Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колеги ЧНГ на всички желая ви преди всичко здраве.

При маслените на K&N има един минус и това е главата на болт накрая на филтъра, която е сложена там за по-удобно затягане или махане. При силен напън да се махне или да се натегне много и се усуква и къса, така че ако слагате K&N не го натягайте много от там.

Аз съм с чистачки от 22лв комплекта от ebay и нямам забележки. Тия тука не познават парите да ми искат 135лв за чистачки.

Колега ако е удобно би ли дал линк към тези чистачки?

Сега в студа колата пали трудно, бихте ли ми препоръчали сервиз където да я закарам да видят подгряващите свещи дали са наред. За София става на въпрос.

Редактирано от predator_v_bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте - това е лог от моята кола на 11 канал на вцдс (турбото ) - може ли някой по запознат да каже нормални стойности ли са това за турбото и най-вече дали пренадува, ако естествено съм направил свестен лог. Мотора е 1,9 тди 130 к.с - AVF :

Лога го правих от 3 к оборота до 4,5 к на трета скорост.

Питам, защото днес ме вкара в авариен режим с тази грешка - 17965 - Charge Pressure Control

P1557 - 35-00 - Positive Deviation

Доста прочетох за нея и знам какво ми предстои по-принцип... зацапана геомертия, вакууми, н75 и т.н.

avf_130.png

uploading pictures

Редактирано от digunan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега гледам един оригинален файл на 1.9 тди AZS, и на празен ход е 80% duty cycle, което ще рече затворена геометрия. Виж на ВАГКОМ дали е 80% на празен ход. Ако да, значи при тебе пренадува турбото и трябва да видиш N75 първо, а и е най-лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замина ми детското заключване на едната задна седалка. Лошото е че остана в положение заключено. Трябва ли да махам кората, за да го оправя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем с захващането имал ли си? Че там нали са с "обратен " волан.

 

Не. Няма проблем. Просто гледай завихрящата част да е към капака, а скосеното към прозореца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем с захващането имал ли си? Че там нали са с "обратен " волан.

дано да е било гавра това че онзи ден един от главните в VW forum BG  ме попита дали воланът от Бора-та ми щял да му стане на ГолФУ  който обаче е с ляв волан ....   :hilezh:  :wall:  :respekt:  

идваше ми да си изпия бирата на екс !!!  :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дано да е било гавра

Ми не колега,не е гавра! Лошо си зададох въпроса но колегата е разбрал какво имам в предвид. Просто някъде ми се въртеше, че не ставали. Както стелките и копчетата за стъклата [emoji6]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Къде в колата трябва да търся стикера с вин кода на Audi a4 avant/2003/? Гледах в багажника, където е резервната гума, но няма нищо там. Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш сервизни документи с които е излязла от завода,там има лепенка с VIN номера и PR кодовете.

Само VIN номера-има прозорче долу вляво на предното стъкло/от страната на шофьора/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под-задната седалка трябва да има стикер......

Там не съм проверявал...

 

Също и на сервизната книжка,ако имаш такава.

Не,нямам...

Интересува ме по-скоро кода на цвета на колата, който е светло-сребрист.

Редактирано от birolino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме по-скоро кода на цвета на колата, който е светло-сребрист.

 

За най-сигурно звънни в Порше София и по рама ще ти кажат цвета (и кода), с който е излязла от завода. Ако пък питаш ей така информативно и тези сайтове вършат работа.

Редактирано от theuser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е стандартния светло сив цвят - LY7W. Поне на моята е този. Цвета може да го видиш 4 страници назад на снимка.

Но може да има няколко нюанса, не знам.

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които ми отговориха! Пуснах запитване по VIN код тук http://www.audi-bel.com/viewtopic.php?f=314&t=22866&start=7800 и получих доста изчерпателна информация :multi: ! Цвета наистина е LY7W.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За много години колеги!

 

...и с настъпването на новата година изведнъж ми писна парктроника(в една ледена сутрин) , та днес сканирах и излязоха следните грешки:

 

1 Fault Found:
01626 - Sensor for Parking-Aid; Front Right (G252)
            009 - Open or Short to Ground
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 01101001
                    Fault Priority: 3
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 92
                    Time Indication: 0

 

доколкото разбирам, преден десен е проблема, но пък гледах го, всичко си му е наред....като изчистя грешката не я показва, докато не включа пак парктроника и после пак така....

 

 

излезе и още една грешка в двигателя която ме озадачи?!?!

 

1 Fault Found:
004688 - Fuel Level too Low
               P1250 - 008 -
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 01101000
                    Fault Priority: 0
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 255
                    Mileage: 97540 km
                    Time Indication: 0

             Freeze Frame:
                    RPM: 0 /min
                    Load: 0.0 %
                    Speed: 0.0 km/h
                    Temperature: 17.0°C
                    Temperature: 8.0°C
                    Absolute Pres.: 990.0 mbar
                    Voltage: 11.938 V

Readiness: 0110 0101

 

....и това на половин резервоар!

 

и прощавайте, но новак съм още с VCDS и не ми е много ясно, дали ще мога сам да се справя с проблемите или ще се ходи по майстори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...