Jump to content

Снегът идва и трябва да се обуем!


demoson

Recommended Posts

Здравейте на всички! Дойде и зимния период в който трябва да си обуем автомобилите!Искам да се обърна към вас за да чуя мнението ми за даден модел или марка зимни гуми. До сега съм се пробвал с какво ли не,докато не попаднах на някакви всесезонни които почти ми подариха,но имаха около 4-5 мм. грайфер. За жалост не запомних марката или размера докато на някой не му попречи моята кола и и направи две усмивки на гумите с нож! Този казал, другия казал, все негативни отзиви точно за този модел на ауди В3. "Зимата тази кола не върви в снега,а камо ли да спира"! Вярно зимата не се ползват спирачки,но въпреки чутото съм страшно доволен от тази кола! Та въпросът ми е каква марка зимна гума да си купя? Две поредни зими карам мишелин алпин и не съм доволен от тях. А и не искам да си правя експерименти да пробвам. Все пак една добра и хубава гума е 100лв. На железни джанти съм и търся нещо по високо,като например 185/65/14 или 185/70/14.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега трябва да споделиш какъв е бюджета и за колко гуми става въпрос? За Б3-ките дават два размера за гуми 175/70/14 и 195/60/14, но и 185/65/14 не е проблемен защото е междинен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне две за отпред . Мишелина мисля да го оставя отзад,нищо че не държи кой знае колко.Смятам че по 100 лв. на гума са добре като цена/качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимата тази кола върви много добре в снега и спира идеално! Това е мое мнение. Само че е много важно какви са гумите. Колега, ако искаш съвет за гуми, пиши ми на лично и ще те посъветвам, въздържам се да пиша тука, щото е пълно с професори!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти се дават 100лв за гума в Дианата има Гудиър УГ 8 - 98лв и стотинки. А алпина е страхотна зимна гума  - предполагам или са много стари, или си ги опекъл.

PS: даже сега гледам гудъиъра е 83,60, вчера съм почти на 100% убеден, че беше 98  - за 185/65/14 говоря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 А алпина е страхотна зимна гума  - предполагам или са много стари, или си ги опекъл.

 

Аре ве, ама ти сериозно ли ? Кое му е страхотното ? Поведение на Дебица с премиум цена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми предстои да карам трети сезон с Гудиър УГ 8. Много съм доволен. Купувах ги от Примекс на около 105лв/бр., но аз съм с б4 и размера е 195/65/15. Ако бюджета ти позволява да обуеш чисто нови УГ8 14-ски, направи го и няма да съжаляваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са опечени,меки са все още. На тези температури дори скърцат по завоите,но влязат ли на 10-15см. сняг и съм до там.Мога да ги сравня с лятна гума. Обикалям из интернет мнения и се забелязва,че доста шофьори са доволни от гудиър.

Редактирано от demoson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За размер 195/65 на 15 само Гудиър Ултра грип незнам колко си там. С две ръце за тази марка за през зимата. Не само съм доволен, гумата е отлична.

Лека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз втора зима ще карам със 195/60/15 Falken Eurowinter HS (трябва да видя :) )  по 100 лв./бр. за 4-ри бр. иначе офертата беше друга :( Зимата трудно поднасям в снега, даже ако не го направя нарочно просто си карам. Спирачния път също е добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре ве, ама ти сериозно ли ? Кое му е страхотното ? Поведение на Дебица с премиум цена...

 

Кай чесно, че само си чешате клавиатурката, след като има 15 модела алпин.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички! Дойде и зимния период в който трябва да си обуем автомобилите!Искам да се обърна към вас за да чуя мнението ми за даден модел или марка зимни гуми. До сега съм се пробвал с какво ли не,докато не попаднах на някакви всесезонни които почти ми подариха,но имаха около 4-5 мм. грайфер. За жалост не запомних марката или размера докато на някой не му попречи моята кола и и направи две усмивки на гумите с нож! Този казал, другия казал, все негативни отзиви точно за този модел на ауди В3. "Зимата тази кола не върви в снега,а камо ли да спира"! Вярно зимата не се ползват спирачки,но въпреки чутото съм страшно доволен от тази кола! Та въпросът ми е каква марка зимна гума да си купя? Две поредни зими карам мишелин алпин и не съм доволен от тях. А и не искам да си правя експерименти да пробвам. Все пак една добра и хубава гума е 100лв. На железни джанти съм и търся нещо по високо,като например 185/65/14 или 185/70/14.

колега доста години карах В3 и много добре вървеше в снега а гумите  матадор 185/65/14 не помня какви точно бяха но при 15-20см сняг   вървеше като куатро 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък относно размера 195/65/15,ще препоръчам силно    

VREDESTEIN SNOWTRAC 3

 

                     http://diana-ltd.com/tire?459                         просто идеална гума и като цена и като качеството което предлага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 ауди В3. "Зимата тази кола не върви в снега,а камо ли да спира"! .

Такова нещо може да каже само човек,който не е карал Б3.С риск да засегна някой колега ще кажа,че Ауди 80 Б3 не е БМВ 318.Слагаш му едни нови зимни гуми 175/70/14 и няма да имаш никакви проблеми с вървежа и спирането.3 години карах с Дебица 175/70/14 моята 80-ка.Никакъв проблем.Естествено трябва да се съобразяваш с моментната обстановка и да караш по-внимателно.

Специално за модел и марка гуми не мога да препоръчам,защото съм карал 3 лични коли с всякакви марки гуми.Дебица,Максис,Мишелин,всесезонни,втора употреба,сега съм с Гудиър УГ8 от Диана.Взех ги миналата за 140 лв. двете,защото датата им беше 2011.Единствено от един Корморан не бях доволен.Вървяха в снега,но след удар в дупка едната се разцепи 20 см. по борда.С други гуми съм нямал такъв проблем.

Тъй че,вземай едни нови гуми и си решаваш проблема с проходимостта през зимата за 3 години. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с vredestein snow trac 5 отпред от миналата зима и отзад с Dunlop SP winter sport 4D ot  2013, но нямаше хубав сняг да ги пробвам дано тая година да има.На москвича бяха  Debica Frigo2  с тях вървеше като зъм до 3 та  зима.

post-85378-0-17425900-1448566379_thumb.j

post-85378-0-17425900-1448566379_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Обух я с гудиар ултра-грип 9 на 185/65/14. Доста е мекичка като каучук (все пак е нова),но ще видим какво може и в снега.

Редактирано от demoson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с firestone winterhawk 2 evo.Може на мен да ми се струва така,но съм много доволен и на сняг и на лед се държаха доста добре.Друг модел малко по-старичък ми беше continental contiwintercontact ts830

Редактирано от Audi-Club Bulgaria
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Б3(75кс) и B4 coupe(115кс) нищо впечатляващо на сняг за кола с предно предаване.

В момента карам Ford Focus (tddi 90кс) и там където аудито спира форда продължава .

Карах аудито спря на първия по-стръмен байр то не бяха засилки, на задна, сядят 3ма на калниците не и не...

Връщам се взимам форда и просто не можах да повярвам спирам тръгвам никакъв проблем все едно съм на чист асфалт.

И 2-те коли съм ги тествал с чисто нови зимни гуми аудито-САВА ескимо, форда-ДЕБИКА от кауфланд.

Не зная от къде идва разликата но е много голяма, заради дизела и въртящия момент ли е от стъпката на колата ли е ...

За quattro няма смисъл да говоря.

 

И все пак аудито б3/б4 е много по-удобна от форд фокус.

 

А за гумите само нови това е (по възможност по-тихи) !

Редактирано от dobatavision
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...