Jump to content

Глезене на АБК с XENUM WRX 7.5W40


Recommended Posts

Ти кажи как са сега скоростите и какво не им е било наред преди?Това поне може лесно да го усетиш при каране.Много ми е интересно ще се получи ли някакво подобрение при поизносени синхронизатори.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 83
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Публикувано (Редактирано)

Аз вече споменах, но симптомите бяха следните:

-при по студено време  по трудно влизаха скоростите, искаше малко да ги разходиш всичките подред

-при скорост ЛАЗЕНЕ с 2-3км първа влизаше пак трудно

- от време на време при по рязко превключване имаше един метален звук, не хъркането а просто едно тракване

Преди добавката съм проверявал маслото, бистро беше, ама майстора каза, че трябва да е до пробката и доля докато протече. Файда нямаше, даже имам чувството, че по трудно влизаше първа.

Сега превключването на студено е поне 90% по добре, първа си влиза с кеф, а реденето на останалите е мазно и без никакви звуци.

Оставих нивото на течностт на около 5-6мм от пробката.Източих 300грама и сложих добавката, която е 150гр.

Редактирано от niki76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз може ли пак да питам за VW500.05, VW500.10 и т.н. Безмислени думички и цифрички дето ВАГ са си измислили за да се правят на важни и дали тоя неземен Ксениум за милиони пари литъра и цвят на прясно чорайбе ги има?

П.С. Нека да помоля всички дипл.инж дето ще наскачат сега че съм написАл грешни кодове на маслата по-горе, да запазят самообладание на духа и да приемат че съм ги написъл едно към гьоторе щото нито ги помня нито ми се слиза до мазето да снимам тубата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не цитирам 8ми пост от първа страница. Ако се загледаш там може и да получиш сам отговор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за нищо не става далече от него, право при Ауди сервиза за оригинално,,,с него още УАН МИЛИЪН километра... :hilezh: Абе момци,колко пъти ще ви напомням, че темата е за друго....който не го намира това другото, ми да си намери някоя по интересна тема, що го чопли тая. А и може направо на производителя да пишете, навикайте ги хубаво, как може такива бози да продават...на нищо не прилича вече :nixweiss::verweis:

Ай със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега само да те питам ти като пусна темата какво очакваше? Всички да припадат и да се кланят как си налял масло за 250лв, всички да цъкат с уста и да му се възхищават....

Бъди подготвен и за коментари несъвпадащи с твоето мнение.Недей да скачаш на всеки инак мислещ. Ти в тая тема вложи повече нерви от колкото цената на маслото  :hilezh: 

Карай си колата със здраве и ти желая да имаш възможността всеки път да сменяш маслото с такова, а не само за пробата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На доста от т.нар "Хай енд" :hilezh:  масла пише ,че покриват нормите на ВАГ или някой друга ,само дето често ВАГ не знаят за тая работа и са пропуснали да ги включат в списъка с одобрени от ВАГ масла .

Та в конкретния случай написания ВАГ норм 502.00 последния влак да се сертифицира бил 2006 г. , а тва масло нали е някво супер ново,авангардно съдържа нечувани досега съставки измислени вчера .Та в руския ойл клуб пише интересни работи за тва масло има и лабораторен анализ, за който разбира . Оказа се също така ,че примерно прословутата "керамика"  , вече била открита още от Менделеев и представлявала  съединение на хим.елемент бор ,който присъства и в състава на доста други масла (от тва верно утихвал мотора) ,ама те не го развяват просто като  въдица за шарани .

Включително ставаше въпрос, че това което предлага го  предлагат и други масла , само дето са с по-скромни претенции ,евтини и с тях човек не мое се похвали у форума ква е фьешън батка   масон плащач и да събере възхищението на некои хардкор В4 фенове , за които тва е елексира за вечната В4 младост .

Между другото нали не ебаваш препоръките и стандартите на неможачите от ВАГ , що вместо 4 л. както те препоръчват , не земеш да налееш 8 л.масло ,така хубо да накипнеш мотора ,сухо място да не остане и да отнемеш всички шансове на ония гадняр Студениястарт да ти преебе мотора ,а и хем така ще го консервираш за вечен живот в рая на В4 -ворките  :hilezh: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой имат температура...вероятно за тва ги напъват такива душевни пръдни...има си нужници за това.Идеята тотално не е  е да се хваля. но понеже си нямате п....и за игра та явно искате да си намерите. Накратко...дреме ми  на...за такива коментари, обяснение не ви дължа.  Това го правя, за да си напънете гънката, и да спрете с простотийте, не за друго ми колегите не са длъжни да ги четат.  Коментари приемам, ама нищо не претендирам, явно си имате някакви фантазии, и ся искате да ги доказвате. И къде се отнесе в литри...дето викат..едно си знае едни си бае. Хубаво е да има смешни хора, по весело става. Предлагам да се придържаме към смислени неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да те сертифицират ВАГ, за това им се плаща. някои производители си спестяват а примерно се сертифицират по БМВ лонг лайф стандарта да кажем 98. като ги одобрят, логично ще ги одобрят и ВАГ. разлики в сертифицирането няма. също така тези стандарти имат срок на годност, примерно 3 год. бъдете спокойни, дори да няма официален сертификат от ваг, пак ще им покрива нормите. няма да ви се развалят двигателите. то вече само вода от пералнята не покрива...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това глезене на това старо АБК с това масло е пълна "Тъпня",където от една безмислена тема се изредиха да пишат "Стотици" форумни колеги.Да говорим трезво по темата за двигател,който е от това поколение въобще от Ауди не му е предписано да се кара с такова масло.Такъв мотор втора ръка по моргите колкото щеш продават ги и за по 250 лв.колкото струва маслото.Има перфектни масла 5w40 или 10w40,които можеш да сложиш на този мотор.Не мога да повярвам като чета темата,че има хора които правят нещо от сорта с такива масла и си мислят,че са светила в инженерната мисъл,как с това масло ще бъде добре студения старт и как ще се щади мотора и т.н. което в крайна сметка само по себе си в заключение е пълна глупост и това са едни пари,които са дадени на вятъра,вместо да се вложат в покупка на нещо смислено,дори и да не есвързано със самия автомобил.Примери в България за подобни простотий бол,имам познат който за Ауди-А4/В5-96 г.модел даде близо 2200 лв.за гуми и джанти,при положение че колата му не струва и 2500лв.ако реши да я продава,но тъпите разсъждения и глупости нямат край.,без да се разсъди предварително има ли смисъл от това и какъв ще е крайния резултат и най-вече ползите от безмислените харчове в нещо,което не си заслужава да се дават толкова пари,когато нещата могат да станат по нормалния и смисления начин.Тук не искам да обидя нито колегата,който е налял това масло в АБК,но просто трябва да си зададем въпросите дали е било необходимо това и дали има слисъл и ползи от подобен род действия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно... колите, които са стари и нямат висока стойност, задължително ТРЯБВА да се карат с гуми 3,4,5- та употреба за да не надвишат стойността и ..
Факта, че остарелите гуми, довеждат до повишаване броя на ПТП-та и смъртни случи.. явно е незначим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно колегата е предобрил нещата с това масло за този двигател,но парите са си негови и има право да ги харчи както сам реши! Тук сега половината форум се изреди да дава акъл за какво трябва някой друг да си дава парите и за какво не трябва! Направо пуснете нова тема-за какво и до каква сума да си дава парите всеки един и стриктно контролирайте някой да не си купи от по-скъпите филтри примерно. Направо не мога да повярвам.

 

Ок,може да се е изхвърлил неоснователно с това масло,но някой да ти дава акъл за какво да си харчиш собствените пари,колко скъпи гуми,джанти и масла да си купуваш е смешно...

 

Колега niki76,до сега с какво масло си бил и има ли разлика с новото или никаква?

Редактирано от tisho_psg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ivo...

Не се сърди но си ми типична БГ извадка :)

Точно заради такива като теб НИКОГА повече няма да купя кола от БГ

Масла за 3лв литъра гуми 6-7 зЛоупотреба от 1968 ама с голям грайфер!

Видиш ли щот колата евтина и трябва да кара с евтини дори и гуми??

За това си е дори страшно да караш в родната ни страница-бозица

Щото аз може да съм дал 3-4к да си направя колата safety

Но винаги ще се намери някой който е спестил от гуми и всичко да ме надене на някой светофар примерно...

Щото стара кола стари гуми носи :)

Евала на твоя приятел! Дал е пари за нови гуми!!

А ти му се смееш?? Че имало и по-евтин БГ вариант?

Беден човек-жив дявол!

Това важи в пълна сила за нас за съжеление...

Дори съм сигурен че на колегата колата ще тръгне и без масло!

Няма смисъл...стар мотор може и без филтър даже..

Що да филтрира? То мотора си е стар износен...

Що е тва животно маслен филм???

Аз за разлика от теб вярвам че има такива хора като теб много

И точно за това съм стегнал куфарите и съм си бил шута...

И колкото повече стоя тук и чета кво става при нас толкова повече не ми се връща!

Извини ме не е толкова лично към теб колкото към възпитанието и наследството което са оставили нашите предци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази държава за съжаление има тенденция да си идиот ако караш със нови и хубави гуми,вместо със стари,да си идиот ако сипваш хубаво и скъпо масло вместо въобще да не го сменяш,да си идиот ако не си педерас или от малцинствата...

 

Дано само аз усещам тази тенденция :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,бе Мишо-82,айде да си говорим честно заслужавали си на стара кола като въпросното АБК и примера който дадох с моя познат за стари коли,които могат да се карат пак с добри масла и да си имат нови гуми и прилични джанти,да се на ливат безмислени пари.Моя човек за да купи тези нови лети джанти -18 цола и новите гуми даже тегли кредит от 3000 лв.а ти искаш да ми кажеш,че това е нормално за стара барака да вкарвам ненормални кинти,просто мисля че за в случая не си прав да ме оборваш,но ако го смяташ това за нормално,аз просто нямам думи.Не искам да споря с никого прсто нека да се опитаме да разсъждаваме трезво над нещата,по принцип всеки е свободен да си дава и харчи парите както намери за добре дори и в безмислени каузи/не визирам темата и примера който дадох/ но дали всичко това си заслужава,като може пак да си подържаш добре автомобила и да е в добра кондиция с нови части и аксесоари,но в границата на разумното и без излишни изхвърляния и глупости,това е мое мнение и не бих дал излишни пари за подръжка на стар кош,който когато тръгна да го продам,въобщо никой няма да го отчете това,а ще каже "Ми те на тези години за толкова се продават" само заради джантетата и гуметата в случая ще се продаде по бърза от останалите курници на пазара,но не и за парите които са дадени по джанти,гуми и др.за щото сумата ще набъбне над 5000 лв.за АДР-19996 г. айде мерси,че ще си намери скоро нов собственик за тези пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакси се бъркаш в чужди сметки.... Щом си е купил хубави гуми е добре. Не е опасен за теб на пътя! От там нататък може да се пренесе да спи в нея и да си купи душ кабина. Всеки сам решава как да си харчи парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да спомена , че избора на масло , някакъв друг консуматив и каквото и да е свързано с поддръжката на един автомобил ,без значение стар или нов , не е израз на някаква емоционална обвързаност между човек и автомобил , а просто действия съвсем прагматично обосновани  от техническа необходимост .

Няма как да стане сериозна тема от несериозните действия и приказки на облъчен от няква  си реклама или надписи на етикети и четене на форуми , с неясна идея какво очаква от смяна на масло  и от темата    .

Никой не съм видял да прави сметка на цената ,   а единствено има мнения , че е безмислено  .

Уж темата е за мнения и въпроси , а същевременно се  правят неуместни забележки на несъгласните и на осмелилите се да попитат все пак нещо , се отказва всякакъв отговор и коментар  с някви тъпни от сорта  :Ма няма да обяснявам , ма няма да меря , ма няма да кажа , ма ще правя квот си искам ,ма не ми пиши в темата и т.н. . Е, като не искаш да участваш в обсъждане , тогава излиза ,че темата е за хвалене къв си масон .

Ся нали не се очаква всички да благоговеят пред фантазиите на някъв тийн , със съмнителна техническа грамотност ,  дето смяната на масло на някъв кош му е баси значителното събитие в живота , от което има незнайно какви очаквания и най вече нужда от одобрение , възхищение едва ли не .

Та масоне от тайното ксенум общество , ще благоволиш ли да ни насочиш  какви въпроси очакваш да направят разумна една поначало безумна тема за хвалене , може би въпроси от типа :  Спиш ли с колата си  или откъде и наливаш маслото , как се отваря тубата ,хубаво ли мирише , кефиш ли се като произнасяш  името от етикета   :stupid: .

Все пак напълно по темата , ето и някакви анализи на маслото прясно и отработено , за заинтересуваните от качествата му  ,щото нали гордия ксенум оунър му е под достойнството да общува с непросветени и не ще нищо да казва  :

http://www.oil-club.ru/forum/topic/4646-xenum-wrx-75-w40-sborka-laboratornih-analizov-      otrabotki-na/   http://www.oil-club.ru/forum/topic/4578-xenum-wrx-75-w40-svezhee-ot-il-padre/           ,       предполагам в bitog  също ще има инфо за който иска .

Редактирано от 4ring avus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

На авусчето,,,ще кажа , че няма смисъл да му отговарям, опитва се да ни убеди , че налагам моето мнение, а самия той не признава друго и клони към своето ,като най право,,,хахах....само мога да се посмея! Евала на колегите. които оценяват грижата за колата си, без да робуват на селски мнения, като колко струвал един мотор втора ръка....Докога ще се опитвате да анализирате кое има смисъл и кое не за друг човек, вместо да си гледате джоба. Само можете да ръсите простотии и не дочетени мнения, от които си мислите, че ставате капацитети. Никой не ви е искал мнението, не се чуствайте длъжни да ни осветлявате с гениалните си мисли. Ако това не разбирате, не знам как да ви кажа, че нито е събитие нито е хвалене , това че съм сложил такова масло, ся че вие никога няма да сложите и имате необходимост да си излагате душевните болежки,,,мен не ме грее.На кратко..казах ви през къде ми е какво мислите, да ме извиняват всички ,че темата отиде в простотии, коментира се маслото,  и не е задължително това да става по вашия вкус. Аз никъде не твърдя, че е уникат, ама то трябва да имав малко мозък, преди да търсиш спора само и само да трупаш мнения.Сложил съм го щото мога и така ми е кеф, дреме ми ,че на вас ви  не харесва или големите ви мозъци мислят, че няма полза, а ся си сипете по едно и не пишете неща, които отказват доста свестни колеги да пишат в този форум.

И се запознай какво значи масон, щото като си го чул по новините ,явно не ти е стигнало...

Редактирано от niki76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...