Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 3


dobri_sc

Recommended Posts

Колеги едно бързо питане. Спрях и видях, че тече бензин при предно дясно колело. Закарах я в най- близкия серзиз дето май не са много в час с ауди и казаха да взема бензинов филтър.... Дали ще е това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не, няма да е това, де е филтъра, де е предно дясно колело^_^.

Оттам минават горивопроводите и вентилацията на резервоара(през въгленовия филтър в подкалника), там търси теча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смениха филтъра и спря да тече. Не зням дали друго нещо би накарало филтъра да се пробие... Другите две търбички на филтъра за какво са?

Сега след тая тъпня днес бензиновата помпа стана по-шумна като дам на контакт.

Нормално ли е да чувам как се плиска бензина в резервоара (баси тъпото)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква марка филтър сложи?

Нормално е да чуваш плискане на горивото в резервоара,най-вече при спиране по наклон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сервиза казаха, че се е спукал вътре. Филтъра е с 4 тръбички, ама не съм му гледал устройствто вътре.

Малките тръбички за какво служат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от известно време колата като че ли загуби мощност и качи разхода(с 1 л извънградско и 2 градско) Това го почна още по топлото време та не щот сега е студено.

1,8т AVJ. Проблема е същия и на газ и на бензин.

 

Като я настъпвам примерно все едно е спъната или и липсва въздух и не набира както преди

Някой с идея от какво може да е. Ниско налягане поради спукан вакуум маркуч, пробит интеркулер или ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е от всичко.

Една диагностика на VCDS като начало няма да е излишна ... и ако има записани грешки да споделиш.

Иначе може да е вакум маркучле,може да е дебитомер замърсен/заминал,филтрите на газовата,бобина/бобини/свещи,някой датчик като л.сонда например и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма да е това, де е филтъра, де е предно дясно колело[emoji5].

Оттам минават горивопроводите и вентилацията на резервоара(през въгленовия филтър в подкалника), там търси теча.

За филтъра и аз мислех, че няма как да е ама нали "майстора" така каза. Е, не е от филтъра. Явно е свързано с вентилацията защото тече от тръбичката в подкалника която стига до долу и си седи отворена. Снощи пак направи локвичка бензин. Днес огледахме и карах с незатегната капачка на резервоара. Преди час паркирах и ходих да видя как е. Сега не е текло.

Някакви идеи за от какво може да се получава това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клапана на бензиновите пари е блокирал, предполагам в затворено положение, опитай да го почистиш и раздвижиш, ако не стане сменяй.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, borkobmx said:

Здравейте Колеги! Въпросът ми е дали може да се подмени главата на AVJ мотор с глава от AEB мотор или AGU мотор с по големите портове?

По-добре питай в тунинг раздела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, NIKO написа:

Клапана на бензиновите пари е блокирал, предполагам в затворено положение, опитай да го почистиш и раздвижиш, ако не стане сменяй.

Това ли е клапана ?

Понеже имам пътуване, ако напълня резервоара до горе и не стегна капачката на резервоара докрай както карам сега, ядове ще имам ли?

Редактирано от Chitatelia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същият.

Ако не я караш по планински склонове, едва ли ще стане проблем, но не е препоръчително без капачка. По-добре извади входящия маркуч на клапана, но го остави включен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очертава ми се София-Варна и обратно :)

Капачката я завивам, но не я стягам до щракане.

Входящия този от дясно (правия) или този от ляво (който прави чупка) е?

Редактирано от Chitatelia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес забелязах да виси една букса  под  предната седалка  колата е а4 б6   s-line салон с подгрев   изцяло електрически седалки   някои знае ли за какво е  , помислих ,че се е откачила  но легнах и под другата седалка  и на нея я има  а няма масло къде да се включи 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е па да я беше снимал... Ванга почина, ама има добри наследници и гадаят по

снимка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще сменям гуми и се сетих за болтовете на джантите...

За тези два модела джанти нали болтовете са еднакви?

20140216_123901.jpg

$_86.JPG

Да не се окажа изненадан при гумаджиите, че днес един приятел ми разказа как разбрал, че трябва да си вземе и комплект болтове :)
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път чувам за различни болтове в зависимост от джантите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е сложил джанти от Рено на Мерцедес примерно всичко е възможно. Не се сещам какво може да е различно освен дължината на болтовете което може да се случи ако има фланци примерно.

 

Другото което може да е различно е профила на главата на болта откъм стягащата страна. Има конусни и цилиндрични но и това не е фатално

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...