Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

Сменява се ама няма да помогне.

Бихте ли ми дали тогава съвет какво да правя, за да реша проблема. Редактирано от predator_v_bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте колеги!

Такааа, сега може да се посмеете, но имам един въпрос. На моята кола от предните врати при движение 50-60-70 км/ч като си сложа ръката под подлакътниците усещам как духа т.е влиза въздух от някъде. Дали вратите не са уплътнени хубаво, незнам? Отвътре вратите сигурно трябва да имат някакво уплътнение, но при мен си духа и това си ми е един климатик за през лятото :hilezh: , а за зимата е друга работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой какви чистЧки - че и на мен ми е ред - а не знам какви ... Мислих някакви евтини да взема от Ибей ...?

Sended from Iphone 4s

Не знам какво да ти препоръчам колега, но за мен си се убедих, че никога повече няма да сложа различни от оригиналните чистачки  :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно .... Ще се взимат Бош ... Чистят перфектно като има дъжд но иначе като са сухи .... Малко стържат докато се намокрят !

Sended from Iphone 4s

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята и взех Бош миналата зима, но ми се струва, че са омекнали пружините на рамената и трябва след време всичко накуп да се смени...

В обявите на Райно има комплект оригинални чистачки с рамена на отлична цена!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В обявите на Райно има комплект оригинални чистачки с рамена на отлична цена!

Цената там е стара и не мога да я коригирам, актуалната е доста по-ниска - 175лв.

Комплекта включва:

2бр. aero twin рамена

2бр. aero twin чистачки

2бр. нови капачки покриващи болтчетата за захващане на рамената

2бр. нови болтчета

Всичко е оригинално на Ауди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва бош чистачки е пълно недоразумение... Само оригиналните са ок

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно чистачките-моите за сега са ок,но имам рамена и от В7.Като им дойде еремето на мойте дали е по удачно да сложа тези от В 7цата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно чистачки, аз си купих на БОШ за около 40- тина лева (с отстъпка) май ми излезнаха и нзм защо ама на втория месец почнаха да подскачат, замазват, скърцат и направо издивявам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно чистачките-моите за сега са ок,но имам рамена и от В7.Като им дойде еремето на мойте дали е по удачно да сложа тези от В 7цата?

Трябва да станат рамената от Б7 на Б6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предните ми чистачки бяха Бош, скърцат скачат, абе ужас!Мислех че просто са стари и ги смених за съжаление с други афтърмаркет, същия У...й.Ако знаех цената на оригиналния комплект по-рано, нямаше да му мисля.

Sent from my IdeaTab A3000-H using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам и аз лека питанка - на 2,5TDi (155к.с) мотора при какви градуси и колко време ви свети лампата за подгревните свещи? Колата е в мен от около 2 месеца и лампичката в тия летни условия светва за не повече от 1 сек. и изгасва - нормално ли е това? Колата иначе си пали - не се оплаквам. Интересно ми е защото на бащата NISSANA си подгрява даже и лятото при жегите, ако не го е палил скоро. Как стои работата с AUDITA тоя подгрев?

Редактирано от ivailo_slavov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен свети за секунда, 2 и гасне. Зимата вече е друга история. В ръководството пише, че при температури над 8 градуса свети за кратко време, а при по-ниски от 8 градуса вече подгрява по-дълго и колкото е по-ниска температурата или колата не е палена скоро отнеме време за подгрева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно под него се намира дренажа, свали акумулаъора и почисти добре, ако не знаеш кода на касретофона внимавай да не го забрави.Другия дренаж е под сервото точно, махаш целия пластмасов капак и почисти всички листа и гняс под него, че да няма вода в купето :-) .

Sent from my IdeaTab A3000-H using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше тема със снимки на въпросните места, но от таблета ми е зор да я намеря.Огледай внимателно пластмасовата кутия на ЕКУ-то, от към шофьорската страна се намира.Полей обилно с вода покрай нея и гледай за теч до съединителя.Играх го тоя филм аз, че и други колеги :-) .Алармаджията беше пуснал кабел под тази кутия и уплътнението се прегънало и влизаше вода :-) .

Дренажа под сервото е кофти за достигане, дано имаш тънки и дълги ръце или компресор за продухване.Не е лошо ако може да се завреш под нея и с една тел да бръкнеш от долна страна, че може да са запушени по трасето, но то ще си проличи, след чистенето от горе, ако не поема водата добре.

Sent from my IdeaTab A3000-H using Tapatalk

Редактирано от bobitovn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ivailo_slavov

 

На тоя мотор е точно,както си го описал-при топло време,като дадеш на контакт и подгрева ти гасне,заедно с останалите лампи,а при студено по-дълго/5 сек./ греят и палиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

myhyvude.jpg

y9ajatu7.jpg

ако някой колега има проблеми с обхвата на радиото - това е усилвателя който стои под лявата кора в багажника на аванта (на седан е под третият стоп) - спойките по края са прецакани но мисля че някой с познания и поялник може да си ги оправи (аз го смених целия благодарение на колегата more) , преди да поръчвате нов вижте какъв е вашият понеже при мен се оказа различен от масовите модели ( с буква В на края на номера, другият е със същият номер но без буква на края и съответно е с по-малко букси и по малък). След смяна радито работи перфектно а преди това хващах само в града и то само при ясно време, при облачно време пръщеше а извънградско нищо не намираше.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам дали имам проблем с това чудо, но се убих да оглеждам покрай третия стоп за да го сваля и прегледам за лоши спойки, така и не го видях къде се намира, трябва ли да махна кората, със седан съм.

http://www.audiworld.com/tech/elec187.shtml

За това ли става въпрос?

Редактирано от bobitovn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр-те преди 2 дена закупих ауди а4 2002 1.9 обаче в купето лаисните и таблото са облепени с сиво фолио (иначе са махагонови и мен не ме кефят) обаче въпросното фолио е много зле залепено, та въпроса ми е къде мога да я откарам да залепят ново но да е качествено в София или Перник??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...