Jump to content

Светна лапата за еърбега


vladim

Recommended Posts

При мен един майстор предизвика късо съединение и лампата за еърбега започна да ми гасне с голямо закъснение.Карах я на компютърна диагностика и там "занулиха" грешката.Дано да съм ти бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен един майстор предизвика късо съединение и лампата за еърбега започна да ми гасне с голямо закъснение.Карах я на компютърна диагностика и там "занулиха" грешката.Дано да съм ти бил полезен.

Благодаря :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

ако си свалял бушона на аирбега - ще има запаметена грешка че е останал без напрежение и ще ти свети по дълго време докато исгасне. отиваш в сервиз и ти изтриват грешката.

поне аз имах такъв проблем и се чудех от къде ми е дошло, опасявах се от най лошото ама ми се размина :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Преди когато запалвам двигателя лампата гаснеше веднага,а сега гасне след около 2 мин.Някой знае ли нещо по въпроса

Не разбрах какъв двигател имаш? Ако си с дизел мога да ти кажа, че подобен проблем се появява, когато не ти стига стартовия ток.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моли се да не скъсан лентовия кабел, че иначе отиваме на нов еърбег

Нестряскай толкова човека.Ако муе скасана ролката лампата ще свети постоянно.И несе сменя еърбега а само ролката.Проблема при него е от слабо напрежение за момент единствено при тази грешка лампата неостава да свети постоянно но гасне по късно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Ами при мен светна лампата,ходих на диагностика и ми казаха,че има проблем в някакъв датчик,който е под седалката на шофера.Някой може ли да ми каже къде точно се намира,може ли да се ремонтира,и каква риля играе точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също светна....Занулявах грешката вече 2 пъти.....След около 2,3 дни отново светва :flehan: Спомена единия майстор,че е под седалката проблема???Идея си нямам,какво е всъщност,но знам,че аербега няма да сработи ,ако му се наложи :flehan:

А,тя темата била праисторическа :flehan:

Редактирано от kody
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята имаше отчетени грешки в контролера на AIR-BAG (така я купих) и за това лампата светеше както при теб. Като я закачих на VAG-COM и изтрих грешките лампата почна да си гасне на време. За щастие не се появиха на ново тия грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да ви питам къде трябва да се сложи тая "платка" на airbag-а. При мен продавача ми даде една платка, голяма колкото кутрето ми, която има вход за някаква букса ми се струва. Каза ми, че е била мокрена и затова е свалена тая платка. Била е изсушена и мазана с някаква паста и т.н. и т.н. Някъде в страничната греда трябвало да се шмугне ми спомена... Свети ми лампичката на airbag-а, а като ходих на диагностика ми казаха, че дава грешка точно на тоя airbag - на страничния пътнически... Въпроса ми е къде точно?! И как да стигна до там?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен този датчик определя дали има водач или не,и сработва на натиск,а може и да греша,но ще се потруда да го намеря и ще се опитам да го изследвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С А4 съм и имах същия проблем.Оказа се,че като седне някой до мен се прекъсва някакво кабелче под седалката и светва лампичката.Дано съм бил полезен :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом гасне не е проблем

при мене още си свети даже и след зануляване, кажи им да проверят свръзките на кабелите, но първо ходи да ти изчистят грешките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е никой ли не е опирал до датчика под/във/седалката????

Абе къде е тва нещо? Пробвах се да го намеря из ръководството за ремонт на А6, обаче е на руски и нищо не панимая <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема се получи както си карах. Иначе като запалих си огасна както обикновено и по едно време докато карах и ме облещи червената лампа и оттогава не е огасвала, като изключим когато ключа ми е в джоба де :rolleyes: Някви идеи от кво може да светне в движение тази лампа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На баща ми на Б4-ката си свети откакто сме я купили. Не знам при него дали има датчик на седалката :hilezh: , но и не е ясно от какво свети. Лошото е, че VAG-COM-а не успява да се свърже с контролера на Airbag-а и не мога да разбера кое не е вред :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Се ми е на ума,че този датчик е две пластини,които дават контакт,при допир една с друга,което се получава при наличие на водач.Мисля си,че ако ги дам на лъсо може и да се оправи........ноооо може и да не се оправи,в първия свободен ден ще пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги, къде се слага ей тая джаджа?!? Предишния собственик каза, че е някъде от централната греда на аудито от страната на пасажера(защото е за страничния аирбаг), но така и не намерих в ръководството къде се намира и как се слага. Прилагам снимки. Лампата на аирбага свети постоянно.

th_27491_DSC00736_122_114lo.JPG th_27493_DSC00737_122_496lo.JPG th_27503_DSC00738_122_373lo.JPG

Редактирано от doncheff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Се ми е на ума,че този датчик е две пластини,които дават контакт,при допир една с друга,което се получава при наличие на водач.Мисля си,че ако ги дам на лъсо може и да се оправи........ноооо може и да не се оправи,в първия свободен ден ще пробвам.

да4ик за вода4 в колите няма,има да4ик за пасажер,и тои няма нищо

общо с някви пластини,вапросния да4ик преставлява един лист от нещо

като фолио и по него ома разположени някви да4ици ,това нещо стои

на седалката между тапицерията и дунапрена.наи 4естата неизправност

сварзана с тоя да4ик при ауди е самата букса която се намира под седалката

при мен като размърдам дясната седалка и ми светваше лампата,свалих седалката

стегнах пиновете на самата букса и вси4ко е ok

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги, къде се слага ей тая джаджа?!? Предишния собственик каза, че е някъде от централната греда на аудито от страната на пасажера(защото е за страничния аирбаг), но така и не намерих в ръководството къде се намира и как се слага. Прилагам снимки. Лампата на аирбага свети постоянно.

th_27491_DSC00736_122_114lo.JPG th_27493_DSC00737_122_496lo.JPG th_27503_DSC00738_122_373lo.JPG

kolega абе имам някав спомен 4е сам го виждал това нещо някаде по колата

и като се замисля....зна4и парво това нещо му трабва и кутиика,провери някаде под седалката

дали има свободна букса,пак и там е наи вероятно да се намокри а шоковия да4ик

за страни4ния airbac се намира в средната колона там някаде около машинката за колана

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги, къде се слага ей тая джаджа?!? Предишния собственик каза, че е някъде от централната греда на аудито от страната на пасажера(защото е за страничния аирбаг), но така и не намерих в ръководството къде се намира и как се слага. Прилагам снимки. Лампата на аирбага свети постоянно.

Какво а Аудито? А4 ли?

Ако да - страничните аербеци са в седалките, предполагам, че това, което си показал стои отдолу под нея.

Късмет :bia:

Ако не успееш да го възстановиш (предполагам , може да е станало излишно, ако са сменяни седали или по друга причина) имаш шанс да "излъжеш"компа, така, че поне останалите три да ти работят ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...