Jump to content

Обща информация за модела 8P/8PA (2003-2013)


Tsvetkov83

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Отговори 517
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Само (ако въобще) Ambiente има чекмедже под шоф. седалка. В това под пасажерската седи аптечката. 

Няма предвидено конкретно място за пожарогасител, вероятно защото такъв не е задължителен в повечето европ. страни. Би било интересно ако това е различно за произведените за итал. пазар, но немските/австр. и т.н. нямат въобще чекмедже под шоф. седалка, нямат и пожарогасител или място за такъв. 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Moonland написа:

Само (ако въобще) Ambiente има чекмедже под шоф. седалка. В това под пасажерската седи аптечката. 

Няма предвидено конкретно място за пожарогасител, вероятно защото такъв не е задължителен в повечето европ. страни. Би било интересно ако това е различно за произведените за итал. пазар, но немските/австр. и т.н. нямат въобще чекмедже под шоф. седалка, нямат и пожарогасител или място за такъв. 

Мога да потвърдя (по лепенката с PR кодовете), че колата ми е произвездена за Италия. Имам чекмедже под (в) шофьорската седалка. По ELSA ми излиза, че там ми стои фабрично пожарогасителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остава моето подозрение, че разликата идва от Ambiente изпълнението, за което са типични всякакви мрежички, рафтчета, шкафчета и други мебели ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко инфо за модела!

За съжаление е на руски език.

313_А3 2004. Ходовая часть.pdf

312_А3'04 Электрооборудование.pdf

332_Audi_A3_Sportback.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и за други модели на ауди , скоростни кутий и няколко типа двигателя!

Ако някой го интересува нещо, пишете на лично

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-лесно ще е да постнеш направо линкът с пълния набор на SSP-тата. Аз съм си ги оставил във фаворитите на браузърите. Когато ми потрябва инфо, бързо и лесно си вадя нужния SSP. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е на английски и е доста удобно направено : A3 8P / 8PA Owner's manual  :) Реших да го споделя тук, защото може да се научат някои неща относно автомобилите ни. Аз лично го разгледах с интерес (понеже с колата нямам никаква документация..).

Ще бъде полезно и ако някой добави информация от книжката относно обслужването и поддръжката.

Редактирано от Ivan_Ch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте, искам да попитам нещо свързано с тази снимка в началото на темата. След като гледах няколко аудита, се оказа, че на някой не пише никакъв номер там. Това както трябва да означава, че е сменяна глава ли?

032538578-big.jpg?r=0

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Каква е разликата в двете копчетата за рециркулация на въздуха в купето?

При натискане на горното се затваря клапата за навлизане на външен въздух в купето и се включва компресора за климатика.

Долното с надпис AUTO не включва компресора,но и не затъваря клапата.

 

П.С. При достигане на скорост 20км/ч вратите автоматично зе заключват.По спомен при заключване светваше червена индикация между двете копчета до дръжката на шофьорската врата.При отключване съответно изгасваше.При вас така ли е?Може ли да се види на ваг-ком или какво трябва да се подмени ако има лампа там?Наскоро си сложих плафони за осветление в краката,възможо ли е при активирането им да е станали нещо?

20161126_215311.jpg

20161126_215311-2.jpg

20161126_171536.jpg

Редактирано от joro09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долното с надпис авто затваря клапата автоматично, когато реши че влиза мръсен въздух, самото му включване нищо не прави защото просто го пускаш в готовност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Режимът с AUTO включва рециркулация на въздуха автоматично спрямо околната среда за максимум 12 минути. При каране на заден ход на студен двигател също включва автоматично рециркулацията. При изключен компресор и температури под точката на замръзване режимът е ограничен до максимум 12 секунди продължителност. 

 

 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При ползване на предното стъкломиещо устройство рециркулацията винаги се включва независимо дали е натиснато това копче (с Auto) или не. При каране на заден ход не е ли същото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно :) А това с автоматичното заключване при достигане на 15 км/ч винаги съм се чудил с каква цел е измислено? Предполагам за безопасност, но при евентуална катастрофа какво става? Автоматично ли се отключват вратите? Защото доколкото съм запознат когато е активирано това при достигане на определената скорост вратите се заключват, но при спиране не се отключват сами, а трябва ръчно, нали така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измислено е с цел безопастност. Има доста страни, в които не е немислимо,че някой може да опита да ти влезе в колата докато си на светофар или най-малкото да отвори врата, да грабне нещо и да избяга...

Има и отделна опция за автоматично отключване при изваждане на ключа от таблото. Нищо не пречи на механичното отваряне на вратата при катастрофа, така както не е нужно първо да отключиш от копчето преди да отвориш вратата, когато си заключил ръчно. 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен той имаше предвид, че отвън не могат да отворят вратата и да те извадят ако си смазан ;).

Би трябвало да се отключва при катастрофа иначе ще е доста тъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...