Jump to content

Какво масло да сложа на AUDI A6 3.0 TDI Quattro (4F,C6)


Стойчо

Recommended Posts

Аз на новата кола ще си сложа пак Мотул 5w30 X-clean...Да видя дали CDYA-то ще се разбере с него :)

Редактирано от kpematop
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 233
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз имам изминати към 4к км и все още маслото е бистро, все едно сега съм го налял, а си я карам стабилно  :unsure:. До преди да сложа това масло, не вдигах предния капак, камо ли щеката за масло, докато не се наложи смяна на маслото, а сега всяка седмица - явно съм малко недоверчив към маслото. Като количество, също е на ниво, без промяна.

Редактирано от PAVKATA26
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази бистрота на какво се дължи?

Не е ли присъщо на дизела да почернява след около 1000км?

От маслото или флъша е тая работа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по шумния или тих двигател ми е любимо понятие. с 1 приятел измерихме шума на 5000 км. пробег с различни масла на студен старт с уред. шума беше еднакъв. той се кълнеше че двигателя му бил по тих!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Теодор сложихме amsoils (по-напред, в темата има линк към маслото). Да, със затворен ЕГР съм, т.е. не е елиминиран, а сега като се замисля може и да е позадръстен. Според мен бистротата идва от флъша, но и главно от качеството и съставките в маслото, това е само според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

измерихме шума ..... с уред. шума беше еднакъв. 

Съмнявам се, че имате уред, който да може да измери целия спектър :).

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми три смени на масло не съм доливал пък и като сложих новата глава го видях мотора отвътре как е като излезнал от завода преди пет минути :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се, че имате уред, който да може да измери целия спектър :).

взехме шумомер. измерихме вътре, вънка и на отворен капак. разлики никакви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предположих, че сте използвали такъв уред. Този уред се използва за други цели, с него не се мери АЧХ. Ако има честотна промяна на звука, той не може да я отрази, защото работи с усредняване, а измерване по крива А ще е съвсем грешно. Нищо не пречи ушите на приятеля ти да са по-чувствителни към определена честота - зависи на колко години е :hilezh:

 

Това разбира се, не означава автоматично, че шума е бил различен :), а само, че подобно измерване е твърде грубо, за да хване леки изменения във звуковата картина.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10w40???  :stupid:

Остава и да доливаш..... слагам такова на атмосферен бензин 150к.с. на 18г., който се кара м/у 4 и 7хил оборота и доливам доволно!
До 1-2 смени ще отваряш двигател, а ако се чудиш защо цъка, чука, тропа и т.н. не е от дюзи  :hilezh:

Абсолютно навсякъде във всички т.нар. "програми" по сервизи, магазини за авточасти..... пише 5w30 за 3.0tdi!

Зависи от климат, начин на каране, на колко км е, има/няма DPF..... може да се кара с 5w40!

 

Това 10w40 не е ли т.нар. полусинтетика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

П.С. Звънях вчера в Порше Пловдив, заявиха ми ценичка за масло + маслен филтър и смяна 660 лв  :stupid:

 

Тази цена включва още горивния, поленовия филтри и инспекция и важи за 4г+ колите. Оферта си е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10w40???  :stupid:

Остава и да доливаш..... слагам такова на атмосферен бензин 150к.с. на 18г., който се кара м/у 4 и 7хил оборота и доливам доволно!

До 1-2 смени ще отваряш двигател, а ако се чудиш защо цъка, чука, тропа и т.н. не е от дюзи  :hilezh:

Абсолютно навсякъде във всички т.нар. "програми" по сервизи, магазини за авточасти..... пише 5w30 за 3.0tdi!

Зависи от климат, начин на каране, на колко км е, има/няма DPF..... може да се кара с 5w40!

 

Това 10w40 не е ли т.нар. полусинтетика?

Извинявам се!! 5/40 имах предвид :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази цена включва още горивния, поленовия филтри и инспекция и важи за 4г+ колите. Оферта си е.

Ако е по 4+ програмата е с масло Кастрол и филтри от econommy серията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бая се по разчетох за тези масла, в крайна сметка стигнах до извода, че разликата между 5w30/505.00 и 5w30/507.00 според VAG e само сервизният интервал на смяна. Ако има някой по - грамотен да изкаже мнение за стандартизацията и разликите, ще съм благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Baba, бистро ли стои все още? Имам предвид променило ли си е цвета? При мен все още не е, но ми се иска да прочета и други отзиви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...