Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

+1

 

И аз съм сега зимата със 16, а лятото слагам 17, с s-line окачване съм и има разлика в усещането при пътуване, но по окачването или гуми/джанти проблеми не съм имал различни от нормалнте (гумите 17 са с усилен борд).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

95% от според мен возията зависи от окачването - поне при мен между 16-ки и 17-ки разлика няма, или поне не намирам. Вече ако сложиш 235/35/19 може и да е зле заради ниския профил. Иначе и аз съм на мнение, че голямата джанта задължително върви с ниско окачване.

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах те аз. :)

От много време забелязвам нещо при мен - понякога като паля, оборотите не се качват веднага до към 800, а постепенно - колата се "разхълцва" леко и вдига постепенно оборотите за около 1-2 секунди. Това се случва само при загрял двигател. Няма записани грешки в момента. Някакви предположения?

Някой няма ли идея от какво може да е това и дали въобще да търся проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1

 

И аз съм сега зимата със 16, а лятото слагам 17, с s-line окачване съм и има разлика в усещането при пътуване, но по окачването или гуми/джанти проблеми не съм имал различни от нормалнте (гумите 17 са с усилен борд).

 

 

95% от според мен возията зависи от окачването - поне при мен между 16-ки и 17-ки разлика няма, или поне не намирам. Вече ако сложиш 235/35/19 може и да е зле заради ниския профил. Иначе и аз съм на мнение, че голямата джанта задължително върви с ниско окачване.

 

 

Тоест искате да кажете, че ще изглежда грозно да слагам 17 джанти на обикновено окачване, каквото е и моето в момента, и возията ще се влоши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не казвам, че ще е грозно, а че със спортно и 17 изглежда по-добре. Все пак е и до лично мнение. Возията не се влошава, а става малко по-твърда и стегната, съответно има по-голяма чувствителност към пътните условия, конкретно неравностите. Това са мои внушения.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1

за 17'' джанти и гуми 235/45R17,плюс това е 2.5TDI мотор и ще ги носи без проблем.

То,че пътища,като хората у Бг няма,ама поне визия да има. :)

 

Преди В6-цата ми 2.5TDI седан,беше със 17-ки целогодишно,окачване 1BA,по се отваря с големите търкалета-това е лично мнение.

Сега пак съм с 17-ки целогодишно,но на 1BE.

Редактирано от tonko2.0T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не казвам, че ще е грозно, а че със спортно и 17 изглежда по-добре. Все пак е и до лично мнение. Возията не се влошава, а става малко по-твърда и стегната, съответно има по-голяма чувствителност към пътните условия, конкретно неравностите. Това са мои внушения.

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Да това беше изчерпателно, благодаря колега.

 

+1

за 17'' джанти и гуми 235/45R17,плюс това е 2.5TDI мотор и ще ги носи без проблем.

То,че пътища,като хората у Бг няма,ама поне визия да има. :)

 

 

А ако гумите са 215/225 лошо ли ще е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога се включва на 100% подгрева на огледалата? Малко подробности - аматьорски ударих дясното огледало и се наложи да сменя стъклото. Старото е без подгрев, но кабелите са прекарани, та си поръчах такова с подгрев. Работата е там, че в нито едно положение на климатроника не можах да измеря 12V на кабелчетата за подгрева - показва 0,4V. Опасих се да не прави оттечка и не ги свързах към огледалото. Да не би аз да съм пропуснал нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако гумите са 215/225 лошо ли ще е.

И 225/45 стават на същите джанти,като 235/45,но има разлика в скоростомера от 1км./ч.

И с двата размера съм карал,не е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това беше изчерпателно, благодаря колега.

 

 

 

А ако гумите са 215/225 лошо ли ще е.

 

грозно и некомфортно ще е с 225.

215 не знам дали влиза в фабричните норми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога се включва на 100% подгрева на огледалата? Малко подробности - аматьорски ударих дясното огледало и се наложи да сменя стъклото. Старото е без подгрев, но кабелите са прекарани, та си поръчах такова с подгрев. Работата е там, че в нито едно положение на климатроника не можах да измеря 12V на кабелчетата за подгрева - показва 0,4V. Опасих се да не прави оттечка и не ги свързах към огледалото. Да не би аз да съм пропуснал нещ

 

Пробвай с подгрева за задното стъкло....

Редактирано от nikif1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че бяха с термо датчик.....

биметална пластина всъщност

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

грозно и некомфортно ще е с 225.

215 не знам дали влиза в фабричните норми

Със 225 си карам Гоуфо и друса ,с тези смени на правителства и безпаричие ще почнем да караме и със 16-ки гуми на 18-ки джанти :hilezh:Малко с козия крак ги разпъваме и стават :zustimm:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах и с изсушаване на предното и с подгрев на задното (отделно и заедно), въртях ръчката на огледалата - неутрално, дясно и т.н. - само 0.4V измервам на кабелите на огледалото и толкова. Единствено да не би околната температура да не е била в нормите ( -0,5 градуса беше)?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра питанка  :nixweiss:  - трябва и него да счупя, че да видя дали е подгревно или не!!! п.с. Колата не стои навън - незнам!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голфо ще го правя да пише Welcome у КуКаТа :flehan: 

 

Ами свържи това което си купил ,ако не е китайско има голяма вероятност да тръгне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята Б7-ца огледалата бяха без подгрев, но имаше кабели. Питах в тази тема по-назад дали ще греят ако се монтират такива с нагреватели (мерси на Bobu за съвета) и реших да пробвам. Купих две стъкла с подгрев (Жоро GSB ми ги намери) и ги монтирах. Вече подгрева си работи, но мисля, че се пускат автоматично в зависимост от някакъв заложен критерий (външна температура под определени градуси примерно и т.н.). Иначе и аз мерих с мултицет дали има +12В в някое положение, но нямаше. Предполагам, че модула си следи дали има закачен нагревател и ако не го намира просто не пуска напрежение до него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Б7-цата ми подгрева на страничните огледала тръгва с подгрева на задното огледало. Не се влияят от околна температура.

На А3-ката ми (8L) подгрева тръгваше само на студено време и нямаше общо с подгрева за задно огледало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...