-1400ub

Утвърдена марка, мощността гледам е стабилна...а и като цвят ще се вързва с другите светлини по таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...