Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 3


dobri_sc

Recommended Posts

  • Отговори 3,7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пичове,да знаете къде може да ми е табелката с кодове на боя и др.,че в багажника при резервната гума я няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също и на една от първите страници на сервизната книжка (ако имаш такава ) има същите данни като в багажника 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,върти ми се една идея, да си сменя маслото на хидравликата.Моето масло е червено и не знам кога е сменяно.Аз колата е имам вече 2 год и само него не съм го сменял.Едни приятели ми викат тоне се сменя,а само долива-други ,че се сменя на 2-3 год.Та решил съм да го сменя,чета за някакво зелено ,че се слага.Та ако може да ме светнете какво масло да си взема и през колко време се сменя.Доста прочетох във форума ,но нищо конкретно не разбрах-затова питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип се препоръчва смяна на 3-те вида основни течности през период от 2 до 3 години.

- Спирачна

- Хидравлична

- Охладителна

 

За хидравликата при тези автомобили за Н-ти път се повтарям,производителя е написал на всеки съд със щампа каква е подходящата течност по номер,даже с изключение на антифрийза - капачките на другите са в зелено и жълто на цвят.

 

- Спирачна (DOT 4)

- Хидравлична (G 002 000) която е заместена с номер (G004 000 M2) ако не бъркам.

- Охладителна т.е Антифрийз (G12) който безпроблемно може да смешаш с (G12+) и никога ама никога с (G11)

 

*Не случайно съм оцветил номерата ...

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, vladimir7979 написа:

Под задната седалка,някъде по-средата се пада

И там няма,ще търся в сервизната книжка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой има ли представа, кой от двата вида подгревни свещи са за A4 B6 1.9 TDI 131кс. AWX двигателя.

BERU GN855 12 волта  или GN046  11 волта. Предполагам колата е с оригиналните още, а не вярвам да са здрави.

Най-лесно е да се свалят и да се види по тях, но целта е да се отиде при майстор в Сф и да се монтират веднага, а не да се свалят и след това по магазини.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, Black edition написа:

Също и на една от първите страници на сервизната книжка (ако имаш такава ) има същите данни като в багажника 

Има я в книжката:flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,има ли вариант в който при б6 да се свали задната долна броня без да се сваля цялата задна броня ?

Sent from my iPad using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси :) ще ми е необходим , аз ще слагам s line. Ще раздигам корите в багажника тогава. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При задната пасват , при предната трябва малко да се изреже. Долната задна броня се държи на два болта в крайщата и щипки помежду им. Крайщата и са захванати  и има два болта в средата захванати към пластини. 

http://www.pelicanparts.com/techarticles/Audi_B6_A4/80-BODY-Rear_Bumper_Removal/80-BODY-Rear_Bumper_Removal.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо е толкова трудно да се намерят за предната S line броня решетките за фаровете за мъгла? Самия S line преден спойлер се намира нов на няколко места в нета 200лв не боядисан, но централната долна S line решетка и решетките за халогените ги няма никакви дори и нови, поне по българските сайтове?  Са в порше не съм звънял да питам, но предполагам че там би трябвало да ги има на "символична" цена.Някой да знае какви пари вървят и от къде? В olx изпадат цели s line брони на минимум 500 лв и минимум 100 лв за боядисване ако е друг цвят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай следния линк 

https://m.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m4084.l1313&_nkw=audi+b6+s+line+front+fog+grill

сега £ е нисък :)  

Аз задната броня я взех за £70 същия цвят само трябва да и направя едно добро поливане,вакса и съм готов 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(1.8Т)(BFB) забелязах,че отзад зад мотора върху скоростите е просълзяло охладителна течност и покапва/пропуска,някой има ли идея от тройник или съединение може да се дължи това нещо,да даде насоки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Black edition написа:

Разгледай следния линк 

https://m.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m4084.l1313&_nkw=audi+b6+s+line+front+fog+grill

сега £ е нисък :)  

Аз задната броня я взех за £70 същия цвят само трябва да и направя едно добро поливане,вакса и съм готов 

мерси колега,гледал съм много пъти, но вече не ми се пазарува от там, поне не тук като съм в Бг. Иначе долната решетка и там си държи цифра и като ги сметнеш с решетки халогени, спойлера и боя и пак стават 600лв минимум, по добре от тук цял комплект от кола. От порше някой има ли идея какви пари са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(1.8Т)(BFB) забелязах,че отзад зад мотора върху скоростите е просълзяло охладителна течност и покапва/пропуска,някой има ли идея от тройник или съединение може да се дължи това нещо,да даде насоки?

Тва е т.нар. петохуйник :)

https://www.google.bg/search?q=петохуйник+site%3Aaudibg.com&oq=петохуйник+site%3Aaudibg.com&aqs=chrome..69i57.13954j0j4&client=ms-android-lge&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Препоръчвам да си вземеш оригинален за 30 леА и да забравиш за него, вече 3-та година нямам ядове.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...