Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

Като купих колата, същата работа с тази поставка, налагаше се да я дърпам за да излезе.Ползвам я активно всяка сутрин и се оправи след месец, без смазка и миене.Но все пак не е лошо да се смаже.

проблема е решен.. :hilezh: 

тия мокри кърпи правят чудеса ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Бърз въпрос, колко мм са предните дискове на Б6 2.5 тди 163 коня, че се загледах по едно,което са разглобили и мисля да мина на 312mm отпред ако сметките са верни

2 ри въпрос трябват ли ми и апаратите или ще мина само с супорти и дискове (накладките предполагам че са еднакви)

П.п. моя кошник трвбва да е с 288mm ...мотора е AVJ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.5 ТDI V6 при А4/B6/ предните дискове са 312 мм.

Супорти и дискове сменяш-правилно си се изразил.

Редактирано от tonko2.0T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бърз въпрос, колко мм са предните дискове на Б6 2.5 тди 163 коня, че се загледах по едно,което са разглобили и мисля да мина на 312mm отпред ако сметките са верни

2 ри въпрос трябват ли ми и апаратите или ще мина само с супорти и дискове (накладките предполагам че са еднакви)

П.п. моя кошник трвбва да е с 288mm ...мотора е AVJ

Апаратите са еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото, но се оказа, че продавача има само едната страна с окачването и т н ...

тъпия немец качил снимки на цялото окачване (предно, задно с носачи и т н )

и след 1 час уточняване на размери и прочие ми лаза , че му останало само едното; (((

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало. Съдейки от първият пост в тази тема:http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=65608&hl=

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте момчета,пиша тук за да не отварям тема...

Днес видях с очите си,как една разхлопана рейка,на B7 само с една добавчица 100мл..след десетина минути нямаше, и помен от шума!!!

Останах изумен!! :flehan:

Добавката беше,на Xenum XP 100 до сега, не се бях сблъсквал с техни продукти,но явно са много добри!!

Рейката,на колегата имаше адско тропане без течове..който има подобен проблем, да пазарува смело не знам къде имат магазини, но определено ще  разуча!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишо, ако видиш на живо добавка, която да прави волана по лек за въртене да пишеш, аз ще съм първия дето ще я пробва.За сега тракания нямам при мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаххаххахах...Боби незнам,но тази днес ме хвърли в тъча...

Едно малко шишенце и то на основата на Естерни масла нищо кой знае какво ново...

Обаче факт тая разхлопана рейка просто спря да трака! На черното бяло не можеш да кажеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега остава да не протече като лейка, както обикновено се случва след слагане на добавки в рейката. Механичното износване няма как да се оправи само с добавка, единствено може да сгъсти флуида и по този начин да уплътни луфтовете, но пък това води до промяна на налягането и в последствие протичане на рейката или помпата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако протече от някъде ще съм разочарован от иначе добрият резултат! 

Ще държим връзка с колегата пък да видим..

Редактирано от Misho 82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги да ви питам на аванта на б7,можели да се сменя само говоритела на буфера който е вбагажника и ако може как се  вади,че нещо ми прилича на издънен  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваля се цялата кора в багажника ит дясно и тогава имаш достъп до кутията където е говорителя.след това има 2 броя 10 ки е една 13 -ка и кутията е свалена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В клуба си денсим като ку,ку,ку-ката

 

Това за добавката в маслото на рейката ми мерише после на смяна на Рейка ,маркуч на високото и хидравлична помпа комплект .Обикновенно при несменяване на маслото заминава маркуча дето е с клапана и помпата ,а сега не ми се мисли .Чудя се защо хората си причиняват сами мъките  :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко прибързвате без да имате инфо!!

Това не е добавка стоп теч!!! А масло на базата на Естерни масла с обратен поляритет!

Не променя плътността на хидравличното масло!

Писах писмо на производителя в Белгия и чакам отговор от тях!

Четох много в официалният им сайт и продуктите са препоръчани от Dekra и за всички има доклади от TUV...

Редактирано от Misho 82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко прибързвате без да имате инфо!!

Това не е добавка стоп теч!!! А масло на базата на Естерни масла с обратен поляритет!

...

Ако все пак си виждал как се изяжда гребена на рейка Коyo няма да вярваш в дядо коледа.Трябва да е някакви вълшебно масло което знае къде да полепне по метала и след това става метал с формата на гребена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,точно това е идеята на Естерните масла...виждал съм как такива масла не могат да бъдат изчистени и с обезмаслител от разглобен двигател на мотор...

Виждал съм и гадната рейка Koyo мисъл на Френско-Японска недоклатена мисъл..

точно по гребена ще бъде и маслото...

 

П.с все пак нека видим производителя как ще се изкаже..

Аз ще постна отговора им тук

Редактирано от Misho 82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги от 1 седмица притежавам Ауди а4 б6 седан 180 к.с. 2,5тди куатро 2001г.  , колата е нов внос и естествено ми предстой смяна на ангренажен ремък, помпи термостати и т.н. ...(колата е на ~240 000 не знам дали са сменяни ) аз като любител на онлайн пазаруването намерих в ebay-я ангренажен ремък и ролки комплект + водна помпа на бош на цена около 720лв .(в БГ без помпата и без доставката вървят около 610-660лв )

Моля за вашите мнения струва ли си да сменям с този комплект(вие каква марка ползвате) или да търся нещо по-евтино от там или от нашия пазар?

 

 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/BOSCH-Timing-Cam-Belt-Kit-Water-Pump-Fits-Audi-A4-A8-Skoda-VW-2-5L-1997-2008-/131245493006?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1e8ed74b0e

Редактирано от Zlatev1602
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...