Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 3


dobri_sc

Recommended Posts

Един тъп въпрос несвързан с ремонти: Нормално ли е Б6 2,5 тди да върви повече от Б7 BFB на газ? И двете са куатро. Незнам дали е с чип дизела, да предположим, че е сток. По завоите явно го беше страх шофера, но на правите ми прави ластЪк от 3-4- коли до следващия завой. Дано не е било и автомат. Аз не натисках сериозно до към 3500 по оборотомер и на газ..................................но все пак. Да питам нормално ли е това явление или да търся проблема в моя телевизор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Печката е повече коне и тегли отдолу.Макар,че 2.5TDI не се развърта като 1.9TDI и е тежък туч с тоя шестак отпред.

За вървежа е доста относително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест да съм спокоен, че това е нормално ?

Само незнам 150 или 180 коня е била, мисля, че няма 3,0 тди монтиран на Б6 или се бъркам?

Редактирано от NITRO1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

150 к.с. няма в Б6. Най-вероятно е било 2.5ТДи 180к.с. Душегуба по баир нагоре и извънградско се засилва доволно - не се филмирай, а си карай колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избягвам да го тормозя, затова сменям на макс 2000-2500 оборота. Аз съм останал с впечатлението, че тръгва от около 1800-2000 ? Не съм гледал обаче къде му дават максималния въртящ момент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"правилната" е, но тръца осезаемо тръгва след 2.5к. На завойчета да гониш душегуб си иска обороти...

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

150 к.с. няма в Б6. Най-вероятно е било 2.5ТДи 180к.с. Душегуба по баир нагоре и извънградско се засилва доволно - не се филмирай, а си карай колата.

Колега объркал си се - при 1.8т B6 има модификация има 150, 163, и 190 конски сили.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, gamzoff said:

 

 

 

 

Колега объркал си се - при 1.8т B6 има модификация има 150, 163, и 190 конски сили.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Става въпрос за дизел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се сваля казанчето за течността за чистачките,свалих подкалника но не виждам как да сваля по отделно горното от долното казанче което е в подкалника.Как са съединени двете,защото при мен точно там е спукано и са го лепили с някакъв силикон и от там ми сълзи и губи течност.Не виждам никакъв вариант за сваляне между горното където се сипва и това голямото където е в подкалника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развиваш 2 болта които държат горната част (тази при двигателя) и дърпаш нагоре„трябва да излезе„ако не излиза значи е лепено с нещо„долната част като свалиш подкалника се виждат винтовете които я държат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвил съм всички болтове,горе и в подкалника,сега го видях ,точно снадката при мен е лепена със силикон и ме е страх да е дръпна ,Дърпам пък каквото стане-тя така или иначе сълзи от там,ако трябва ще търсим друго от моргите.Свалих го,оказа гуменото съединение нещо е скъсано и липено със силикон.Продавали се ново такова нещо или да го лепя и аз със силикон пак.

Редактирано от miti4nia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.09.2017 г. at 22:19, tonko2.0T написа:
На 7.09.2017 г. at 22:31, royce написа:
На 7.09.2017 г. at 22:28, ivailo_slavov написа:
Преди 15 часа, GRUEL написа:

 

 

 

.

 Ох, мисля, че....свърших.:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 09/06/2017 at 19:23, sasho_izgrev написа:

Здравейте колеги ,някой знае ли къде се намира модула за ел. инсталацията на теглича.Става въпрос б7 авант

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой случайно да знае как трябва да е настроен предният тампон на мотора? 1.9 тди с ръчни предавки съм.

Трябва да опира в горната част на планката, да е по средата или да опира в долната част на планката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, 

 

лесно ли се сменя ксенонова крушка D1S на Audi A4 B6 ?

Със сигурност знам, че се сваля фара, но за самата операция по смяна на крушката нищо не мога да открия ? Има ли нещо специфично ?

Редактирано от plamenkooo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...