Jump to content

Малка питанка относно А6 4F - част 5


sky

Recommended Posts

Добре са тия - не стига, че са малки, а го караш и с по-малък индекс да взима. Колата не е лека дори с тоя двигател, и за товарене няма да му остане аванс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Спрях се на това:

 

CONTINENTAL TS830P205/60 R16 96H XL

 

 

96 до 710 кг (на гума) H до 210 км/ч XL подсилена гума с по-висок товарен индекс

 

big_ts830p.jpg

 

От даяната с клубната отстъпка им е супер цената, има ги и до нас тука в Драгалевци :)

T830 не е по-добро от Michelin A4 имай предвид. Когато аз пазарувах точно тези бяха двата модела и след консултации със специлисти(хора които са офицлани вносители на гуми) избрах.

 

По-принцип на предно само повече се усеща разликата отколкото при Quattro.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам такъв контитентал от миналата година който продавам. Изобщо не я препоръчвам, който иска можем да спорим на тая тема, щото съм сигурен, че никой тука не ходи в планината колкото мен през зимата. Тая гума е толкова мега скапана и толкова ме яд, че си я  купих по мнение от един човек с А8-ца, че после цяла зима го псувах. Сега си взех Goodyear Ultragrip Performance 2 225/55/17.

С тая гума на предишната кола нищо не можеше да ме спре зимата, даже по-миналата година като беше големия сняг всички баровци слагаха вериги преди боровец а аз ги изпреварих с умрялото задно предаване и тия гуми. Така, че вече съм ги изпитал 3 години съм ги карал и не са ме предали и то точно в същия размер.

Редактирано от itolev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този Континентъл е повече за магистрално шофиране с по-високи скорости, в градски условия, където може да се срещне и повечко сняг, не се справят толкова добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от www.barzgumve.com и www.camskill.co.uk купували ли сте гуми оттам?

Два пъти съм купувал от barzgumve и всичко е било точно,но е само с поръчка за около 10дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

N1995, аз също мисля, че размера за 4ф е 225/55/16, т.к. е съвсем малко по-висока от 205/60/16, но визуално ще стой по-добре-определено, а и е по-широка-колата ще е една идея по-стабилна. Въпреки, че тук-там битува мнението, че зимата трябва да се кара с по-тесни гуми, но всеки сам си преценява, в зависимост от стила на шофиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

itolev, тъкмо ги харесах ония и ме спря с тва мнение. Ще почета още малко май. То всеки си хвали някакъв модел, до тука двама души един съвет не са ми дали еднакъв. Викаш такива да взимам:

 

http://www.diana-ltd.com/tire/1F9D167D0892466C82F6E4C501EA8A8B

 

В понеделник ще ходя да ги купя, до тогава трябва да съм решил :)

 

Колкото до размера, 205 би трябвало да се държи по-добре от 225 в зимни условия принципно, защото за зимата по-тесни гуми е по-добре. Освен това, ако не взема гуми в правилния размер ще имам отклонение в километража.

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи имай в предвид, че тази гума поне съм я тествал лично в ебати условията. И сега пак я купувам, това според мен говори достатъчно.  Второ тоя размер 205 би бил подходящ за А3 и А4, а6 Не е малка кола и спокойно може да се кара на 225, Имам приятел с бмв 520д той кара с 225/55/17 съшия Goodyear. По-добре си вземи 225, Това за тесната гума е пълен мит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

itolev, тъкмо ги харесах ония и ме спря с тва мнение. Ще почета още малко май. То всеки си хвали някакъв модел, до тука двама души един съвет не са ми дали еднакъв. Викаш такива да взимам:

 

http://www.diana-ltd.com/tire/1F9D167D0892466C82F6E4C501EA8A8B

 

В понеделник ще ходя да ги купя, до тогава трябва да съм решил :)

 

Колкото до размера, 205 би трябвало да се държи по-добре от 225 в зимни условия принципно, защото за зимата по-тесни гуми е по-добре. Освен това, ако не взема гуми в правилния размер ще имам отклонение в километража.

N

 

По пътя на логиката тясната гума е по добра само във вода и много дълбок сняг.

 

По-широката следа на гумата е нормално да дава голямо предимство на лег, мокро и утъпкан сняг, кактo при спиране така и при ускорение.

 

makes sense?

Редактирано от Preslito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж малко по ралитата с какви гуми карат на сняг и с какви на асфалт. При по-тясната гума теглото на колата пада върху по-малка площ и създава по-голямо налягане в снега, съответно това води до по-добро сцепление и поведение на гумата при зимни условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

Мани ги тия Вредщайни, тия Фулди...Купувай Гууд иър ултрагрип пърформанс 8 ...

Карам с такива гуми и съм много доволен ..............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж малко по ралитата с какви гуми карат на сняг и с какви на асфалт. При по-тясната гума теглото на колата пада върху по-малка площ и създава по-голямо налягане в снега, съответно това води до по-добро сцепление и поведение на гумата при зимни условия.

Добре де, както кажеш, само исках да помогна, ти си знаеш ( не винаги ). Само не знам като си запознат понякога,защо пак питаш?

 

П.С. те там и шипове имат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Формула на сняг само във ващо село има.

НЕ схвана какво ти казах, твоята кола има общо с рали колите колкото и с формулите. Те с какво карат нито те интересува нито някой друг го интересува. Колко човека се изредиха едно и също да ти кажат. Като всичко знаеш и разбираш защо въобще пишеш във форума. Отвори си собствен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тебе нищо не те питам бе смотан. Питах за модел - казаха минхората, в понеделник ще ги натоваря от Даяната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момци, вие нормално не можете ли да комуникирате? Като чета този подфорум имам чувството, че го посещават разни надути пубери. Като си имате междуличностни проблеми си ги решавайте насаме, или пред психоаналитик! Никой не е длъжен да ви чете дърлянията тук. Ако не трябваше да чистя екскрементите ви, щяха даже да ме забавляват дребнавите ви заяждания. Не се отнася за всички разбира се, но подфорум 4Ф е станал нарицателен за безмислен спам..... А това няма да продължава. Така нареченият "Енчо" ще почива за седмица, а следващият герой- за две.. И така нататък. Приятно писане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебати споровете ебати драмите, ако не може да вземете решение кви гуми да си купите не знам как се оправяте в живота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебати споровете ебати драмите, ако не може да вземете решение кви гуми да си купите не знам как се оправяте в живота.

 

:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-тънко идват 205. Тва не е без значение. Се пак за Енчо говорим.  :rolleyes:  Иначе... тва фундаментално... да изтъпаниш 4Ф на 205 си е идиотия, но пък кинтите са си кинти. Така че не е толко изненадващо. 

Редактирано от IVO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли 205 като размер даден за А6?

Доколкото се сещам освен да гори по-малко и да върви повече друга файда от тясна гума няма!

Енчо снима лепенката на неговата кола и там верно препоръчват 205/60/16. Не вервах и аз ама факт. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...