Jump to content

Гуми и джанти за A3 8P


Moonland

Recommended Posts

На 5.06.2017 г. at 11:42, manoleo написа:

 

В нашия форум предполагам няма много хора с 19-ки джанти, затова ако искаш прегледай темата на колегите от чужд форум.

Благодаря за линка колега,

галерията съм я разглеждал много пъти и точно от тези снимки се запалих за 19ки!

Проектът вече е във ход, закупени джантите с размер 8,5х19 ЕТ45 с гуми 225/35/19

Състоянието им е уникално- абсолютно прави, без абсолютно никакви интервенции, ожулени ръбове и тн.

 

IMG_2272.JPGIMG_2273.JPGIMG_2274.JPG

Като допълнение, за утре очаквам да пристигнат нови пружини H&R 35/35mm http://www.ebay.de/itm/H-R-Federnsatz-AUDI-A3-Limo-Sportback-Cabrio-2WD-Typ-8P-8PA-mit-ABE-35-35mm/371922649680?_trksid=p2047675.c100011.m1850&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D43785%26meid%3De14e9e0a97b244afa969882c1a2c7d8c%26pid%3D100011%26rk%3D4%26rkt%3D12%26sd%3D200874287867

 

Другата седмица съм предвидил монтажа и ще кача снимки да се похваля. Ще напиша отзиви за колегите, които имат амбиция да се качат на големи размери - на първо място евентуални опирания, загуба на комфорт, намалена мощност при ускорение, повишен разход и тн.

От цялата история най-доволен е сина ми, че ще гони мацките с яка 19ка:hilezh:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 832
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Поздравления за ентусиазма, колега! Джантите изглеждат много добре, дано да стоят добре и на колата. Пружините със стандартните амортисьори ли ще ги слагаш?

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

225 на 8,5J джанти обаче е малко неоптимална комбинация.... не е технически недопустима (225 е минималната ширина допустима на 8,5J), но визуално, ауч... :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам 225/45 гума на 8 J и може да понесе още малко стреч...та, визуално ще е ок според мен. Друг е въпросът, че моделът на джантите не ми допада, ама в случая т'ва няма никакво значение- вкусове всякакви. :)

 

Преди 10 часа, manoleo написа:

Поздравления за ентусиазма, колега! Джантите изглеждат много добре, дано да стоят добре и на колата. Пружините със стандартните амортисьори ли ще ги слагаш?

 

Със сток амове може да се кара с пружини до -40 мм...вече за по-голямо сваляне, съответните амортисьори са силно препоръчителни/задължителни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам 225 на 8J и е точно в десятката. На 8,5J обаче седят леко "подарено", отчитайки и малката височина на 19", където няма много на къде да се разпъват.

Нека колегата сподели снимки като ги комбинира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

От миналата седмица се каня да качи снимки и все не остава време..

Та развитието е следното:

Както винаги Moonland се оказа прав! Гумите, които бях предвидил 225/35 стоят доста стречнати на 8,5J, въпреки мненията на немските колеги, че това е перфектната комбинация. Визуално действително е ок и джантата изпъква, но практически за българските пътища не върши работа. Просто първата дупка ще е фатална, защото борда на гумата не покрива ръба на джантата. Опирания никакви, една идея по-твърда возия от 225/45/17.

IMG_2322.JPGIMG_2319.JPGIMG_2323.JPG 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, още на следващия ден пристигна комплект почти нови Мишелини 235/35, които просто заспаха на мястото си. Автоматично возията се промени, даже бих казал, че е аналогична на 225/45/17. Джантата е перфектно защитена и покрита от гумата.

За изминати 100тина км сам в града опиране не е имало. Малкият обаче пътува извън града миналия ден и над 130-140 през неравности, задна дясна е престъргвала в кората. По гумата нищо не личи, предполагам, че на кората са останали следи. Като остане време пак ще свалям колелета и по съвета на немските братя ще ги поошлайфам леко. Те са някакъв пресован текстил, така че би трябвало да е лесно. Иначе критичните болчета са свалени. Мисля това да е финала на проекта, че доста надвиших бюджета с тая проба-грешка с гумите. Между другото, останаха излишни 2бр. Nankang DOT1215 и 2бр. Nexen N8000 DOT4714 - 225/35/19 много свежи гуми с около 6мм грайфер. Ако някой има нужда, да свирка, за форума цената ще е преференциална!IMG_2406.JPG

IMG_2413.JPGIMG_2399.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 225 гуми ще изглежда добре на свалена кола- а и там стречът е почти необходимост.

С новите гуми е ок, но...тия джанти хич не ми се вписват. Но важното е вие да сте доволни. :)

Изпратено от моят GT-I9060I с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, 

От 2 дни имам Audi a3 2004 g, предстои ми покупка на нови летни гуми. Размерът на зимните, с които е в момента е 205/55 16. Моля дайте съвет за марка :)

13879724o.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз преди две седмици си взех Hankook от Примекс. Излязоха ми около 420 лева този размер. Понеже съм с 1.6 , 102 коня разкарах 17-ките и си останах на 16-ки. Моделът им е най-новият. За малкото километри до сега с тях имам доста добри впечатления, но в тези жеги съм ги карал само на сухо. По ревютата за тях ги дават че се справят по-добре от топ марките на сухо и мокро , специално размерът 205/55/16 . Единствен недостатък им е , че са слабички при аквапланинг в сравнение с топ марките....но кой луд ще мине с над 100км/ч през локва????? Друг недостатък лично за мен е и малкият размер на грайфера....едва 7mm,но при разговор с мои приятели останах с впечатлението ,че повечето нови гуми вече ги правят с малък грайфер ( под 1 см. ). Гумите които ми дадоха от Примекс бяха с ДОТ 1417 и произведени в Унгария. Така че аз ти ги препоръчвам. Мене специално ме насочи колега към тях , след като си беше взел миналата година същите за Мазда 3...не бях чел ревютата, отидох..видях ги...харесах ги и взех.

f406108bfd433196708a043bd0b3050a.jpgd946ef5f5afd7d378f49edf30a9bfdb8.jpg22553798f2f7148b076e2de48a819624.jpg10b3954a6c20fac1bf6af0083bccbb18.jpg

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте, от сравнително скоро съм собственик на автомобил. Това е първата ми кола и както може би се досещате ми липсва адски много "know how" относно грижата за нея. Не ми се налага да шофирам много и не съм изминал още и 1000км с возилото.

 

Купих си колата с поизносени но все още ставащи летни гуми, и реално ми предстои първата ми покупка на гуми. Прочетох доста мнения, ревюта и какво ли не, но все още ми предстои да взема окончателно решение относно как трябва да се оборудвам за зимата. Аудито е със базовите 16-ки джанти. Не мисля да слагам 17-ки или нещо по-голямо. 

В началото мислих да заложа на Pirelli, но редица мнения че тези гуми са прекалено твърди за зимата ме отказаха от тях. Видях доста добри мнения за Michelin Alpine5, както и такива в които се твърди че марката е позагубила форма.
 

На няколко места обаче мернах мнения на водачи в сходна ситуация които са заложили на всесезонна гума - Michelin CrossClimate. Както може да се очаква поразрових и за това. Определено мога да си представя плюсовете да си с 1 комплект целогодишно, но разбира се с това идват и съответните минуси. Изглежда CrossClimate поне по ревюта и мнения определено е по-добра от досегашните всесезонни, но разбира се, няма как такава гума да е добра колкото хубава зимна на сняг. Вероятно представянето и лятото ще е по-добро от тези с които съм в момента. Отпред имам Аccelera PHI които доколкото видях май ги няма много много по нашите пътища и ревютата не бяха ласкави, задните гуми са Bridgestone, но са поизтрити и не успях да ги идентифицирам.

В момента се колебая дали да си взема въпросните Alpine5 или и CrossClimate биха ми свършили работа. Разбира се други идеи и препоръки също са добре дошли.

Редактирано от 3vgeni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всесезонните гуми не са подходящи за нашия климат. Все едно да ходиш с маратонки и на плаж, и на ски. И по-евтини гуми от Aplin-а да вземеш, пак ще е много по-добре от всесезонните. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gislaved Eurofrost 5 е бюджетна гума с идеално представяне за нашите условия. Миналата година, щях да се оборудвам с такива, но изпаднаха Goodyear UG9 със сериозна отстъпка и си взех такивва. Не бих сложил всесезонните, ще имат компромисно представяне и в двата основни сезона. Предвид и снежния период последните години (с изключение на миналата), не смятам, че е нужно да се вкарват много пари за Alpin 5 или други скъпи гуми, освен ако не изпадне оферта с реални +30% от базовата им цена. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно А5-цата е за сняг,както и за черен лед. Така , казал си първа кола т.е. млад шофьор..затова не рискувай с всесезонни и други шитни. Залагай на надежното и доказалото се. А от гуми ако спестиш е меко казано глупаво и безотговорно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам, май зимната гума за този сезон е една - Continental WinterContact TS 860 (клик). Бях се насочил към Алпин 5, но като видях Континентала май започнах да се разубеждавам. :hilezh: Единственият минус е, че е шумничка. 

Редактирано от Citizen8200
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 10/3/2017 at 15:42, Citizen8200 написа:

Така като гледам, май зимната гума за този сезон е една - Continental WinterContact TS 860 (клик). Бях се насочил към Алпин 5, но като видях Континентала май започнах да се разубеждавам. :hilezh: Единственият минус е, че е шумничка. 

аз днес си ги поръчах Continental WinterContact TS 860 . Мислих да взимам Nokian WRD4 , ама се отказах и си взех Continental :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Знам само за джанти Момо...не бях чувал за такива гуми. Лично аз бих ги пропуснал и бих предпочел други марки пред тях.

Изпратено от моят GT-I9060I с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...