Jump to content

придрапване и тресене Audi A6 TDI 4F


Yuki

Recommended Posts

От 1 година съм собственик на ауди А6 TDI 30. 4х4 2005г. Колата излезе с проблем....при поддържане на определена скорост до 120км понякога се получава придръпване или тресене на купето и при подаване на газ се оправя. Аудито беше вкарано в сервиз, по ходовата част нямаше проблем и бордовия компютър не отчете грешки. Имал ли е някой подобен проблем?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Да автоматик е. Заедно с майстор врътнахме едно кръгче градско, и той усети тресенето, макар и да беше слабо. През това време лаптопа му беше включен към колата и не отчете грешка. Настъпах я, всичко се нормализира, има сила, тяга. Над 120 км никога не прави този проблем. Майстора не беше спец по новите коли, но каза, че се мнява от скоростната кутия и да подготвя между 2000-3000лв.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jass имаше същия проблем, придърпва, придърпва, после те придърпва паяка, оставяш 2400 и е като нова. В София има едно гуру на типтрониците, казва се Коко, той ги прави на целия град сигурно кутийте. В Силистра не съм ходил през живота си и не знам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Някой даме упъти за Варна спец по скоростните кутии. Прedvariтелно благодаря ......

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той хубаво е гледал майстора за грешки, но като сте карали да бяхте направили лог на живите данни от 3-те двойки соленоиди - така щеше да се види в какъв режим има "трептения" в налягането... после като си направиш графика от данните всичко се вижда с "просто" око :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обаче не съм имал драми, придърпване и т.н. преди кутията изведнъж да каже "мяу".

И друго интересно - стигнах си на собствен ход до Коко.

На ръчен режим до 3та без проблеми, включиш ли 4та се чуваше изхрущяване и влизаше в авариен режим.

Гасиш, палиш и пак тръгваш все едно нищо не е било!

 

Още като купих колата го бях решил - като се счупи ще я направя.

Простата сметка показва, че смяна на масло и т.н. е примерно 1200лв. и не е ясно нищо.

Даваш 2 пъти повече в един момент (не е ясно кога и дали) и си с ремонтирана кутия, чисто ново масло и най-важното - гаранция!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както споменах майстора не е спец на а6 4ф модела и

не живея в 

 София а в Силистра. 

За това искам някой да ме насочи кам спец. във Вана.

Редактирано от Yuki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време във форума списваше Jacob12,който работеше в Порше Варна и правеше впечатление на изключително компетентен. Чух,че сега работи при друг дилър,но не пречи да му пишеш лично съобщение за съвет и евентуално помощ. Колегата sky също има вероятност да му знае по-точните координати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и до Русе да отидеш, пак са ти 120 км, има един спец в Мартен, не пречи да му звъннеш едно телефонче, по принцип има добри отзиви за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Някой даме упъти за Варна спец по скоростните кутии. Прedvariтелно благодаря ......

 

Порше Варна е правилното място за такива сериозни ремонти. За да не даваш после пари по няколко пъти за едно и също...

Евентуален компромис с BOSCH Сервиза само, но там надали ще излезе много по-евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги, на моя приятелка и предстой ремонт на автоматичната ск. кутия и ни насочиха към Любо от Мартен(чухме добри отзиви на места от него, но все пак искам и мнение на колегите от audi forum-а) Искам да попитам надежден ли е майстора, добре ли работи и може ли да му се има доверие. Колата на приятелката ми Volvo S40 ако има някакво значение въобще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително да е скоростна кутия. Същия проблем съм го имал на S6 C5, проблема се оказа, че единия диференциал беше от A6 и числата на двата диференциала се различаваха. При подърждане на постоянна висока скорост, диференциалите влизат в резонанс защото са различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аха не знаех че Коко и Мъглишкия са един и същ човек, благодаря колега !

Редактирано от djaleksei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъглишкия работи в съответния сервиз :) Иначе там има няколко момчета, за които мога смело да твърдя, че са напълно наясно с автоматициите.

За Аудита специално Кольо е правилния човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! :) Миналата сряда си взех такава машинка и аз! Мотора е 2.7tdi 180 коня и съм много доволен. В Porsche Varna ми искат 890лв за смяна на филтри и масло Castrol + сервизна книжка и още 50лв за смяна на спирачня течност. Понеже автомобила не е нов, щели да ми направят 10% отстъпка... Както и прегледет на всичко по него като системи... Направо се хванах за главата и питах един приятел за решение. Понеже съм от Добрич, могя да споделя за колегата от Силистра, нали е близо, че има един много добър майстор в града, поне по думите на моя човек, когото попитах. Самия той имал такъв автомобил 3.0 и няколко момчета с такива зверове също ходели при него. Всички били много доволни. Изобщо, човека прави нови машини, а тия С6-ци ги правел като детска игра... :D Казва се Иво и работи почти на центъра, даже днес мисля да отида да го видя и поразпитам! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички!

 

Yuki, във Варна има един човек в Техническия Университет, Мисля че Стефан се казваше, бил най-добрия по кутиите в града, бях ходил при него за съвет за един мултитроник преди 2-3 години. Не го знам дали е още там. Ако те интересува мога да проверя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...