Jump to content

Всякакви въпроси свързани с Audi А6 4G (C7)


Raino

Recommended Posts

  • Отговори 2,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз миналото лято обикалях няколко града в БГ и се чудих защо не хващам нищо, накрая си казах - като се върна в София неможе да няма...
После се сетих да питам гугъл и разбрах каква е жалка работата :)
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека май е в чужбина, мисълта ми беше, че оригинален ретрофит в труден. Не знам за приемник тип нещо в запалката, но много коли са яко изолирани и не вярвам да има читав сигнал каквото и да е било :( 

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейт: оригинален ретрофит е смяна на нави (отпада). Идеята ми беле са plug and play устройства с кажел към аудио входа. Но те искат антена...няма да окабелявам като в опел корса....благодаря все пак.

ПП живея в Германия, тука има доста читави ДАБ станции и е удобно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, не съм разбрал, че си в чужбина!

 

Ако на твоята мултимедия имаш възможност да плейваш музика от блутут плеър или от такъв с кабел виждам че за андроид в гугълплейстор има няколко приложения с добър рейтинг за DAB radio, така че спокойно можеш да си свалиш на тел някое от тях и да пробваш. Вероятно ще има и за ейпъл , ако си с айфон. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2012 всички коли произведени за внос в Норвегия

задължително са оборудвани с Digital Audio Broadcasting (DAB) .

От 2017 в Норвегия е само DAB ( им 2-3 FN станции които още вървят но , само в някой райони)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам и не мога да ти отговоря.

Не знам как е при вас ,но сигурно като тука.

 Влизаш в първия АУДИ сервис и казваш

- Искам DAB

- Кажи си номера на колата , струва толкова -оригинал.

- Имаме и по евтини варианти , струват толкова - не оригинал но с гаранция.

 

Вариант 2:

В всеки магазин за авто части ( и не само в тях )  има разни видове и варианти за -

"Направи си сам ".

И понеже не разбирам от тези неща а искам да е хубаво , съм от тия най отгоре. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да даде съвет защо като е свързан телефона ми чрез bluetooth с MMI докато говоря в колата се разпада връзката и отново се свързва Телефон / MMI и прехвърля разговора постоянно ,което е супер дразнещо.На 4 F ми беше така,тук нямаше проблем и от днес започна проблема като до днес беше всичко Ок до сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, замислил съм покупка на Ауди а6 авант или олроуд след 2013г. с двигател 3.0 тди 245к.с. 4x4. Интересува ме как е като обслужване, разход на гориво и често срещани проблеми при него. Знам, че има изписани милиони редове за това обаче, бих искал нови мнения по въпроса. Един познат има олроуд битурбо 313 к.с. дизел, на което казва, че една смяна на масло и филтри му е около 2000лв., което ми звучи безумно.. Моля споделете, каква сума трябва да приготвя ориентировъчно при всяка смяна на масло, накладки и т.н. Трябва ли да се плаша от този модел и на какво да обърна внимание при покупката според вас (възнамерявам да го взема от Германия, с цел да са по реални километрите, на които е.) п.с. Нямам опит с Ауди, само приятелката ми кара а3 от 2005 с 1.6 фси. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоя приятел не знам какво е сменял,обслужването на мотора в зависимост от какво масло слагаш и има ли горивен филтър в Порше е около 600-700лв .Накладки и дискове предни ти препоръчвам оригинални, отзат можеш и с AT-е.

Мотора с 245к.с е с с-троник кутия и там ремонтите са скъпи - обърни внимание на кутията. Разхода на гориво при този мотор е повече от приличен - извънграда спокойно лежерно 7/100 в града 9-10,5/100.

До преди фейстлифта този мотор има омасляване на горен картер масов проблем,отстраняването му изисква мотора на тезгяха. Има и други оплаквания,но те не са масови и толкова болезнени. Ако си спестил някой лев за такъв автомобил, трябва да имаш някоя хилядарка в джоба.За ремонт на кутия 5-6000лв ,отстраняване на теча 1200 -1500,но ако можеш да изчакаш до вериги и обтегачи, по добре всичкото за 3500лв - труда е същия. 

313 к.с е с осемстепенната кутия,те са по малко проблемни, но там реват не знам коя от двете турбини заминава.

Ако си прочел до тук и не си се отказал :) ,търси колата с история и да не е убита от каране.

Редактирано от icebobo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди месец напаравих двете и стъпа 800лв без горивния и без филтъра на маслото на кутията

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е важно на каква кола ще попаднеш.Аз лично съм много доволен, като маслото и филтрите са не повече от 150 евро(филтри МАН масло КАСТРОЛ) и всичко е ок и само с хубава нафта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 hours ago, icebobo said:

Аз преди месец напаравих двете и стъпа 800лв без горивния и без филтъра на маслото на кутията

Защо не си сменил филтъра на кутията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно.Защото преди 8000 км правих пълен ремонт на кутията и с Мишо решихме понеже са нови фрикционните да го сменя профилактично с цел да умием кутията. Използвах момента да го комбинирам със смяната на масло и филтри на мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, nichirenshu написа:

Въпроса си остава, защо не си сменил филтъра на кутията. Със сигурност там са се събрали боклуците, ако е имало след ремонта.

В тоя ред на мисли има ли някой със С-троник на който не е ремонтирана или сменяна кутията?

Защото съм гласувал пълно доверие на Мишо. Ако каже сменяй ,сменям!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, nichirenshu написа:

 

В тоя ред на мисли има ли някой със С-троник на който не е ремонтирана или сменяна кутията?

Ти къ мислиш :hilezh:

Вече 207к и не виждам проблем :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...