Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 3


dobri_sc

Recommended Posts

  • Отговори 3,7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

On 8/23/2017 at 11:09 PM, royce said:

Колеги, да ви запитам фабричен теглич от Б7 седан става ли на Б6 комби?

Не. От седан на комби не става и обратното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/14/2017 at 10:01 PM, MAPTO7007 said:

Колеги за активирането на функцията Coming Home/Leaving Home,нужно ли е да имам,огледало за обратно виждане със сензор за автоматични светлини т.н и врътка за фарове с позиция Ауто?

 

И да го подържа комфорта ти. Имам я тази функция и е крайно неизползваема за мен:blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като прекодираш в съответния канал с Ваг Ком ама ако нямате датчик и врътка до ключа за фаровете - няма да стане работата с тая екстра.

И си трябва нов модул,окабеляване,копче,активация и все.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги искам да питам някой карал ли е с уплатнителни втулки на джантите и има ли проблем,че съм си харесал едни с централен отвор на 66,6мм. а аз съм на 57,1мм.И ако може някой да каже откаде да си взема качествени втулки ще съм благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, teodor_83 said:

някой карал ли е с уплатнителни втулки на джантите и има ли проблем

Почти всички афтърмаркет джанти са с по-големи отвори и им се слагат подходящи за модела втулки.

Т.е. нормално е да има втулки.

 

ОЗ/ББС обикновено искат и по-дълги болтове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега teodor_83 за какво си правите експерименти и с каква цел е всичкото това да нарушавате заводските параметри на джанти и гуми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На джантите не нарушавам а гумите просто човека ги продава с такива и ако може да ги покарам ивестно време.А вие колега МАРТО7007 с какъв размер сте?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто се помня - все залагам на ОЕМ джанти с заводски размер гуми.

 

(В5) 205/55/16 и 225/45/17

(B7) 235/40/18 и 235/45/17 ако зимата я караш на 16-цола размера е 215/55/16

 

Проблеми никога и по никакъв повод и терзания дали стават,дали ще опират някъде и прочие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото на лятото си купих нови летни гуми с размер 225/50/17.  Проблеми никога и по никакъв повод не съм имал. За пуританите обяснявам защо - просто искам колат ами да вози малко по-комфортно и затова сложих повече гума в диаметъра. Знам че ще се юрнат сума ти народ сега да ми обясняват как не съм по-умен от Инголщадтци, знам, така е, но колата се държи прекрасно и с този размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, MAPTO7007 said:

Откакто се помня - все залагам на ОЕМ джанти с заводски размер гуми.

 

(В5) 205/55/16 и 225/45/17

(B7) 235/40/18 и 235/45/17 ако зимата я караш на 16-цола размера е 215/55/16

 

Проблеми никога и по никакъв повод и терзания дали стават,дали ще опират някъде и прочие.

На моята пише 225/40/18

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че на б7-цата няма заводски размер на 18 цола а само на 16 и17 ,но може и да бъркам,поне на моята не пише 18 и да зимата съм на 16 на 205 защото така пише на моята кола.Ай да не се заяждаме а да си помагаме и отговаряме ако знаем.А като на колегата МАРТО7007 колата е излязла от завода с един брой екстри защо в друга тема разпитва за донаждане на още защо не си я оставиш ОЕМ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя си е ОЕМ колега.

Това,че Вие си купувате постняци и слагате афтърмаркет джанти,навита и незнам какво си още е отделна тема.

Аз ти написах всичко с цел да помогна и те попитах защо бягаш от заводския размер,нищо повече.

 

А на колегата дето пише за комфорт с това че е сложил гума на 50 вместо на 45 ... няма смисъл да обяснявам,че е в грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е само твоята с много екстри а джантите които купувам са ауди но от б8 както съм и писал по горе.Моята поне е с правилния мотор:razz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо го удряте на заяждане.Разлика между комфорта на 225/50/17 и 235/45/17 няма!! Много зависи какъв клас е гумата и естествено да ли е нова.Колегата правилно ви е казал да залагате на фабричния размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно са ми известни фабричните размери пише ги  и на колата и в интернет навсякаде просто питам ако някой е карал такъв размер на такъв автомобил какви са му впечатленията а който не е карал да мълчи защото незнае каква ми е идеята,а тя е както съм писал и по горе просто   си купувам оригинални джанти подчертавам оригинални,а човека ги продава с гуми дали мога да ги ползвам до края на сезона и на зима да си имам време да си избера хубави гуми според предписанията на производителя.Нали не трябва да изписвам всичко това за един прост въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Raziell написа:

Не мога да разбера защо го удряте на заяждане.Разлика между комфорта на 225/50/17 и 235/45/17 няма!! Много зависи какъв клас е гумата и естествено да ли е нова.Колегата правилно ви е казал да залагате на фабричния размер.

 Плюс комфорта който ще даде /няма как да няма разлика/ помага и за пазене на джантите по иначе така хубавите родни пътища.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз две зими карах с 225/55/17 с 1BE окачване съм (колата се вдигна идеално като за зимни условия)комфорта беше добър,никъде не опираше (даже и натоварена).В момента карам с летни нови 225/45/17 и нямам никакви грижи.То е ясно ,че е най-добре по предписанията ама в крайна сметка всеки кара с размер според изискванията си (дали заради по-ниската цена на 225 спрямо 235 или поради вдигането на колата с по високите гуми или за подобряване на комфорта и т.н.) Това на а4 б6 avant

Редактирано от matteraci
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, stingray said:

 Плюс комфорта който ще даде /няма как да няма разлика/ помага и за пазене на джантите по иначе така хубавите родни пътища.

На джанта 7.5J двата размера ще са комфортни.Просто с 225/50/17 колата ти ще е малко по- мудна ,особено ако е quattro и нестабилна в завоий.

Редактирано от Raziell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...